اخبار برگزیده
.

دکتر حسینی در نشست تبیینی اساتید دانشگاه های استان البرز: نظام اسلامی در مقابل طرح دشمنان برای تبیین حقایق ،‌ صبر راهبردی در پیش گرفت

.
.


معاون رئیس جمهور افزود: متاسفانه در 8 سال گذشته رخوت و سستی شدیدی بر امور اجرایی کشور حاکم بود که موجب معطل ماندن بسیاری از امور و تشدید نارضایتی مردم شده است و در چنین شرایطی دولت مردمی به رغم همه موانع و مشکلات، با جدیت بدنبال بهبود شرایط زندگی مردم و رونق اقتصادی است.
معاون رئیس جمهور گفت: نظام اسلامی در مقابل اغتشاشات اخیر، خویشتن داری و صبر راهبردی در پیش گرفت تا دشمنان نتوانند با مظلوم نمایی و سوار شدن بر موج احساسات و عواطف پاک جوانان، اهداف شیطانی خود را پیش ببرند.
دکتر سید محمد حسینی بنا به دعوت بسیج اساتید، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های البرز در نشست تبیینی با اساتید استان البرز با تبریک هفته بسیج اظهارداشت: نهالی که امام راحل غرس کردند امروز به شجره طیبه ای تبدیل شده است که آثار و برکات فراوانی برای مردم داشته است و در حوادث اخیر شاهدیم که چگونه هم زخم ترور و خشونت و هم زخم زبان را تحمل می کنند و مظلومانه جان خود را در راه امنیت مردم و کشور فدا می کنند. بسیجیان عزیز بدون توقع و با اعتقاد و ایمان راسخ در میدان حضور دارند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به حوادث دو ماه اخیر خاطرنشان کرد: دشمنان با تجمیع همه توان و امکانات خود طراحی کرده بودند که با ایجاد تنفر و چند دستگی بین مردم ، جنگ داخلی در کشور به راه بیندازند و شرایطی مانند سوریه را در ایران بوجود آورند اما نظام اسلامی به رغم همه سختی ها، نهایت خویشتنداری و درایت را بکار گرفت تا اختلاف و تنش در جامعه و بین مردم شکل نگیرد.
دکتر حسینی با بیان اینکه اساتید و دانشگاهیان از گروه های مرجع و تاثیرگذار جامعه هستند،‌ اظهارداشت: اساتید دانشگاه همچنان که در انتخابات 1400 با تمام وجود وارد صحنه شدند و در تشویق مردم به مشارکت و انتخاب اصلح نقش بسزایی ایفا کردند، امروز هم وظیفه دارند برای تبیین و روشنگری نقش آفرینی کنند.
معاون رئیس جمهور افزود: جوان دانشجو بنا به اقتضای سن و سال خود ممکن است تندی و حتی پرخاشگری کند اما اساتید باید نقش پدرانه ایفا کرد و با سعه صدر، مدارا و تحمل بالا، آنان را با واقعیت های موجود آشنا کنند.
دکتر حسینی با اشاره به اقدامات دولت در عرصه های مختلف و تلاش همه جانبه برای بهبود وضعیت زندگی مردم، گفت: دولت در یکسال گذشته زحمات بی وقفه و گسترده ای را برای تغییر شرایط اسفناکی که در جامعه حاکم بود،‌ در پیش گرفته است و در این راستا ضمن حمایت های اقتصادی از اقشار ضعیف و کم برخوردار، وزارتخانه ها  ماموریت یافته اند تا بر اساس سند تحول دولت، طرح های زیربنایی را در نقاط مختلف کشور با هدف افزایش درآمدهای کشور و اشتغالزایی اجرا کنند و طرح های زیادی در این زمینه به نتیجه رسیده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همزمان با اقدامات دولت برای گره گشایی از مشکلات مردم، دشمنان و بدخواهان ملت ایران با ایجاد آشوب و اغتشاش تلاش می کنند بخش اقتصاد،‌ سرمایه گذاری، گردشگری، کسب و کار و بازار ارز را با اخبار جعلی تحت تاثیر قرار داده و به زعم خود، مردم را در تنگنای اقتصادی قرار دهند تا آتش فتنه ای که برافروخته اند شعله ور بماند.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به فعالیت های کانون در عرصه تبیین و روشنگری، گفت: کانون دانشگاهیان در کنار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بسیج اساتید در حوزه بصیرت افزایی و دفاع از حقانیت نظام اسلامی، قاطعانه حضور داشته و مواضع خود را با صراحت بیان می کند.
دکتر حسینی در پاسخ به سوالی درباره توجه دولت به موضوع آمایش سرزمینی در روند پیشرفت و آبادانی کشور، اظهارداشت: دولت از ابتدای شروع به کار خود این موضوع را در برنامه هایش مدنظر قرار داده و به دور از نگاه بخشی نگری مصمم است زمینه توسعه مناطق مختلف کشور را با توجه به ظرفیت ها و امکانات بالقوه ای که در هر منطقه ای وجود دارد، ‌فراهم آورد و در این راستا سفرهای استانی، تاثیر زیادی در آشنایی وزاری کابینه با این ظرفیت ها داشته است.
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره همراهی و تحرکات برخی از مدیران بجا مانده از دوره گذشته با اغتشاشات و علت حفظ آنها در مسند امور، اظهارداشت:  در این رابطه دغدغه های متعددی از سوی دلسوزان انقلاب مطرح می شود و حوادث اخیر ضرورت توجه به این موضوع را دوچندان کرده است امروز که مشکلات فراوانی از دوره گذشته بجا مانده است، دولت نیازمند کسانی است که با روحیه جهادی و انقلابی وارد میدان شده و شرایط را به نفع مردم تغییر دهند.
دکتر حسینی درخصوص اقدامات دولت برای مقابله با تلاش بدخواهان برای ارایه تصویر سیاه از آینده،‌ گفت: دشمنان و بدخواهان با سانسور موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ دولت و نظام و در مقابل با بزرگ نمایی برخی نقاط ضعف تلاش گسترده ای را برای ایجاد یاس و نامیدی مردم از دولت در پیش گرفته اند در حالی که دولت در یکسال گذشته در کنار رسیدگی به وضعیت اقتصادی مردم، ‌طرح های بزرگ اقتصادی و صنعتی را آغاز کرده که تعدادی از آنها افتتاح شده ودر خدمت مردم قرار گرفته است اما متاسفانه ضعف موجود در عرصه اطلاع رسانی هنرمندانه، باعث شده، رسانه ها و شبکه های فارسی زبان ضد انقلاب جولان دهند لذا ضرورت دارد دانشگاهیان واقعیت های موجود را برای افکار عمومی بازگو کنند.
معاون رئیس جمهور افزود: متاسفانه در 8 سال گذشته رخوت و سستی شدیدی بر امور اجرایی کشور حاکم بود که موجب معطل ماندن بسیاری از امور و تشدید نارضایتی مردم شده است و در چنین شرایطی دولت مردمی به رغم همه موانع و مشکلات، با جدیت بدنبال بهبود شرایط زندگی مردم و رونق اقتصادی است.
دکتر حسینی با بیان اینکه همچنان که در دوران دفاع مقدس با جبهه جهانی درگیر بودیم امروز هم در شرایط چنین جنگ همه جانبه ای قرار داریم، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف و گرایش ملت های مستقل و آزاده جهان به آرمان های بلند ملت ایران باعث عصبانیت و ناراحتی دشمنان شده است و می دانند تا زمانی که پرچم مقدس جمهورس اسلامی در اهتزاز است ادعای دموکراسی و حقوق بشر آنان در بین ملت ها جایی ندارد و زیر سوال است.
معاون رییس جمهور تصریح کرد: ملت ایران ثابت کرده که از مواضع اصولی خود عقب نشینی نخواهد کرد و با تمام فرازو نشیب ها و سختی هایی که با آن مواجه است،‌ مصمم است راه سرافرازی و عزت خود را با قوت پیش ببرد و در این راه بدون تردید پیروزی از آن جبهه حق خواهد بود.
با حضور دکتر حسینی همچنین دفتر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی کرج افتتاح شد.
.
اخبار برگزیده