اخبار برگزیده

دکتر حسینی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس:دشمن با سونامی رسانه‌ای، دروغ پردازی و کشته سازی بدنبال تشدید آشوب هستند

دکتر سید محمد حسینی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد با تبیین و تشریح اهداف دشمنان در ایجاد آشوب و بلوا در کشور اظهارداشت: امروز دشمن با تمام قوا و با بکارگیری همه ابزارها و شیوه های عملیات روانی و رسانه ای به میدان آمده تا به ملت مقاوم ایران و نظام اسلامی ضربه بزند.


دکتر حسینی با اشاره به هجمه های رسانه ای دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم گفت: در حوادث اخیر شاهد سونامی رسانه‌ای علیه کشور بودیم و دائم در رسانه‌های فارسی زبان دروغ پردازی کرده و با کشته سازی بدنبال تشدید آشوب هستند و کسانی که دم از آزادی می زنند و هر کس با آنها مخالفت کرد با خشونت حداکثری و دیکتاتور مآبانه به او حمله ور می شوند.
دکتر سید محمد حسینی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد با تبیین و تشریح اهداف دشمنان در ایجاد آشوب و بلوا در کشور اظهارداشت: امروز دشمن با تمام قوا و با بکارگیری همه ابزارها و شیوه های عملیات روانی و رسانه ای به میدان آمده تا به ملت مقاوم ایران و نظام اسلامی ضربه بزند.
معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان بلافاصله بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی توطئه ها و غائله های قومیتی را در مناطق مختلف کشور به پا کرده و پس از ناکامی در دستیابی به اهداف خود جنگ 8 ساله را علیه ملت ایران تحمیل کردند و جوانان این مرزوبوم یک تنه  و با دستان خالی در مقابل همه قدرت های آن زمان و ارتجاع عرب که در پشت صدام بودند ایستادگی و افتخار بزرگی برای کشور رقم زدند.
دکتر حسینی افزود: بعد از پایان جنگ نیز دشمنان، ملت ایران را به حال خود رها نکردند و از هر فرصتی و با هر بهانه ای بدنبال اعمال فشار بودند چرا که نمی خواستند ملت توانمند و با استعداد ایران اسلامی به الگویی برای کشورها و ملت های جهان تبدیل شود لذا با تشدید تحریم ها و تهدید تلاش می کنند تا وقفه ای در مسیر رو به رشد مردم ایجاد کنند.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد : دشمن جرات تهدید نظامی علیه کشورمان را ندارد لذا تمام امکانات خود را بسیج کرده است که در داخل کشور مشکل ایجاد کند اما بدون تردید ایران اسلامی درخت تنومند و تناوری است که با اینگونه اقدامات خدشه ای به آن وارد نمی شود.
دکتر حسینی با اشاره به علت اصلی حوادث اخیر گفت: از یکسال گذشته دولت مردمی، عدالت محور و تحول گرایی روی کار آمده است که بی وقفه در حال رفع مشکلات و گره گشایی از مشکلات مردم است و با برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه و منطقه زمینه افزایش درآمدهای کشور و جلب رضایتمندی عمومی را فراهم کرده است لذا دشمنان به شدت ناراحت و عصبانی هستند قصد دارند کاری کنند که این حرکت متوقف شود و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری خود احساس امنیت نکنند.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اینکه اغتشاش گران با تهدید و ارعاب کسبه و بازاریان را به تعطیلی محل کسب خود وادار می کنند برای این است که مشکلات اقتصادی در کشور ایجاد شود.
دکتر ادامه داد: امروز رییس‌جمهور به عنوان فردی انقلابی، ولایی و مردمی و مجاهد فی سبیل الله شبانه روز و خستگی ناپذیر پای کار است و به طور مستمر درحال برنامه ریزی بوده و روند اجرای طرح های مختلف را در سراسر کشور پیگیری می کند و پروژه های بزرگی در بخش صنعت و معدن آغاز شده است و حجم مبادلات با برخی از کشورها چندین برابر افزایش داشته است اما دشمنان نمی خواهند این اتفاقات به سرانجام برسد و شرایط کشور بهبود یابد و نهایت تلاش خود را می کنند تا دولت را به کارهای حاشیه ای سرگرم و گرفتار کنند.
دکتر حسینی گفت: تا سال گذشته کشورمان در بخش های مختلف از جمله آب و برق با مشکلات عدیده ای مواجه بود که تجمعات اعتراضی در اصفهان و قطع مکرر برق منازل و صنایع را به همراه داشت اما در یکسال گذشته اقدامات خوبی در رفع کمبودها و کاستی های موجود در این زمینه ها انجام شده که از جمله می توان به افتتاح 6 هزار مگاوات برق در این مدت اشاره کرد. امروز کسانی که می گفتند کشور به بن بست رسیده و چاره ای جز تسلیم در برابر دشمن وجود ندارد ببینند که اگر با برنامه ریزی و خالصانه تلاش شود می توان بسیاری از مشکلات را از پیش پای مردم برداشت.
معاون رئیس جمهور افزود: متخصصان ایرانی توانمندی‌های زیادی دارند و کارهای بزرگ می توانند انجام دهند و در سالی که به نام اشتغال و دانش بنیان نامگذاری شده است، 7هزار شرکت دانش بنیان مورد حمایت دولت قرار دارند که می توانند هم نیاز داخل را تامین و هم محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند.
دکتر حسینی با اشاره به هجمه های رسانه ای دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم گفت: در حوادث اخیر شاهد سونامی رسانه‌ای علیه کشور بودیم و دائم در رسانه‌های فارسی زبان دروغ پردازی کرده و با کشته سازی بدنبال تشدید آشوب هستند و کسانی که دم از آزادی می زنند و هر کس با آنها مخالفت کرد با خشونت حداکثری و دیکتاتور مآبانه به او حمله ور می شوند لذا باید در این شرایط همه احساس مسئولیت کرده و واقعیت ها را برای مردم و بویژه جوانان و نوجوانان تبیین کنند.
معاون رییس جمهور گفت: مردم صف خود را ا
ز آشوبگران جدا کردند و در این مدت چهار بار راهپیمایی سراسری در محکومیت اغتشاشات به ویژه در ۱۳ آبان در کشور برگزار شد و میلیون‌ها انسان فریاد زدند که حامی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند اما با این همه دشمنان با توسل به شنیع ترین اقدامات و ترور مردم بی گناه نمی خواهند این آتشی که برافروخته اند ، خاموش شود.
دکتر حسینی تصریح کرد: نیروهای انتظامی و بسیج و سپاه در این مدت خویشتن داری کردند و نمی خواهند به کسانی که فریب خورده هستند آسیبی برسد،  در حالی که جوانان رشید کشورمان داعش را از دژ های تسخیر ناپذیر خود بیرون کشانده و سرجای خود نشاندند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: امروز کشورمان فقط درگیر جنگ رسانه ای و سایبری نیست بلکه در جنگ اقتصادی هم قرار داریم و تلاطمی که در روزهای اخیر در بازار ارز با انتشار اخبار جعلی ایجاد شد از جمله اقدامات دشمن در این حوزه است. در این زمینه دولت همه توان خود را به کار گرفت تا بتواند قیمت ارز را کنترل و مدیریت کند، چرا که روزانه بیش از هزار خبر منفی منتشر می‌شد تا قیمت را افزایش دهند لذا این یک جنگ ساده نیست بلکه یک جنگ پیچیده و تمام عیار است.
دکتر حسینی گفت: در حوادث اخیر رییس جمهور آمریکا و برخی از کشورهای غربی با صراحت از آشوبگران حمایت کردند، حتی رییس جمهور آمریکا گفت که می‌خواهد ایران را آزاد کند اما ملت ایران همواره بر دهان آنان زده اند و نشان داده اند که اجازه نمی دهند دشمن بتواند کاری از پیش ببرد.
معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه در حوادث اخیر ماهیت معاندین و مخالفین نظام اسلامی کاملا روشن شد گفت: امروز رئیس جمهور و دولت مردمی با تمام وجود در صحنه و مصمم است مشکلات مردم را یکی پس از دیگری برطرف کند اما برخی خواص و سیاسیون که باید در بحران و مشکلات روشنگری و کمک کنند، روزه سکوت گرفته اند و برخی از این سیاسیون غربگرا و واگرا درکنار عده ای از سلبریتی هایی که اموال خود را فروخته و به خارج رفته اند، به بهانه فوت خانم امینی نظام را محکوم کرده و افکارعمومی را علیه نظام تحریک کردند، ولی امروز که واقعیت ها روشن شده است حرفی نمی زنند و برخی از همین سیاسیون که سالها مسئولیت اجرایی داشته و باید پاسخگو باشند، مدعی و طلبکاری می کنند.
دکتر حسینی افزود: دشمن می‌خواهد حرکتی که نظام برای برطرف کردن مشکلات کشور و جلب سرمایه اجتماعی برای توسعه و پیشرفت آغاز کرده را متوقف یا کُند نماید اما دولت مردمی با پشتوانه مردم همیشه در صحنه مصمم است بدون وقفه و با شتاب مضاعف مسیر عزت و سرافرازی ملت ایران را بپیماید.
اخبار برگزیده