بررسی میدانی مشکلات، ظرفیت ها و اماکن تاریخی و فرهنگی شهر خمین از سوی معاون پارلمانی رئیس جمهور

معاون امور مجلس رئیس جمهور  مشکلات بهره برداری کامل از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهر خمین را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
1401/5/2 یکشنبه
دکتر سید محمد حسینی روز جمعه در جریان سفر به خمین به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در بازدید از قلعه سالار محتشم و موزه مردم شناسی داخل آن  و نیز دستکندهای تهیق در ۷ کیلومتری خمین بازدید و در گفت و گو با دست اندرکاران این دو مجموعه، مشکلات موجود در روند مرمت و تکمیل ظرفیت های گردشگری آن را بررسی کرد.
دکتر حسینی در این بازدید بر ضرورت رفع مشکلات و معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی به گردشگران ایرانی و خارجی تاکید کرد.
 در این بازدید مسئولین شهری و میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی، گزارشی از موانع و مشکلات موجود در  استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری و فرهنگی این دو مجموعه ارائه کردند.
قلعه سالار محتشم در دوره قاجار ساخته شده است که شامل هزار متر مربع عمارت اشرافی در یک باغ و تلفیقی از معماری کلاسیک اروپا و معماری سنتی ایران است. این خانه در اختیار میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوده و قسمتی از آن به موزه مردم‌شناسی تبدیل شده است و در سال ۱۳۸۱ به شماره ثبت 5804 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.این بنا پس از مرمت و تجهیز، در خردادماه سال 1385 به موزه مردم شناسی خمین تبدیل شد.
بیشتر >
اخبار برگزیده