دکتر حسینی در یادواره شهدای منطقه ۱۷ تهران:

با روحیه دوران دفاع مقدس می توان مشکلات و چالش های اقتصادی را پشت سر گذاشت

معاون رئیس‌جمهور استمرار راه شهیدان و تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه را حائز اهمیت دانست و گفت : بدون تردید با روحیه ایثار فداکاری، انسجام و همدلی که در دوران دفاع مقدس تجلی و تبلور داشت، می توان چالش‌ها و مشکلات کشور از جمله معضلات اقتصادی را پشت سر گذاشت و امروز دولت مردمی با روحیه‌ی انقلابی و مدیریت جهادی در خدمت مردم است.
1401/12/6 شنبه
 دکتر سید محمد حسینی در یادوارهشهدای منطقه ۱۷ تهران و در جمع خانواده معظم شهیدان و مردم خونگرم محله بهبودی و سجاد در مسجد امام زمان (عج)، به جایگاه والای شهیدان در آیات و روایات اشاره کرد و گفت: شهادت یک کلمه و واژه نیست بلکه فرهنگی اصیل و گرانبهاست و بهای فداکاری، ایثار و جهاد در راه خدا بهشت برین است و این بشارتی است که در کتب آسمانی تورات، انجیل و قرآن بر آن تاکید شده است، وعدا علیه حقا فی التوراة و الانجیل والقرآن.
 معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امام راحل از شهادت به عنوان ارث انبیا و اولیا یاد کردند و ملت ایران نیز با لبیک به ندای امام بزرگوار با ایمان و اعتقاد راسخ به جای ترس از مرگ به استقبال شهادت در راه خدا رفتند و این نگرش سبب پیروزی در جنگ شد. 
 معاون رئیس‌جمهور گفت: در دوران جنگ تحمیلی مستکبران عالم در مقابل ملت ایران صف‌آرایی کردند همچنان که در آشوب‌های اخیر نیز برای ضربه زدن به ملت ایران با یکدیگر هماهنگ شدند اما ملت ایران با اتکال به خداوند متعال و با روحیه سلحشوری، شجاعت، ولایت باوری و ولایت یاوری، اتحاد و انسجام توانست اقتدار و صلابت خود را به رخ همه دشمنان و بدخواهان بکشاند.
 دکتر حسینی تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی به رغم کینه ورزیها و دشمنی‌ها، مسیر تعالی و پیشرفت خود را با درایت رهبر فرزانه انقلاب و با وحدت و انسجام طی می کند.
 معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و اظهارداشت: متاسفانه در یک دهه گذشته به دلایل مختلف از جمله کم کاری و تعلل و بعضا نبود عزم و اراده کافی، شاهد رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور نبودیم و در عوض تورم وجود داشت و لذا مردم با مشکلاتی مواجه شدند که تغییر این وضع نیازمند زمان است.
 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت سیزدهم  در حالی آغاز به کار کرد که کشور با تورم ۶۰ درصدی روبرو بود و حتی در پرداخت هزینه‌های جاری هم مشکلات حادی وجود داشت اما دولت مردمی با جدیت و با روحیه جهادی و انقلابی کار را شروع کرد و در یک سال و نیم گذشته توفیقات زیادی نصیب شد و اقدامات موثری برای رفع مشکلات و عمران و آبادانی کشور صورت گرفت و در حال حاضر دولت مصمم است این مسیر را به رغم مواجهه با جنگ اقتصادی با قوت ادامه دهد، برای همین برنامه های جدیدی در دستور کار قرار گرفته است تا التهابات اخیر نرخ ارز و قیمت کالاها از بین برود. 
 معاون رئیس‌جمهور افزود: به فضل الهی و پشکار مدیران در ایام دهه مبارک فجر هزاران طرح و پروژه عمرانی و زیربنایی در اقصی نقاط کشور به بهره برداری رسید.
 دکتر حسینی گفت: با اقدامات دولت، در عرصه سیاست خارجی فصل جدیدی در روابط و همکاری کشورمان با کشورهای منطقه و آسیا از جمله چین آغاز شده است و این همکاری ها در راستای تامین منافع مشترک و رونق اقتصادی با جدیت پیگیری می شود.
 دکتر حسینی خاطرنشان کرد: آمریکا تصور می‌کرد که می‌توان ملت ایران را منزوی کرد اما دولت مردمی با اتخاذ سیاست متوازن و تعامل حداکثری با کشورهای جهان، فرصت های مناسبی برای روابط با کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد کرده است.
 معاون رئیس جمهور تصریح کرد: اگرچه دشمنان جنگ ترکیبی و به ویژه جنگ اقتصادی تمام عیاری علیه ملت ایران در پیش گرفته‌اند اما بدون تردید با برنامه‌ریزی‌ها و اهتمام جدی دولت مردمی، مشکلات اقتصادی مانند تورم و بیکاری کاهش خواهد یافت و دولت در کنار توجه به بهبود وضعیت اقشار مختلف جامعه، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیربنایی و عمرانی را با جدیت دنبال می کند.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: امروز لازم است با تدبیر و درایت و همفکری و هم افزایی گام های بلندی برای ایجاد شرایط پایدار در زندگی مردم و پیشرفت و تعالی کشور برداشت.
 دکتر حسینی با تاکید بر اینکه دولت، برطرف کردن مشکلات کشور و مردم را بر مبنای مسئله محوری در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: دولت در سند تحول، بودجه سال آینده و برنامه پنجساله هفتم توسعه با مسئله محوری مشکلات و نیازهای کشور در حوزه‌هایی مانند انرژی، نطام بانکی، صندوق های بازنشستگی، مسکن، اقتصاد دریا، اقتصاد دیجیتال، امنیت غذایی، آب و آمایش سرزمین را  مورد توجه قرار داده و تعالی فرهنگی، ارتقای نظام سلامت، کاهش آسیب های اجتماعی و حاشیه نشینی را در اولویت قرار داده است.
دکتر حسینی در پایان تاکید کرد: اطمینان داریم با ظرفیت های بالا و نیروهای نخبه و تحصیل کرده کشور و با روحیه جهادی و انقلابی می‌توان بر مشکلات و چالش‌ها یکی بعد از دیگری فائق آمد.
اجرای سرود توسط دانش آموزان و مداحی ذاکر اهل بیت حاج مجتبی رمضانی و نیز تقدیر از خانواده های معظم شهدا از دیگر برنامه های این یادواره بود.
بیشتر >
اخبار برگزیده