آیت الله رئیسی در پیامی به یادواره سه هزار شهید ایل قشقایی:

اطمینان دارم روحیه دلیری، ظلم‌ستیزی و عزت آفرینی ایل قشقایی، الهام‌بخش نسل های آینده انقلاب خواهد بود

رئیس جمهور سرداران، امیران، شهدا و علمای بزرگوار عشایر قشقایی را مظهر شکوهمند ریشه های ایمان دینی در میان ملت ایران دانست و ابراز اطمینان کرد که همچون گذشته روحیه دلیری، ظلم ستیزی و عزت آفرینی ایل قشقایی، الهام‌بخش نسل های آینده انقلاب خواهد بود و برای کشور عزیزمان، آینده‌ای درخشان و پرشکوه رقم خواهد زد.
1401/5/8 شنبه
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به یادواره سرداران امیران سه هزار شهید ایل قشقایی که روز پنجشنبه در  حرم امامزاده احمد بن موسی شاهچراغ، توسط دکتر حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور قرائت شد، خاطر نشان کرد: تاریخ ایران اسلامی مشحون از خاطره رشادت های عشایر غیور ایران در مبارزه با استبداد و استعمار و عطرآگین از خون شهدای بزرگوار این عزیزان است که به برکت بهره مندی از وجدان های بیدار و فطرت های زلال، به پیشگاه الهی تقدیم شده است.
دکتر رئیسی همچنین عشایر غیور قشقایی را ذخیره های معنوی کشور خواند که وفاداری به هویت اسلامی_ ایرانی و ایستادگی سرافرازانه آنان در مقابل توطئه‌های پرشمار بیگانگان در طول تاریخ، باعث گردیده همواره پرچم عزت و استقلال کشور در اوج و اهتزاز نگاه داشته شود.
 رییس جمهور در ادامه می افزاید: فداکاری، شجاعت و روحیه شهادت طلبی عشایر قهرمان قشقایی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۳۰۰۰ شهید گرانقدر جلوه هایی درخشان از غیرت، دلاوری و سلحشوری است که ریشه در ایمان به کلمه طیبه توحید ،  دینداری خالصانه و تمسک به حبل المتین و ریسمان الهی وحدت اسلامی دارد.
آیت الله رییسی تاکید کرد: مفاهیم متعالی و ارزش‌های اسلام نابی که امام راحل عظیم‌الشأن(ره) با تکیه بر آنها انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و رهبر عزیز انقلاب(حفظه الله)  به پشتوانه ملت شهیدپرور ایران و با بهره گیری از همان حقایق نورانی در برابر انبوه خصومت های ظلمانی نظام سلطه ایستاده‌اند و هویت و آرمان انقلاب را زنده نگه داشته اند.
 رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرداران، امیران، شهدا و علمای بزرگوار عشایر قشقایی مظهر شکوهمند ریشه های ایمان دینی در میان ملت ایران هستند، اظهارداشت: انگیزه‌های عزتمندانه شان را هرگز نمی توان به چیزی کمتر از کسب رضای خداوند متعال فروکاست و مجاهدت رزمندگان دلاور و صلابت خانواده های صبور شهدای شان را جز در پیوند با انگیزه‌های الهی نمی توان تحلیل و تفسیر کرد.
 آیت الله رییسی در ادامه این پیام با ابلاغ صمیمانه‌ترین سلام های خود  به عشایر عزیز و گرانقدر قشقایی و درود  به ارواح طیبه شهدای والامقام این خطه دلاور پرور، تصریح کرد: اطمینان دارم همچون گذشته روحیه دلیری، ظلم ستیزی و عزت آفرینی ایل قشقایی، الهام‌بخش نسل های آینده انقلاب خواهد بود و برای کشور عزیزمان، آینده‌ای درخشان و پرشکوه رقم خواهد زد.
 رئیس جمهور در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این یادواره ارزشمند، از پدران، مادران و خانواده معزز شهدا و همه رهروان راه افتخارآفرین شان، التماس دعا نمود.
بیشتر >
اخبار برگزیده