معاون رئیس جمهور با محکوم کردن آتش زدن قرآن مجید در سوئد و هلند، توهین به اعتقادات و شخصیت‌های دینی مسلمانان را رفتاری وقیحانه، زننده و ناشایست توصیف کرد و گفت: آزادی بیان نمی تواند با کرامت انسانی در تضاد باشد و کسانی که به ساحت مقدس قرآن اهانت می کنند در حقیقت با تمام ادیان الهی و بشریت در ستیز هستند.
دکتر حسینی در مراسم تجلیل از نقش بانوان در معرفی و نگاه داشت میراث ایرانی،‌اسلامی:
1401/10/22 پنجشنبه
معاون رئیس جمهور با اشاره به جایگاه والای زن از دیدگاه دین مبین اسلام اظهارداشت: اسلام در کنار پیامبران بانوان بزرگی همچون آسیه،‌ مریم ،‌ خدیجه و فاطمه زهرا سلام الله علیها را مطرح می کند و آنان را بعنوان الگو و اسوه به جامعه بشری معرفی می نماید، در چنین شرایطی غربی ها که در طول تاریخ ظلم های فراوانی علیه بشریت و بویژه زنان مرتکب شده اند، نمی توانند آموزگار حقوق زنان و حقوق بشر باشند.
دیدارها و رایزنی‌های فشرده دکتر حسینی با مقامات و سران کشورها
1401/10/12 دوشنبه
 دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور که برای شرکت در مراسم تحلیف لولا داسیلوا رئیس جمهور جدید برزیل به این کشور سفر کرده است، در راستای سیاست متوازن دیپلماتیک دولت سیزدهم، دیدارها و رایزنی‌های فشرده ای با سران و مقامات ارشد کشورهای مختلف داشت.
برای شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهور جدید برزیل؛
1401/10/11 یکشنبه
 دکتر حسینی در این سفر علاوه بر شرکت در مراسم رسمی تحلیف و ضیافت رییس جمهور جدید برزیل با برخی از روسای کشورها و مقامات ارشد حاضر در مراسم دیدار خواهد داشت.
 دکتر حسینی خاطر نشان کرد: کارآمدی فقط به معیار های مادی و اقتصادی و میزان رفاه محدود نمی شود بلکه تحقق اهداف فرهنگی، اعتقادی و معنوی را هم شامل میشود لذا حرکت در مسیر عزت، استقلال، آزادی و پایبندی به ارزشها هم از معیارهای کارآمدی نظام اسلامی محسوب می شود.
معاون رئیس جمهور در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم، در پاسخ به سوالات دانشجویان به تبیین و تشریح برنامه ها و اقدامات دولت در 15 ماه گذشته پرداخت 
بیشتر >
1401/4/20 دوشنبه
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
گام دوم
سند تحولی دولت مردمی
گزارش راهبردی