اخبار برگزیده

جلسه ۳ ساعته معاون رئیس جمهور با دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین(ع): دانشجو باید اهل مطالعه و تحلیل باشد تا بین جبهه حق و باطل تفکیک قائل شود

معاون امور مجلس رئیس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام ضمن بیان مسائل روز کشور  به تشریح اقدامات دولت در مسیر رفع مشکلات بر جا مانده از دوره گذشته به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

دکتر سید محمد حسینی در این نشست دانشجویی که بیش از سه ساعت به طول انجامید با بیان اینکه دانشجوی متعهد و انقلابی باید اهل مطالعه بوده و به مسائل روز احاطه و اشراف داشته باشد گفت: دانشجو باید اهل استدلال و منطق باشد و از لحاظ دانش و آگاهی،  از طرف مقابل خود برتر باشد تا بتواند با استدلال و منطق آنها را متقاعد کند در غیر این صورت این خطر وجود دارد که  تحت تاثیر تبلیغات منفی و سیاه نمایی قرار بگیرد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمن جنگ تمام عیار ترکیبی، شناختی و رسانه‌ای به راه انداخته است اظهار داشت: در این عرصه مسائل بدیهی و آشکار را کاملاً برعکس جلوه می دهند و با استفاده از شگردهای تبلیغی و روانی، احساسات و عواطف مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان تحت تاثیر قرار داده می شود  لذا لازم است که دانشجویان آگاهی و اشراف کاملی به ابعاد مختلف این جنگ ترکیبی داشته باشند.
 دکتر حسینی گفت: متاسفانه دشمنان و بدخواهان ملت ایران به خاطر غفلت برخی مسئولین در سالهای گذشته، بخشی از جوانان و دانشجویان را تحت تاثیر تبلیغات منفی خود قرار داده اند.
 معاون رییس جمهور با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دانشجو باید دارای بینش و اهل تحلیل باشد گفت: بدون تردید اگر جوانان و دانشجویان از بنیه قوی علمی و سیاسی و بصیرت کافی برخوردار نباشند، معاندین براحتی می توانند ذهن آنها را مخدوش کنند.
دکتر حسینی گفت: امروز کسانی از آزادی و  زندگی سخن می گویند که هزاران نفر از شخصیت های بزرگ انقلاب تا مردم کوچه و بازار را با وحشیانه ترین شیوه ها به شهادت رساندند.
 معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن در جنگ تمام عیار با تمام توان وارد شده تا به نظام اسلامی ضربه بزند و از ایستادگی و مقاومت ملت ایران انتقام بگیرد گفت: امروز تمام  گروهک های تروریستی و ضد انقلاب را با وجود اینکه اختلافات عمیق با یکدیگر دارند، با هم یکی کرده اند تا در تقسیم کار مشخص، به بخش‌های مختلف نظام ضربه بزنند و در این تقسیم کار، داعش ماموریت یافته تا اقدامات تروریستی مانند شاهچراغ را رقم بزند.
معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی از آنجایی که نتوانستند مردم ایران را همراه خود بکنند دست به خشونت برده اند و با ایجاد فضای رعب و وحشت قصد دارند اهداف پلید خود را دنبال کنند اما ملت ایران در صحنه های گوناگون نشان داده است که عقب نشینی نخواهد کرد و با قوت و انگیزه بیشتری آرمانها و اهداف بلند خود را پیگیری خواهد کرد.
دکتر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات شبانه روزی و خستگی‌ناپذیر رئیس جمهور و دولت مردمی برای رفع مشکلات مردم گفت: دولت با تمام توان مشغول کار و خدمت رسانی است و رئیس جمهور مجاهدانه در صحنه حاضر شده و دیگران را به تلاش و کار  تشویق می کند و یکی از دلایل مهم آشوب های اخیر این است که در حرکت  شتابان دولت توقف ایجاد کند.
 معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی درباره علت به سرانجام نرسیدن شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه در دوره گذشته حمایت لازم و کافی از پیام رسان های داخلی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات انجام نشد و از این رو کمبود ها و نارسایی هایی در این حوزه داریم اما دولت مردمی حمایت همه جانبه ای را در این راستا آغاز کرده تا پیام رسان های کارآمدی برای تامین نیازهای مردم ایجاد شود.
 دکتر حسینی در خصوص ارزیابی خود از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید، اظهار داشت: امروز رویکرد و عملکرد وزارت ارشاد با دوره گذشته کاملاً متفاوت شده است و شاهد تحولاتی در عرصه های مختلف فرهنگی هستیم که با اقدامات دولت گذشته قابل مقایسه نیست. رویکرد دولت مردمی در حوزه های مختلف تحول گرایی است یعنی به وضع موجود راضی نیست و به سمت وضعیت مطلوب حرکت می کند و در کل می توان روند حرکت وزارت ارشاد را مثبت و رو به بهبود ارزیابی کرد.
 دکتر حسینی در خصوص واکنش دولت مردمی به ترک فعل های احتمالی و تعمدی برخی از مدیران، تاکید کرد: بدون تردید در دولت انقلابی و مردمی اگر ترک فعل تعمدی وجود داشته باشد رئیس جمهور بدون ملاحظه با او برخورد خواهد کرد و در این مدت نشان داده اند که مصالح انقلاب، نظام و مردم بالاتر از حیثیت افراد متخلف است.
 معاون رئیس جمهور در خصوص نوسانات بازار ارز اظهار داشت: امروز در عرصه جنگ همه جانبه رسانه ای و اقتصادی قرار داریم. بر اساس گزارش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در طی روزهای اخیر هزاران خبر جعلی برای ایجاد التهاب در بازار ارز منتشر شده است این نشان می‌دهد که دشمن مصمم است همه حوزه ها کشور را با چالش مواجه کند اما در مقابل دولت نیز با درایت و مدیریت به موقع تلاش می کند تا اخلالی در روند امور جاری کشور و زندگی روزمره مردم ایجاد نشود.
 دکتر حسینی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درباره علت مماشات و ضرورت انتقام از کسانی که مردم بی گناه را به شهادت میرساند اظهار داشت: نیروهای حافظ امنیت و نظم در هفته‌های اخیر نهایت خویشتن داری و مماشات را انجام دادند تا خدای نکرده افراد بیگناه آسیب نبینند و  صف کسانی که بر مبنای تحلیل نادرست و تحت تاثیر تبلیغات روانی دشمنان وارد صحنه شدند با معاندین ضد انقلاب جدا شود از سوی دیگر ماهیت واقعی کسانی که با شعار آزادی به دنبال تزویر و فریب کاری هستند برای مردم مشخص شود و امروز برخورد با کسانی که امنیت مردم و جامعه را به خطر انداختند به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره فعالیت های فرهنگی خود در دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در اواخر دولت نهم بر ضرورت مظلومیت زدایی از عرصه فرهنگ تأکید کردند و در دولت دهم کارگروه فرهنگ و هنر در کنار جلسات دولت در همه استان‌ها برگزار شد تا بر اساس ظرفیت هایی که در هر استان وجود دارد برای تقویت و اعتلای فرهنگی مردم تصمیم گرفته شود و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد و تمام تلاش خود را به کار بردیم تا منویات و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگی تحقق یابد اما متاسفانه با تغییر دولت، همه آن رویکرد های مثبت و سازنده مورد بی توجهی قرار گرفت.
 دکتر حسینی در خصوص دلایل سکوت برخی خواص در حوادث اخیر گفت: بدون تردید در دوران سختی و چالش همه مردم بویژه خواص جامعه وظیفه دارند که وارد صحنه شده و به روشنگری و تنویر افکار عمومی بپردازند اما با کمال تاسف برخی از خواص که در مقابل نقاط ضعف کوچک بلافاصله نظام را مورد هجمه قرار می دهند در حوادث اخیر که جبهه حق و باطل  کاملاً روشن است سکوت اختیار کرده اند که جای تامل دارد.

 
اخبار برگزیده