دکتر حسینی در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی:در کنار رشد علمی باید بینش سیاسی دانشجویان نیز ارتقاء یابد

معاون رئیس جمهور در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم، در پاسخ به سوالات دانشجویان به تبیین و تشریح برنامه ها و اقدامات دولت در 15 ماه گذشته پرداخت 
1401/9/19 شنبهدکتر سید محمد حسینی در جمع دانشجویان با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اهمیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان گفت حضرت آقا دانشجویان این دانشگاه ها را افسران سپاه پیشرفت کشور توصیف کرده اند و این بسیار ارزشمند است. مهمترین ثروت و دارایی یک کشور، نیروی انسانی با استعداد آن است و با توجه به نیروی انسانی می توان ظرفیت ها و منابع مادی را در جهت رفاه و امنیت خاطر مردم بکار گرفت لذا باید به موضوع تربیت و شکوفایی استعدادهای موجود در کشور اهتمام ویژه ای قائل شد و در این مسیر دانشگاه هایی مانند دانشگاه شهید رجایی در خط مقدم قرار دارند.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: با پیشرفت روز افزون جهان در عرصه علم و فناوری و دسترسی جوانان و نوجوانان به شبکه های مجازی ضرورت دارد دبیران آموزش و پرورش به طور مستمر سطح دانش خود را افزایش داده و بروز کنند تا بتوانند به سوالات و حتی ابهاماتی که در ذهن دانش آموز و دانشجو ایجاد شده، پاسخ مناسب بدهند.
معاون رئیس جمهور گفت: رهبر معظم انقلاب بر اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش تاکید دارند و امروز دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باید در مقابل عده ای که قصد داشتند سند 2030 را در کشور ترویج کنند تلاش مضاعفی برای بهبود شرایط در حوزه آموزش و تربیت نسل جوان انجام دهند.
دکتر حسینی با اشاره به اقدام دولت سیزدهم در اجرای نظام رتبه بندی بعد از وقفه و تعللی که دولت های گذشته در اجرای آن داشتند اظهارداشت: در اجرای نظام رتبه بندی ضمن توجه به حقوق و مزایای فرهنگیان، ارتقای کیفیت آموزش در کشور مورد تاکید قرار گرفته است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و جایگاه نظام آموزش و پرورش در کشور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در سال های اولیه پس از انقلاب و دوران دفاع مقدس از جایگاه رفیعی برخوردار بود و روحیه فداکاری، ایثار و غیرت و جوانمردی و دفاع از تمامیت ارضی و احترام به هویت ملی برجسته بود و 36 هزار شهید دانش آموز نشان می دهد که مدرسه در تربیت نقش مهمی دارد و انتظار می رود آینده سازان کشور که توسط شما تربیت خواهند شد از چنین روحیه ای برخوردار باشند. 
دکتر حسینی تاکید کرد: ضمن توجه به رشد علمی دانش آموزان و دانشجویان باید ارتقای بینش سیاسی آنان  نیز مورد توجه باشد تا براحتی تحت تاثیر فضای کاذبی که دشمن ایجاد می کند قرار نگیرند و نسبت به سرنوشت و آینده کشور خود احساس مسئولیت و دغدغه مندی داشته باشند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به دشمنی آمریکا با ملت ایران گفت: دشمنی رژیم آمریکا با ایرانیان مربوط به امروز و دیروز نیست و از 69 سال قبل با کودتای 28 مرداد و تلاش  برای سیطره و تسلط بر حوزه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی آغاز گردید و امروز نیز آمریکا در سند راهبردی 2022 در کنار تاکید بر مهار چین و روسیه بر موضوع ایران نیز اشاره کرده اند و اغتشاش و آشوب های اخیر را می توان در راستای تداوم دشمنی ها علیه ملت ایران معنی کرد.
دکتر حسینی افزود: در حوادث اخیر با صراحت از ناآرامی ها حمایت کرده و جان بولتون از مسلح شدن مخالفین خبر داد و در بیانیه روزهای اخیر نیز دعوت به مسلح شدن کرده اند تا به زعم خود درگیری خیابانی راه بیندازند لذا نباید از کنار این مسایل ساده انگارانه عبور کرد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: برخی  دولت های گذشته نگاه سرمایه داری و لیبرالی به عرصه مدیریتی داشتند و در 8 سال گذشته عملا امور مردم به حال خود رها شده بود طبیعی است که مشکلات و مطالبات انباشته شده ای در بخش های مختلف از جمله مسکن و اشتغال شکل بگیرد و چنانچه ساخت مسکن مزخرف نامیده نمی شد امروز مردم و دولت در زمینه مسکن شرایط نسبتا بهتری داشتند.
دکتر حسینی گفت: جمهوری اسلامی ایران به مردم متکی است و مردمسالاری واقعی را در این سرزمین شاهد هستیم در حالیکه حتی در آمریکا هیچ فردی خارج از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات نمی تواند به سطوح بالای مدیریتی راه یابد برخی کشورهای مرتجع منطقه، کشور را ملک موروثی خود می دانند اما افتخار نظام اسلامی این است که افرادی مانند شهید رجایی و باهنر و هزاران روستا زاده با استعداد توانستند به مراتب بالای مدیریتی برسند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص موضوع فیلترینگ اظهارداشت: در حالی که در دوره گذشته به رغم توصیه های فراوان، عزم و اراده ای برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات وجود نداشت اما در این دولت با جدیت پیگیری می شود و حدود 60 درصد زیرساخت های آن آما
است ضمن اینکه پلتفرم ها و شبکه های مختلفی نیز در حال راه اندازی است تا به نیازهای متنوع مخاطبان پاسخگو باشد.
دکتر حسینی تاکید کرد: در حوادث اخیر از طریق برخی شبکه های اجتماعی نحوه ایجاد نا امنی و اغتشاش آموزش داده می شد و امنیت مردم و جامعه با خطر مواجه بود لذا همچنان که در فضای حقیقی اگر جاده ای نا امن باشد آنرا برای حفظ جان مردم مسدود می کنند در فضای مجازی هم چنین شرایطی صدق می کند.
معاون رئیس جمهور گفت: متاسفانه فضای مجازی در اختیار دشمنان قرار دارد و آنها تصمیم می گیرند که مردم به چه موضوعاتی دسترسی داشته باشند و در این فضا حتی تصویر و نام سردار دلها و حتی نام کودکی که خانواده اش را در حادثه تروریستی شاه چراغ از دست داده بود را ممنوع کرده اند.
دکتر حسینی درخصوص وعده رئیس جمهور برای ساخت 4 میلیون مسکن اظهارداشت: مرحوم مهندس رستم قاسمی که اقدامات و فداکاری های فراوانی در دفاع از حقوق ملت ایران داشته و در مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان از نقش بی بدیلی برخوردار بود مقدمات لازم برای ساخت مسکن را انجام داده و وزیر جدید با روحیه و نشاط بالاتری این مسیر را به سرانجام خواهد رساند ضمن اینکه وعده رئیس جمهور برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در طول چهار سال است و این بدان معنا نیست که در یک ماه یا یک سال اول حتما باید مثلا یک میلیون مسکن احداث شده باشد.
معاون رئیس جمهور درباره نحوه اعتراض و اقدام دولت برای تعیین شرایط اعتراض گفت: در یکسال گذشته اعتراض و تجمعات صنفی مختلفی در مناطق مختلف کشور جریان داشته و دولت نیز نسبت به درخوست های تجمع کنندگان توجه داشته و حرفها را شنیده و پیگیری می کرد اما با این حال قرار است شرایط مناسبی  برای طرح اعتراضات درنظر گرفته شود.
دکتر حسینی درباره اقدامات دولت برای رفع مشکل آب مردم سیستان و بلوچستان گفت: دولت خود را موظف می داند با استفاده از روش های مختلف نسبت به رفع مشکل و گرفتاری مردم اقدام کند و در این خصوص دولت بدنبال انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان است. 
معاون رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار در بازار اظهارداشت: در یکسال گذشته شاهد روند ثابتی در قیمت دلار بودیم اما در هفته های اخیر با اغتشاش و خبرسازی های دروغین زمینه را برای ایجاد نوسان و نگرانی خاطر در این زمینه فراهم کردند و اساسا یکی از دلایل اغتشاشات اخیر این است که کشور را از نظر اقتصادی دچار مشکل کرده و به این وسیله بر آتش ناآرامی ها بیفزایند اما دولت مصمم است با خدمت رسانی مضاعف و تلاش بی وقفه در جهت گره گشایی از مشکلات مردم، سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم را افزایش دهد.
 
بیشتر >
اخبار برگزیده