حوزه معاونت

دکتر والی زاده در مصاحبه با شبکه المیادین:

دشمنان پشت شعار «زن، زندگی، آزادی» ماهیت تروریستی خود را پنهان کرده‌اند

دکتر ساسان والی زاده مشاور معاون امورمجلس رئیس جمهور و کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل در گفت و گو با برنامه کشف حقیقت های ایران شبکه المیادین به تبیین و تشریح رفتارها و استانداردهای دوگانه غرب درخصوص مسائل زن و حقوق بشر پرداخت.
1401/8/22 یکشنبه
دکتر والی زاده شنبه شب در این برنامه زنده تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره شعار مخالفین جمهوری اسلامی ایران با عنوان زن زندگی آزادی اظهارداشت: این شعار را اولین بار گروهک های تروریستی مانند پژاک و کومله  مطرح کردند و نگاهی به تاریخ فعالیت هایش نشان می دهد که مملو از ظلم و ستم در حق زنان است. «زن، زندگی، آزادی» شعار زیبایی است اما ابتدا از حلقوم کسانی در خارج از مرزهای ایران شنیده شد که به آن باور نداشتند و امروز گروهک هایی مانند کومله آنرا ویترینی کرده اند تا ماهیت تروریستی خود را پشت آن پنهان کنند.
این کارشناس ارشد مسایل سیاسی خاطرنشان کرد: در اوایل پیروزی انقلاب  اسلامی نیز عده ای در راستای پیگیری اهداف سلطه گران موضوعات قومیتی و مذهبی را با هدف تجزیه بخش های مختلف کشور آغاز کردند اما راه به جایی نبردند چرا که همبستگی ملت ایران در هزاران سال تاریخ و فرهنگ مشترک ریشه دارد. ایران خانه اجدادی و تاریخی همه این اقوام بوده است و دشمنان هرگز نمی توانند به این شجره طیبه آسیبی بزنند  البته چنین کشوری با رژیمی که شهروندانش از چهارگوشه دنیا جمع شده است تفاوت دارد. 
دکتر والی زاده با اشاره به استاندارد های دوگانه غرب درباره زن و آزادی بیان، گفت: درخصوص زن و آزادی بیان نمونه های فراوانی وجود دارد که کشورهای غربی، در موارد مشابه دقیقا برخلاف ادعاهای خود عمل کرده و نسخه دیگری پیچیده اند. مدعیان حقوق زن و آزادی بیان در برابر هدف قرار دادن شیرین ابوعاقله با شلیک مستقم،  و قتل وحشیانه روزنامه نگار عربستانی سکوت اختیار کردند و یا وقتی یک زن باردار سیاهپوست را با وجود تسلیم شدن در شهر کانزاس سیتی با 5 گلوله هدف قرار می دهند به راحتی از کنار آن می گذرند اما امروز با حمایت آشکار از اغتشاشگران فریاد دفاع از حق زن سر می دهند بدیهی است این برخوردهای دوگانه از این جماعت پذیرفتنی نخواهد بود.
والی زاده افزود دشمن در حوادث اخیر از همه تکنیک های روانی و رسانه ای در جنگ هیبریدی و شناختی خود استفاده کرده است و حتی علاوه بر جنگ نرم، از ترور و خشونت و تحریم نیز غفلت نکرده است. نمونه آن سریال کشته سازی های دروغین است. 
دکتر والی زاده در بخش دیگری از این مصاحبه زنده تلویزیونی درپاسخ به سوال خانم علا ملاح مجری شبکه المیادین درباره روابط ایران و سوریه گفت: ایران و سوریه روابط برادرانه و حسنه ای را در طول تاریخ با یکدیگر داشته اند و مردم ایران حمایت های مرحوم حافظ اسد در دوران جنگ تحمیلی صدامیان علیه ایران اسلامی را فراموش نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه سوریه در محور مقاومت از نقش مهمی برخوردار است، گفت: امروزایران یک کشور مستقل است و از کشورها و ملت های مستقل و آزادیخواه جهان حمایت می کند.
دکتر والی زاده با اشاره به چگونگی و اهداف شکل گیری داعش اظهارداشت: داعش بعنوان بزرگترین جریان تروریستی توسط برخی دولت های غربی مخصوصا دولت آمریکا شکل گرفت و ایران این جریان را در خاک سوریه و عراق زمین گیر کرد و به اذعان بسیاری از سیاستمداران غربی،‌اگر ایران نبود احتمال داشت که داعش مانند بومرنگ به خود غرب برگردد و در واقع ایران این بلای بزرگ را از سر جهان حذف کرد.
وی تاکید کرد: آن چیزی که ملت ایران را در صحنه های مختلف پیروز کرده است بیش از تجهیزات و تسلیحات نظامی، اراده و روحیه مردمی است که استیلا و سلطه بیگانه را بر نمی تابد.
والی زاده درباره حمایت ایران از محور مقاومت خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران حمایت های مستشاری و معنوی خود را از مقاومت ملت های منطقه پنهان نکرده است اما این نوع حمایت را مقایسه کنید با حجم سنگین سلاح هایی که غربی ها در اختیار برخی دولت های مرتجع منطقه برای قتل عام مردم بی گناه یمن قرار می دهند و یا سلاح های نامتعارفی که رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بکار می برد.
این کارشناس ارشد مسایل سیاسی خاطرنشان کرد: رژیم بعثی در سردشت از بمب شیمایی استفاده کرد که غربی ها و مشخصا آلمان در اختیارش گذاشته بود و بواسطه آن صدها انسان بی گناه اعم از زن و کودک با شنیع ترین وضعیت ممکن به شهادت رسیدند اما همین کشور امروز تحت لوای حمایت از حقوق بشر قطعنامه علیه ملت ایران می نویسد. 
والی زاده خطاب به دولت ها و ملت های منطقه تاکید کرد: ملت های منطقه باید بدانند که رژیم صهیونیستی هرگز دوست آنها نخواهد شد بلکه این ملت ها با تاریخ و فرهنگ منطقه هستند که بخاطر اشتراکات فرهنگی و دینی می توانند در کنار هم و همراه یکدیگر به صلح و امنیت پایدار دست یابند.
اخبار برگزیده