معاون رئیس جمهور احساس مسئولیت نسبت به رفع مشکلات و گرفتاری های مردم را وظیفه همگانی به ویژه خیرین دانست و گفت: فعالیت های گسترده دولت و نظام اسلامی برای بهبود شرایط مردم، منافاتی با حضور و مشارکت افراد متمکن و خیر ندارد و همه باید برای ایجاد شرایط مطلوب در زندگی مردم بویژه افراد مستمند، احساس مسئولیت داشته باشند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس در دومین همایش بین‌المللی معرفت و رسالت حسینی:
1402/3/6 شنبه
معاون امور مجلس رئیس جمهور اخلاق و معنویت را گمشده بشر گرفتار تفکر مادی دانست و اظهار داشت: مهربانی، مودت، کمال، انسجام، عقلانیت ، انسانیت و پیشی گرفتن در خیرات در راهپیمایی اربعین موج می زند و لازم است با همت و تلاش جهادگونه، با استفاده از رسانه این ارزشهای والای انسانی را به مردم دنیا معرفی کرد و براساس این ارزشها در مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی گام برداشت.
دکتر حسینی در جمع مسئولان بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور:
1402/3/6 شنبه
معاون رئیس جمهور گفت: با تبعیت از توصیه و رهنمودهای امام راحل و رهبری عزیز و همدلی، همگرایی و جهاد مخلصانه می توان موانع را پشت سر گذاشت و شرایط مطلوبی در کشور ایجاد کرد، همچنان که در دوران دفاع مقدس با همین روحیه، پیروزی‌های بزرگی چون فتح خرمشهر رقم خورد.
دکتر حسینی در نمایشگاه کار دانشگاه تهران:
1402/3/4 پنجشنبه
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه روش‌های سنتی تدریس در دانشگاه ها پاسخگوی نیاز جامعه نیست و جدایی بین دانشگاه، صنعت و جامعه غیر قابل قبول است گفت: دانشگاه باید متناسب با نیاز جامعه، طراحی جدیدی انجام داده و رشته ها و حرفه های مورد نیاز کشور را به دانشجویان آموزش دهد و کارآفرینان باید تجربیات خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند چرا که دانشگاه و شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در رشد تولید و تحقق شعار سال دارند.
معاون رئیس جمهور، سوم خرداد را روزی سرنوشت ساز در تاریخ دفاع مقدس و جلوه‌ای زیبا از به ثمر نشستن فداکاری، جانفشانی، ایستادگی ملت ایران خواند و گفت: فتح خرمشهر با نصرت و یاری الهی به واسطه روحیه اخلاص، فداکاری، وحدت و همدلی صورت گرفت و به نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس تبدیل شد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه برخی از رزمندگان ورزشکار حرفه‌ای بودند که در عرصه قهرمانی درخشش داشتند بقیه هم غالبا اهل ورزش و تحرک بودند که با روحیه پهلوانی در مقابله تجاوز صدامیان ایستادگی کرده و از تمامیت ارضی کشور پاسداری کردند، گفت: جوانان امروزی نیز با تاسی به دلاورمردان دوران دفاع مقدس و با غیرت، جوانمردی و شجاعت در مقابل هرگونه تعدی به مرزهای خاکی و اعتقادی می ایستند همچنان‌ که اخیرا شهید الداغی در سبزوار اجازه نداد به ناموس مردم تعدی شود.
دکتر حسینی در برنامه صبحانه ایرانی شبکه دو سیما:
1402/3/1 دوشنبه
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت بنزین در سال جاری افزایش خواهد یافت تاکید کرد: گرانی بنزین و آرد را نخواهیم داشت و کسانی که آنرا برای جلوگیری از قاچاق توصیه می کنند باید به دنبال راهکارهای دیگری در این زمینه باشند.
بیشتر >
1401/4/20 دوشنبه
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
گام دوم
سند تحولی دولت مردمی
گزارش راهبردی