اخبار برگزیده
.

بازید دکتر حسینی از خبرگزاری بین‌المللی قرآن/ باید آشنایی و فهم مردم و به ویژه مسئولین از قرآن ارتقا یابد

.
.


معاون امور مجلس رئیس‌جمهور از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) بازدید و ضمن خداقوت، از تلاش آنان در ترویج و نشر آموزه های قرآنی قدردانی کرد.

دکتر سیدمحمد حسینی از بخش‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و تحریریه‌های فارسی و بین‌المللی خبرگزاری ایکنا بازدید و در گفت وگو با خبرنگاران سرویس‌های مختلف خبرگزاری، در جریان فعالیت های آن قرار گرفت.
در  این بازدید که رئيس جهاددانشگاهی و معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی و جمعی از مدیران خبرگزاری حضور داشتند، گزارشی از روند تولید و انتشار اخبار در ایکنا و نیز فعالیت‌های مراکز تابعه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ارائه شد و از حمایت های دکتر حسینی در دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت های قرآنی و تشکیل معاونت قرآنی و ارتقای خبرگزاری ایکنا تشکر کردند.
دکتر حسینی در  جریان این بازدید به سوالات خبرنگار ایکنا درباره جایگاه مجلس، وضعیت حوزه فرهنگ در برنامه هفتم و لایحه بودجه سال آینده کشور پاسخ داد.
معاون رییس جمهور گفت: فعالیت های خبرگزاری ایکنا که اخبار، رویدادها، مسابقات و آثار هنری و کتب و فیلم و سریال با مضامین قرآنی را پوشش می دهد، اقدام بسیار ارزشمندی است که در ترویج و ارتقای آموزه های قرآنی در سطح جامعه نقش تاثیر گذاری دارد.
  دکتر حسینی شناسایی و معرفی فعالان و آثار مربوط به قرآن را حائز اهمیت دانست و گفت: این موضوع در تشویق آحاد جامعه به فعالیت های قرآنی بسیار موثر است.
 معاون رئیس جمهور اهتمام ویژه دولت سیزدهم به فرهنگ و نشر معارف دینی و قرآنی در سطح جامعه اظهار داشت: در برنامه پنج ساله هفتم توسعه و نیز در بودجه سال آینده توجه به این موضوعات مورد تاکید دولت قرار دارد.
دکتر حسینی توجه به آموزه های قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بدون تردید اگر جوانان با قرآن مانوس باشند و فضای قرآنی در سطح کشور حاکم باشد، دشمن نمی تواند براحتی جوانان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار دهد.
دکتر حسینی گفت: در دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت قرآنی را با هدف تولیدات قرانی ایجاد کردیم تا هنرمندان بر اساس آموزه های قرآنی به خلق آثار فاخر اقدام کنند و امروز نیز باید این روند ادامه داشته باشد و در قالب تئاتر، فیلم، انیمیشن و هنرهای تجسمی آثار متنوعی بر اساس مفاهیم و قصص قرانی برای اقشار مختلف تولید شود.
معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: باید فضای جامعه قرآنی تر شود و فهم و آشنایی با قرآن در بین مردم و بویژه مسئولین بیش از گذشته ارتقا یابد. در نظام اسلامی باید کارگزاران با آموزه‌های قرآن آشنایی بالاتری داشته باشند.
ایکنا نخستین و بزرگ‌ترین خبرگزاری تخصصی قرآن‌ کریم در جهان اسلام، در بیستم آبان‌ماه ۱۳۸۲ تاسیس شد. این خبرگزاری که با تولید ۷ خبر در روز به زبان فارسی کار خود را آغاز کرد و اینک پس از گذشت ۱۸ سال از فعالیت خود توانسته است با تولید روزانه حدود ۵۰۰ خبر به ۲۱زبان زنده دنیا، از مرز سه میلیون خبر قرآنی گذر کند.
با توجه به تنوع زبانی و رسالت جهانی خبرگزاری ایکنا و فعالیت‌ گسترده این رسانه قرآنی در عرصه بین‌الملل، در اسفندماه سال ۱۳۹۱ نام این خبرگزاری با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  به «خبرگزاری بین‌المللی قرآن» تغییر یافت.
.
اخبار برگزیده