معاونت امور تقنینی

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری تاکید کرد:

ضرورت ایجاد ظرفیت‌های جدید حقوقی و قانونی برای حمایت از مددجویان

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری بر ضرورت ایجاد ظرفیت‌های جدید حقوقی و قانونی برای حمایت از مددجویان تاکید کرد.
1401/4/29 چهارشنبه

دکتر سیدعلی ادیانی  در همایش «حمایت حقوقی عدالت‌محور، کرامت‌مدار و توانمندساز» در کمیته امداد سخن می‌گفت، گفت: حوزه حقوقی قلب تپنده در هر دستگاه است که اگر از سوی مدیران بالادستی حمایت شود و استقلال لازم را داشته باشد می‌تواند منشاء آثار پر برکتی باشد.

وی با بیان اینکه حوزه حقوقی در واقع بازرس تقینی و قانونی دستگاه است، ادامه داد: عدالت در هر مجموعه‌ای را باید در امر تقنینی جستجو کرد و در این زمینه قوانین بسیار خوبی در کشور وجود دارد.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه خدمت دادن به ولی‌نعمتان کمیته امداد فضیلت و نعمتی الهی است، اظهار کرد: استخراج و احصای احکام تکلیفی در قوانین و مقررات کشور در حوزه جامعه هدف کمیته امداد می‌تواند در بسیاری موارد راهگشا باشد.

ادیانی با اشاره به مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی در موضوع محرومان و نیازمندان، خاطرنشان کرد: حوزه حقوقی موظف است این قوانین و مقررات را از کتاب قانون بیرون بکشد و در اختیار واحدهای دیگر در سازمان قرار دهد تا به نفع مددجویان مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: سمت و سوی برنامه ششم توسعه کشور عدالت‌محور است و به دنبال این است که خانواده نیازمند توانمند شده و روی پای خود بایستد.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه و در برنامهسال 1401 که برشی از برنامه ششم است به موضوعات مسکن، اشتغال، سهام عدالت، یارانه و دیگر مسائل مرتبط با مددجویان پرداخته شده است.

ادیانی با بیان اینکه مددجویان در موارد مختلف از جمله حقوقی و قضایی، مسکن، فرهنگی و ... نیازمند معاضدت هستند، گفت: قوانین خوبی برای دفاع از حقوق محرومان در کشور داریم البته نواقصی هم وجود دارد که باید مرتفع شود.

وی بر ضرورت ایجاد ظرفیت‌های جدید حقوقی و قانونی برای حمایت از مددجویان تاکید کرد و گفت: اینکه قوانین چقدر اجرایی شود بستگی به پیگیری امور حقوقی دارد.

اخبار برگزیده