دکتر حسینی در مراسم جامعه ملی یاریگران سلامت دانش آموزان:

همگان باید نسبت به سلامت مردم به ویژه دانش آموزان احساس تعهد و مسئولیت داشته باشیم

معاون رئیس جمهور اقدامات موسسات مردم نهاد در کنار دستگاه‌های مسئول برای کمک به سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را اقدامی ارزشمند و ماندگار توصیف کرد و گفت: فعالیت های دلسوزانه مجموعه هایی مانند موسسه ملی سلامت مرهم و ایثار و فداکاری مجاهدانه امثال دکتر کلانتر هرمز برای کمک به سلامت کودکان و دانش آموزان که برخاسته از معرفت و انگیزه دینی و الهی است باید در جامعه و بین گروه‌های مختلف نهادینه شود.
1401/12/16 سه‌شنبه
دکتر سید محمد حسینی در مراسم جامعه ملی یاریگران سلامت دانش آموزان که به همت وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تهران برگزار شد و در آن دکتر نوری وزیرآموزش و پرورش، دکتر مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر مقیمی رئیس دانشگاه تهران و فعالان حوزه سلامت جامعه حضور داشتند، فعالیت موسساتی مانند «سلامت مرهم»، برای رفع مشکل جسمی دانش آموزان در اقصا نقاط کشور را تحسین برانگیز و بسیار ارزشمند دانست و گفت: از وجود چنین انسان های مومن و متعهدی در جامعه که بدون چشمداشت در مناطق محروم و دور افتاده حضور پیدا کرده و به درمان مشکلات جسمی کودکان و نوجوانان همت می‌کنند، بر خود می بالیم .
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان ایران اسلامی هستند تاکید کرد: دانش آموزان و فرزندان این سرزمین می توانند در آینده منشاء خیر و برکت باشند لذا برای اینکه آینده کشور را بخوبی رقم بزنیم باید از امروز به فکر سلامت جسمی و روحی دانش آموزان عزیز باشیم .
دکتر حسینی با اشاره به اینکه در روایات دینی از سلامت به عنوان بالاترین نعمت یاد شده، اظهارداشت: در کنار اقداماتی که دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حفظ و صیانت از سلامت فرزندان عزیز کشورمان انجام می دهند، اقدامات داوطلبانه و ایثار و فداکاری عزیزانی که با روحیه جهادی در این مسیر دشوار گام برمی‌دارند، بسیار ارزشمند است و باید این روحیه و فرهنگ در جامعه فراگیر و نهادینه شده و همگان نسبت به همنوع خود احساس تعهد و مسئولیت داشته باشیم.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نظام اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اهتمام ویژه‌ای به رسیدگی به مناطق محروم و افراد بی بضاعت داشته، خاطرنشان ساخت: بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی جهاد سازندگی با هدف خدمت به مردم در مناطق دورافتاده و محروم تشکیل گردید و جوانان با حضور در جای جای میهن اسلامی نسبت به رفع مشکلات و گرفتاری های مردم  در بخش های مختلف از جمله بهداشت و درمان، منشا خدمات ارزنده ای شدند.
 دکتر حسینی با بیان اینکه کمک به رفع مشکلات جسمی و درمان مردم بویژه کودکان و نوجوانان از اجر  و پاداش فراوانی نزد خداوند متعال برخوردار است، گفت : کسانی که در راه خدا و بدون چشمداشت در مسیر احسان و نیکوکاری و گره گشایی از مشکلات مردم کامل برمی دارند  پاداش و اجرشان ضایع نمی شود و این تعبیری است که در کتاب آسمانی به آن تاکید شده است.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: در قرآن کریم آمده است که خداوند دوستدار انسان ها نیکوکار و ایثارگر است و کسی که اهل احسان و خدمت بی منت به مردم باشد در حقیقت به یک ریسمان محکم چنگ زده و تکیه گاه مستحکمی دارد. در روز قیامت از جمله حسرت های افرادی که صرفاً به فکر منافع خود بودند این است که می گویند ای کاش دوباره بر می گشتیم و از محسنین و نیکوکاران می شدیم .
دکتر حسینی تاکید کرد:  انسان در هر حال و وضعیت اقتصادی باید در حد توان اهل بخشش و نیکوکاری باشد و ایجاد خرسندی و نشاط واقعی برای مردم، زمانی حاصل می شود که انسان مشکل و گرهی از مشکلات و گرفتاری های آنان باز کند .
در این مراسم با حضور دکتر حسینی از فعالان و خیرین حوزه سلامت با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.
همچنین در این مراسم دختران کلاس اول ابتدایی گروه سرود میعاد، سرودی با مضمون جشن میلاد امام زمان عجل الله اجرا کردند و دکتر مقیمی، دکتر مرتضوی، دکتر نوری و دکتر کلانتر هرمزی نیز سخنرانی کردند.
بیشتر >
اخبار برگزیده