دکتر حسینی در جمع گرم و صمیمی عشایر استان های خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی:

دولت عدالت محور بهبود شرایط زندگی و فعالیت‌های تولیدی عشایر را وظیفه خود می داند

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه عشایر در همه مقاطع و صحنه های حساس و تاریخی، یار و یاور نظام، انقلاب و رهبری بوده اند، اظهار داشت: دولت مردمی با شعار عدالت و محرومیت‌زدایی، بهبود شرایط زندگی و فعالیت‌های تولیدی عشایر را وظیفه خود می‌داند.
1401/11/23 یکشنبه
دکتر سید محمد حسینی در جشن عشایر و انقلاب اسلامی و جمع گرم و صمیمی عشایر منطقه قلیچ قامیش استان خراسان شمالی که جمعی از عشایر سمنان و خراسان رضوی هم حضور داشتند با تبریک ایام دهه فجر و ابلاغ سلام آیت الله رئیسی، عشایر را مردمانی غیور ، جوانمرد، وفادار، سخت‌کوش و پرتلاش توصیف کرد و گفت: عشایر در تمام صحنه های دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و خودکفایی کشور حضور فعال و تاثیرگذاری داشته‌اند و تقدیم ۱۱ هزار شهید از عشایر، بیانگر تعهد و پایبندی آنها به ارزش های و آرمان های انقلاب و منویات رهبری است و گل سرسبد این شهیدان حاج قاسم سلیمانی است که از عشایر دلاور و افتخارآفرین کشور بود.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به تاکید امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب به خدمت رسانی به عشایر، اظهار داشت: دولت مردمی و انقلابی به دنبال حل مشکلات و گره گشایی از گرفتاری های مردم است و در این مسیر به رفع مشکلات و نیازهای عشایر اهتمام دارد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تلاش دولت بر این است با خدمت رسانی صادقانه و خالصانه ، سرمایه اجتماعی نظام را که بدلائلی از جمله بخاطر کم‌کاری‌، تعلل و سستی ها و نیز سوء استفاده ها از موقعیت‌ها آسیب دیده، با اقدامات جهادی احیا و تقویت کند.
 معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به عزت و اقتدار انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:  بسیاری از انقلاب های جهان پس از مدتی دستخوش پدیده‌ی ارتجاع شده و فلسفه وجودی خود را از دست داده اند و مجدد مبتلا به دیکتاتوری و استبداد شده اند اما انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت ۴۴ سال به شعارها، اصول و ارزشهای اولیه خود پایبند بوده و این وفاداری رمز و راز ماندگاری انقلاب اسلامی است.
 دکتر حسینی با بیان اینکه غربی ها  در دوره رژیم ستمشاهی هر کاری را اراده می کردند انجام می دادند و شاه و دربار اراده و اختیاری در مقابل خواسته آنان نداشتند گفت: انقلاب اسلامی به این ذلت و خواری سلطه‌ی اجانب پایان داد. امروز استقلال و آزادی به معنای واقعی کلمه در ایران وجود دارد و مردم بر سرنوشت خود حاکم هستند.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی با رویکرد اخلاق و معنویت به دنبال عزت، انسجام، اخوت، همدلی و برادری است و فرمان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر عفو و بخشش شمار زیادی از محکومان و متهمان، نشان دهنده رافت، حکمت و نگاه پدرانه ایشان و نظام اسلامی در راستای اتحاد و همبستگی ملت ایران است؛ این در حالی است که چند سال پیش در یکی از کشورها به خاطر اقداماتی شبه کودتا، هزاران نفر از اساتید،  مدیران ، فرهنگیان و قضات بازداشت و برکنار شدند.
 معاون رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز قوای سه گانه با همگرایی و روحیه انقلابی و جهادی در مسیر رفع مشکلات مردم حرکت می کنند، گفت:  اگر همچنان شاهد پاره‌ای مشکلات و محرومیت ها هستیم بخاطر حجم زیاد کمبود های به جا مانده و نیز تحریم و فشار و جنگ اقتصادی و ترکیبی دشمنان هستیم اما بی تردید دولت و مردم دست در دست یکدیگر از این مرحله گذر خواهند کرد و اوضاع بهتری را رقم خواهند زد.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد:  اینکه امروز دشمنان از دست ملت ایران ناراحت و هراسناک هستند به خاطر آن است که نه تنها ایران در مقابل  زیاده‌خواهی آنان ایستاده،  بلکه جبهه مقاومت در کشورهای مختلف جهان تشکیل شده و سلطه گران به راحتی نمی توانند خواسته های خود را در منطقه بسیار مهم غرب آسیا پیش ببرند و این همه به برکت انقلاب اسلامی است.
 معاون رئیس‌جمهور در ادامه مطالبات و پیشنهادهای مطرح شده از سوی سرگروه های عشایر و آقایان وحیدی، پاک مهر و جدی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در خصوص وام و ضمانت بانکی، جاده، آب، برق، سکونتگاه و نهاده های دامی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:  دولت مردمی بیش از گذشته در خدمت عشایر خواهد بود و مطالبات عشایر و مصادیق مطرح شده، از سوی مسئولان و دستگاهها مانند سازمان عشایری پیگیری خواهد شد.
 در این دیدار دو نفر از سرگروه های عشایر و نیز نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و رئیس سازمان عشایری کشور در سخنانی مطالبات نیازمندی های ضروری عشایر و راهکارها را مطرح کردند.
 دکتر حسینی همچنین از نمایشگاه محصولات و صنایع دستی عشایر منطقه بازدید و در گفتگویی صمیمی در جریان خواسته ها و نظرات آنان قرار گرفت.
بیشتر >
اخبار برگزیده