اخبار برگزیده
.

دکتر حسینی در نشست سراسری دبیران هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی: رسالت امروز دانشگاهیان حضور فعال در عرصه میدان و روشنگری است

.
.


معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است در عرصه حضور در صحنه مورد تهمت، افترا توهین و پرخاش قرار بگیریم اما برای اصلاح اجتماعی لازم است با شهامت و بدون واهمه و با توکل به خدا نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.معاون رئیس جمهور اساتید و صاحب نظران دانشگاهی را به حضور فعال در عرصه میدان و حوزه تبیین و روشنگری فراخوان و گفت: در دوران سختی و هجمه های سنگین دشمن، مشخص می‌شود چه کسی مرد میدان بوده و دل در گرو تعالی و پیشرفت روز افزون ملت ایران دارد.
دکتر سید محمد حسینی در نشست سراسری دبیران هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی که از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با اشاره به اهمیت تشکیل چنین جلساتی اظهار داشت: اینگونه جلسات در هماهنگی و هم افزایی اساتید و صاحبنظران دانشگاهی در آسیب شناسی و نوع مواجهه با مشکلات و تنش های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است و امروز رسالت اصلی دانشگاهیان حضور فعال در  دو عرصه میدان و روشنگری است.
 معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است در عرصه حضور در صحنه مورد تهمت، افترا توهین و پرخاش قرار بگیریم اما برای اصلاح اجتماعی لازم است با شهامت و بدون واهمه و با توکل به خدا نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
دکتر حسینی گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی تعطیل شده و ذهن جوانان و نوجوانان بدون هیچ برنامه ریزی در اختیار شبکه های اجتماعی بیگانه قرار گرفت و البته دشمنان نیز برنامه ریزی و سرمایه گذاری سنگینی در این حوزه انجام داده و توانستند بخشی از جوانان را تحت تاثیر تبلیغات منفی خود قرار دهند.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر سرویس های جاسوسی دشمنان علیه ملت ایران فعال شده اند اظهار داشت: نگاهی به بیانیه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه نشان می دهد که در حوادث اخیر سرویس های جاسوسی دشمنان،  از سلطنت طلبان تا منافقین، بهایی ها و گروهک های تروریستی را علیه ایران اسلامی منسجم کرده اند تا در مسیر پیشرفت و تعالی کشور توقف و سستی ایجاد کنند اما این بار هم با هوشیاری مردم و درایت رهبر معظم انقلاب راه به جایی نبردند.
 معاون رئیس جمهور گفت: دشمنان می خواهند به هر نحوی که شده آتشی که برافروخته اند را شعله ور نگه دارند و در این راه  حتی دست به اسلحه می برند و جان بولتون از اینکه مردم اسلحه به دست گرفته اند ابراز خوشحالی می کند و  از آموزش جنگه مسلحانه و جنگ شهری به اغتشاشگران سخن می گوید.
 دکتر حسینی با اشاره به سکوت برخی از خواص در مقابل اقدامات وحشیانه و مسلحانه اغتشاشگران اظهار داشت:  اینان با مشاهده کوچکترین ضعفی در نظام بلافاصله مرثیه سرایی کرده و به تحریک عواطف و احساسات عمومی می پردازند ولی در قبال کشتار و قتل عام وحشیانه و داعش مآبانه مردم بیگناه توسط آشوبگران سکوت اختیار می کنند.
 معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک  رونمایی از سایت اندیشکده سلامت، جمعیت و خانواده اظهار داشت: در اسلام به اندیشه، تفکر و تعقل تاکید شده و یک ساعت اندیشیدن برتر از هفتاد سال عبادت عنوان گردیده است. امام صادق علیه السلام نیز ارزش یک عالم و اندیشمند را از هزار عابد و زاهد برتر می دانند لذا تشکیل چنین اندیشکده هایی در حوزه های مختلف به منظور آسیب شناسی مشکلات و ارائه راهکارهای سنجیده و دقیق از اهمیت بسزایی برخوردار است.
دکتر حسینی در ادامه موضوعات ایده یابی و ایده سازی، پیشنهاد راه حل های خلاقانه و نوآورانه، شبکه سازی، ارتباط با سایر اندیشکده‌ها و اندیشمندان،  آینده پژوهی و تربیت نخبگان سیاسی را به عنوان پیشنهادات عملی به منظور بررسی در اندیشکده های دانشگاهی ارائه کرد.
 دکتر حسینی همچنین از اساتید و دانشگاهیان خواست تا پیشنهادات و راهکارهای خود را در راستای تکمیل برنامه پنجساله هفتم توسعه و نیز در قانون بودجه سال آینده ارائه دهند.
 دکتر حسینی ابراز امیدواری کرد فعالیت هایی که در قالب اندیشکده ها در زمینه آسیب شناسی و تبیین و روشنگری مسائل و مشکلات مختلف انجام می شود در کنار حضور موثر دانشگاهیان در میدان موجب اثر گذاری مثبت در سطح جامعه شود.
 معاون رئیس جمهور تأکید کرد: مروری بر حوادث هفته های اخیر در دانشگاه ها نشان می دهد هرجا که روسای دانشگاه ها و اساتید حضور فعال  و موثری در صحنه داشتند اتفاقات کمتری رخ داده و هر کجا که منفعل بودند متاسفانه شاهد حوادث تلخی هستیم لذا نباید نسبت به مسایل پیرامون خود بی تفاوت باشیم.
معاون امور مجلس رئیس جمهور در این مراسم از سایت اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده رونمایی کرد.
.
اخبار برگزیده