اخبار برگزیده

معاون رئیس جمهور در نماز جمعه رامسر:

کسانی که به ساحت مقدس قرآن اهانت می کنند با تمامی ادیان الهی و بشریت در ستیز هستند

معاون رئیس جمهور با محکوم کردن آتش زدن قرآن مجید در سوئد و هلند، توهین به اعتقادات و شخصیت‌های دینی مسلمانان را رفتاری وقیحانه، زننده و ناشایست توصیف کرد و گفت: آزادی بیان نمی تواند با کرامت انسانی در تضاد باشد و کسانی که به ساحت مقدس قرآن اهانت می کنند در حقیقت با تمام ادیان الهی و بشریت در ستیز هستند.
دکتر سید محمد حسینی در نماز جمعه شهرستان رامسر و تجمع اعتراضی مردم، با تقبیح اهانت به ساحت‌ نورانی قرآن کریم و شخصیت های دینی و اسلامی به بهانه آزادی بیان اظهار داشت: در این گونه اقدامات حمایت دولت های غربی که معمولاً به بهانه آزادی بیان  انجام می‌شود، رفتاری وقیحانه و  تامل انگیز است.
 معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: از کسانی که این رفتار جنون‌آمیز را مرتکب می‌شوند، پذیرفته نیست که ادعا کنند مسیحی یا یهودی هستند چرا که در قرآن کریم از انبیاء عظام به ویژه حضرت موسی و عیسی بارها به نیکی یاد شده و سوره ای به نام حضرت مریم داریم و آتش زدن قرآن یعنی مخالفت با مضامین والایی که در خصوص پیامبران در این کتاب مقدس درج شده است، بهرحال مرتکبان و حامیان قرآن سوزی در حقیقت با همه ادیان الهی و بشریت در ستیز هستند.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آزادی بیان نمی تواند با کرامت انسانی در تضاد باشد اظهار داشت: اقداماتی که احساسات مسلمانان سراسر جهان را جریحه دار کرده است با هیچ بهانه ای قابل توجیه نیست.
دکتر حسینی در ادامه ادعای غربی‌ها در دفاع از حقوق بشر را با سابقه ننگین آن در دوران برده داری و استعمار و خوی استکباری آنان مغایر دانست و گفت: رفتار ددمنشانه و ننگین اروپایی ها در دوران برده داری، استعمار و جنایت هایی که در جنگ جهانی و در مداخله در امور کشورها انجام داده و می دهند پرونده سیاهی برای آنان رقم زده است به طوری که فرانسه مدعی حقوق بشر در آن دوران استعمار بر بیش از ۲۰ کشور  سیطره داشت و ضمن چپاول ثروت ملت ها ، فقط در الجزایر صدها هزار نفر را قتل عام کرد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به حمایت برخی از کشورهای اروپایی از آشوب و اغتشاش در کشورمان خاطرنشان کرد: سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی، رسانه‌ها و سفارتخانه‌های برخی از کشورهای غربی در این اغتشاشات کاملاً  فعال بودند و امروز که آشوب ها فروکش کرده به دفاع از کسانی که مرتکب قتل شده اند پرداخته و می گویند که چرا  قاتل را قصاص می‌کنید.
دکتر حسینی گفت: آنان همچنین از اعدام جاسوس انگلیسی به وحشت افتاده‌اند چون تصور می کردند با اعطای تابعیت مضاعف به  مزدوران خود می توانند برایشان مصونیت ایجاد کنند اما در قانون حکم جاسوسانی که به کشور و مردم خود خیانت میکنند روشن است.
 دکتر حسینی اقدام پارلمان اروپا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران را نمایشی توصیف کرد و گفت: سپاه پاسداران نیروی رسمی نظامی است و همواره در مقابل تروریسم و تروریست‌ها قرار داشته است و اگر در نبرد با داعش ایستادگی نمی کرد امروز نه تنها منطقه غرب آسیا بلکه اروپا هم با بحران ناامنی مواجه بود.
معاون رئیس‌جمهور این گونه اقدامات اروپایی‌ها را تبلیغاتی و برای دلگرم ساختن نوکران‌شان دانست و گفت: آنها به خوبی به قدرت ملت ایران واقف هستند و جرات دست درازی به منافع کشورمان را ندارند.
 معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت:  اعضای دولت از هیچ کوششی برای رفع کاستی‌ها و گره‌گشایی از مشکلات مردم دریغ نکرده اند و در این ایام گزارشی از دستاوردها و فعالیت های خود در یک سال و نیم گذشته به مردم ارائه خواهند کرد و مردم اطمینان داشته باشند که اولویت و هدف اصلی دولت بهبود شرایط آنان است و به اذعان علمای علم اقتصاد شاخص های اقتصادی رو به رشد و بهبود است.
دکتر حسینی گفت:  دولت در کنار حل و فصل مسائل روزمره،  برنامه های کوتاه مدت و دراز مدتی در حوزه های اقتصادی، خودرو، مسکن و بهداشت و درمان و پیشرفت و آبادانی روز افزون کشور دارد.
 معاون رئیس جمهور گفت: دولت در قالب  سند تحول و برنامه هفتم توسعه به دنبال اصلاح و ریل گذاری صحیح در مسیر اعتلا و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف است.
 معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در ۴۴ سال گذشته ملت ایران با وجود تحریم ها، تهدیدها و خصومت‌ها ، راست قامت و استوار ایستاده است، گفت: دلیل عصبانیت دشمنان از ملت ایران آن است که ملت و نظامی در مقابلشان قد علم کرده که،  معادلات آنان را به هم زده است و بر ادامه راه خود تاکید دارد.
 معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در پایان سخنان خود به بررسی وضعیت استان و شهرستان در گفت و گو با فرماندار و مسئولین شهرستان اشاره کرد و گفت: مسائل و مشکلات شهرستان را مورد بررسی قرار دادیم و اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس‌جمهور ودیگر مطالبات  با جدیت پیگیری خواهد شد.
 دکتر حسینی پس از نماز جمعه رامسر در مراسم محکوم کردن توهین به ساحت مقدس قرآن مجید حضور یافت.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در جریان این سفر همچنین از فرودگاه رامسر و بیمارستان مرحوم علیرضا احمدنژاد بازدید کرد و در جریان انتظارات مردم و مسئولان شهرستان برای سامان یافتن این مرکز درمانی و نیز بین المللی شدن فرودگاه قرارگرفت.
اخبار برگزیده