در جریان سفر به شهرستان خمین انجام شود؛

دیدار صمیمی دکتر حسینی با مادر شهید محمد طاهر لطفی

1401/5/2 یکشنبه
 معاون امور مجلس رئیس جمهور در دیدار صمیمی و گرم با مادر گرانقدر شهید محمد طاهر لطفی از صبر و استقامت ایشان تجلیل کرد.
دکتر سید محمد حسینی روز جمعه  در جریان سفر به خمین به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور با حضور در منزل شهید لطفی، ایثار و فداکاری شهیدان را موجب عزت و کرامت ملت ایران دانست و اظهار داشت: امروز وظیفه داریم راه سرخ شهیدان را به نسل جوان منتقل کنیم و قطعاً جوانان و مردم شریف ایران با فطرت پاکی که دارند، قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده معظم آنان هستند.
دکتر حسینی با ذکر خاطراتی از عملیات رمضان که شهید محمد طاهر لطفی در آن عملیات به درجه شهادت نائل آمده است اظهار داشت: رزمندگان اسلام در عملیات ها شجاعت و جانفشانی زیادی از خود نشان دادند و امروز  باید خاطرات سلحشوری و فضایل اخلاقی شهیدان خود را ثبت و ضبط کرده و برای نسل های آینده منتقل کنیم.
معاون رئیس جمهور با تجلیل از صبرو ایمان مادر بزرگوارشهید گفت: مادران شهدا که فرزندانی پاک و مخلص را در دامان خود تربیت کردند، قابل ستایش هستند.
دکتر حسینی وجود بیش از هزار شهید در شهرستان خمین را نسبت به جمعیت آن قابل توجه دانست و تاکید کرد: آمار بالای شهدای خمین  نشانگر آن است که روحیه سلحشوری که در امام راحل بوده است در مردم خمین نیز وجود دارد.
در این دیدار مادر شهید و اعضای خانواده با ابراز خرسندی از حضور دکتر حسینی در منزل خویش، خاطراتی از شهید محمد طاهر لطفی و سجایای اخلاقی برجسته‌ای که داشت بیان کردند.
شهید محمد طاهر لطفی فرمانده گردان شهید لاک، متولد سال ۱۳۳۹ بود که در عملیات رمضان در منطقه شلمچه و در تاریخ ۱۳۶۱ به درجه شهادت نائل آمد.
بیشتر >
اخبار برگزیده