دکتر حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس:

ضرورت جریان سازی فرهنگی با استفاده از ظرفیت های مستعد مردمی

1401/5/10 دوشنبه
معاون امور مجلس رئیس جمهور تدوین برنامه و نقشه راه و استفاده از ظرفیت های مستعد مردمی را لازمه جریان‌سازی تاثیرگذار فرهنگی دانست اظهار داشت:  امروز باید همگرایی مناسبی که بین دستگاههای دولتی و نهادهای مختلف ایجاد شده را مغتنم شمرده و فعالیت های فرهنگی گسترده ای را در سطح جامعه انجام داد.
دکتر سید محمد حسینی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، وجود همگرایی بین مسئولین استان و استفاده از ظرفیت های مردمی در بخش های مختلف را مایه دلگرمی و خرسندی دانست و  گفت: استان فارس نوآوری، ابتکار و خلاقیت مثال زدنی در فعالیت های مربوط به امور فرهنگی دارد که می تواند الگویی برای سایر استانها باشد.
 دکتر حسینی خاطرنشان کرد: در پایان دولت دهم نقشه مهندسی فرهنگی  کشور را تدوین کردیم و ابلاغ شد اما متاسفانه آن را  بایگانی  و اجرا نکردند و امروز که همگرایی و همدلی مناسبی در بخش های مختلف کشور ایجاد شده، فرصت مغتنمی است که فعالیت ها و تحولات بزرگی در عرصه فرهنگی رقم بخورد.
 معاون رئیس جمهور گفت: توجه به موضوعات اقتصادی به معنای بی توجه بودن به مسائل فرهنگی نیست و دولت مردمی اهتمام ویژه به رشد و تعالی فرهنگی کشور در سطوح مختلف دارد.
حسینی خاطرنشان کرد: استان فارس از ظرفیت های تاریخی و فرهنگی کم نظیری برخوردار است که می‌توان از آن برای انجام فعالیت‌های تاثیرگذار فرهنگی استفاده کرد و قطعا مردم نیز از این گونه فعالیت‌ها استقبال می کنند.
  معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به توصیه و تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر بهره گرفتن از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح اظهار داشت: می‌توان در مناسبت‌ها و اجتماعات ملی و مذهبی برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی را در سطح گسترده برگزار و  در قالب آن معرفت افزایی کرد.
 حسینی با اشاره به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اظهار داشت:  این موضوع برای دولت حائز اهمیت است و بر این باور هستیم که با درایت می توان معرفت جامعه را در این زمینه افزایش داد.
 حسینی با بیان اینکه دستگاه ها و شرکت های دولتی می توانند دو درصد از اعتبارات خود را در حوزه فرهنگ هزینه کنند اظهار داشت:  اقداماتی که دستگاه‌های مختلف اجرایی انجام می دهند، باید پیوست فرهنگی داشته باشد.
 دکتر حسینی ضرورت تبیین دستاوردها و برنامه های دولت مردمی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  دشمنان و بدخواهان ملت ایران با استفاده از شبکه رسانه‌ای خود تلاش می کنند با بزرگنمایی و حتی با خبرسازی کذب، فضای ناامیدی و یاس را القا کنند  این در حالی است که در یک سال گذشته اقدامات مثبت و بزرگی در بخش های مختلف انجام شده است و در آستانه هفته دولت ضرورت دارد همه دستگاه ها  با استفاده از روشهای مختلف، فعالیت های دولت را برای افکار عمومی تبیین کنند.
 دکتر حسینی همچنین بر لزوم تشکیل منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی مهمترین شورای زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که می تواند در ابعاد مختلف تاثیر گذار باشد.
 در این جلسه استاندار فارس در سخنانی با اشاره به شخصیت فرهنگی و علمی دکتر حسینی اظهار داشت: استان فارس در ابتکار و خلاقیت های فرهنگی پیشتاز است و آمادگی داریم تجربیات خود را به سایر استان ها انتقال دهیم و با توجه به تجربیاتی که در این خصوص دارید، می توانید، نقش هدایت گری داشته باشید.
 نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در سخنانی با قدردانی از دغدغه مندی دکتر حسینی نسبت به مسائل فرهنگی و حمایت و از فعالیتهای فرهنگی در استان فارس و شیراز اظهار داشت: امیدواریم از فعالیتهای فرهنگی استان حمایت شود تا بتوانیم نقشه فرهنگی خود را تثبیت و توسعه دهیم  و در این راستا از معاون پارلمانی رئیس جمهور درخواست می کنیم که پیگیری کنید تا ساز و کار برنامه نقشه فرهنگی استان مورد توجه و حمایت مسئولین فرهنگی دولت قرار بگیرد.
در این جلسه همچنین اعضای شورای فرهنگ عمومی استان فارس گزارشی از آخرین وضعیت فرهنگی استان در بخش های مختلف از جمله ورزش، عفاف و حجاب، امربه معروف و نهی از منکر و ترویج مولفه های فرهنگی و دینی ارائه کردند.
بیشتر >
اخبار برگزیده