1391/6/12 یکشنبه
       *سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
عناوین مهم اخبار.
چهارمین نشست علمی دانش آموختگان دانشگاه تهران با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد چهارمین نشست علمی دانش آموختگان دانشگاه تهران به مناسبت « هفته دفاع مقدس» و شروع سال تحصیلی 1400 با حضور دکتر حسینی معاون رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری،  دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در چهارمین نشست علمی دانش آموختگان دانشگاه تهران که به مناسبت « هفته دفاع مقدس» و شروع سال تحصیلی 1400 به صورت ویدئو کنفرانسی  برگزار شد، با اشاره به پیشرفت های علمی کشورهای بعد از انقلاب گفت: اگر ما عزم و  اراده و همت بالایی داشته باشیم این کشور می تواند پیشرفت های فراوانی دیگری داشته باشد. پیشرفت های که با همت و علم جوانان، دانشمندان، اساتید و دانشجویان بوجود خواهد آمد.

حسینی با اشاره به نقش و اهمیت علم و فرمایش حضرت علی(ع) درباره علم گفت: علم مایه اقتدار و عزت است و اگر بتوانیم علوم روز را کسب کنیم می توانیم بر دشمنان غالب شویم ولی اما اگر نتوانیم در بحث علمی موفق شویم دیگران بر ما چیره می شوند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: مسلما کشوری که وابسته باشد نمی‌تواند ادعای اقتدار و خودکفایی کند و نمی‌تواند در مقابل تهدید و تحریم ها بایستد به همین جهت مقام معظم رهبری همواره به بحث علم آموزی تاکید دارند و اهداف بلندی را ترسیم می‌کنند تا جامعه علمی کشور رو به پیشرفت باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: نسل اول  و دوم انقلاب کارهای بزرگی را انجام دادند، از کشور دفاع کردند و در حوزه علم و دانش هم پیشرفت های زیادی داشتند و الان نوبت دانشجویان و جوانان برومند امروز این مرز و بوم است که بیایند و کارهای بزرگی را انجام دهند.

حسینی در ادامه با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان در کشور افزود: اینکه امروز می بینیم شرکت های دانش بنیان فراوانی در کشور راه اندازی شده نشان از توانایی جوانان و دانشجویان ما دارد و باید تلاش شود این شرکت های دانش بنیان روز به روز بیشتر شده و بتوانند در حل مشکلات کشور کمک کنند.

وی یادآور شد: در  برخی حوزه های مختلف علمی باید تلاش بیشتری صورت گیرد و رساله ها و مقاله ها با نگاه حل المسائلی باشد.

حسینی اضافه کرد: انشالله در دولت سیزدهم انتظار داریم گام‌های بلندی برداشته شود اگر قبلاً نگرانی وجود داشت که شتاب علمی کشور کاهش پیدا کند ما امیدواریم در این دولت شاهد نتایج بهتری باشیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به فعالیت جامعه علمی در ایام انتخابات اظهار داشت: جامعه علمی ما در انتخابات نقش آفرین بودند که این نشان می دهد از یک رشد سیاسی هم برخوردار بوده و به سرنوشت کشور حساس هستند و آمده اند برای حل مشکلات کمک کنند.

وی با اشاره به کم توجهی هایی که در سال های گذشته به مسائل معیشتی و اقتصادی صورت گرفت؛ گفت: به دلیل این کم توجهی ها معیشت و اقتصاد مردم و کشور آسیب دید، اساتید دانشگاه و جامعه علمی وقتی این موضوع را دیدند در انتخابات دست به کار شدند و از یک انسان عالم، فاضل و فرهیخته حمایت کرده، هزاران امضا از اساتید برای دعوت و حمایت از آیت الله رئیسی جمع شد.

حسینی تصریح کرد: امروز هم اساتید و جامعه علمی باید کمک کنند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و امیدوارم بتوانیم به اهدافی که برای توسعه کشور داریم دست پیدا کنیم. این طور نیست که ما فکر کنیم چون تحریم است نمی توانیم مشکلات را حل کنیم، اگر تلاش و همت باشد قطعا مشکلات حل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به سفر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به سازمان ملل گفت: آقای امیرعبدالهیان در این سفر با 51 مسئول از کشورهای مختلف ملاقات داشت و رایزنی های مختلفی صورت گرفت که این نشان از تلاش برای حل مسائل دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: امیدواریم انشالله زودتر کلاس‌های حضوری هم تشکیل شود تا دانشجویان بتوانند بهتر کسب دانش کنند چرا که آنها در آینده باید کارهای بزرگی را انجام دهند و مسائل جامعه را حل کنند.

 وی گفت: در روایت اسلامی درباره دانش تاکیدات بسیاری شده و جامعه اسلامی به کسب علم و دانش تشویق شده است. انشالله ما هم بتوانیم با سرعت بیشتری به سمت فتح قله های علمی حرکت کنیم.

حسینی تاکید کرد: باید روحیه خودباوری و اعتماد به نفس را در نسل جوان ترویج کنیم. برخی کشورها برای اینکه مردم و جوانان خود را به این موضوع تشویق کنند سراغ قهرمانان ساختگی می روند اما در کشور ما قهرمانان واقعی فراوانی وجود دارد که می‌توان از آنها الگو گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...