اخبار برگزیده
.

مصاحبه دکتر حسینی با برنامه سرآغاز 

.
.


معاون رئیس جمهور در امور مجلس در گفت و گوی صریح با برنامه مستند سرآغاز به بازخوانی هویت جوان و مدیریت جهادی و واکاوی دلایل اغتشاشات اخیر پرداخت.

دکتر سید محمد حسینی در این گفت و گو با اشاره به اهداف اصلی دشمنان از ایجاد اغتشاش و ناآرامی در مناطق مختلف کشور،‌اظهارداشت: مروری اجمالی بر تحرکات هفته های اخیر نشان می دهد که دشمن برای ایجاد دوقطبی و درگیری در سطح جامعه طراحی کرده تا مردم را در مقابل هم قرار دهد و در مقابل این نقشه لازم بود تا با درایت و هوشمندی برخورد شود تا مردم آسیب نبینند.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دراین مدت نیروهای انتظامی و نظامی نهایت خویشتن داری و مماشات را بکار بردند تا صف مردم عادی و کسانی که تحت تاثیر هیجان و احساسات قرار گرفته اند با اغتشاش گران و عناصر آموزش دیده دشمنان کاملا جدا شود و ماهیت این عده برای عموم مردم آشکار گردد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مردم با هوشیاری و بصیرت عمل کرده و نه تنها با اهداف شوم دشمنان همراهی نداشتند بلکه چندین بار با حضور حماسی خود نشان دادند که با وجود همه مشکلات به جا مانده از دوره رخوت و تعلل، پای انقلاب و نظام اسلامی خود هستند و نسبت به وطن خود تعصب دارند.
دکتر حسینی بااشاره به تلاش مضاعف دولت مردمی برای خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم تاکید کرد: از اهداف اصلی دشمن این است که روند کار و مدیریت امور کشور را به تعطیلی بکشانند اما دولت کاملا مراقبت کرده که بدور از حاشیه های کاذب به رفع مشکلات و کمبودهای کشور اهتمام بیشتری داشته باشد و در این مدت چندین طرح بزرگ اقتصادی و صنعتی به افتتاح رسیده و در خدمت مردم قرار گرفت.
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره جوانگرایی و استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه های مدیریتی گفت: دوره جوانی دوران خلاقیت ، نوآوری، قدرت جسمی و ذهنی بالا است و جوان با توجه به روحیه و انگیزه ای که دارد قصد دارد تمام موانع و مشکلات را از پیش پای خود بردارد و جوانان با چنین روحیه ای در صحنه ها و مقاطع مختلف انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس حضور و نقش تعیین کننده ای داشتند و امروز هم با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب حضور جوانان در کنار تجربیات پیش کسوتان،‌ می تواند برای کشور مشکل گشا باشد.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: جوانان باید دانش و تخصص خود را در عرصه های مورد علاقه شان افزایش دهند و خودشان را از لحاظ ایمان و تعهد و تخصص برای حضور در میدان های توسعه و آبادانی کشور آماده کنند و بی تردید دانش و انرژی جوانی در کنار تجربه پیش کسوتان قرار بگیرد می تواند نتایج مفید و موثری به همراه داشته باشد.
برنامه سرآغاز با موضوع جوانان و جوانگرایی و در راستای منویات رهبری انقلاب در بیانیه گام دوم ،به بررسی موانع ورود جوانان به عرصه های سیاسی و مدیریتی کلان کشور می پردازد.
این برنامه تا کنون در بیست و چهار قسمت تولید و در سایت آپارات پخش شده است 
.
اخبار برگزیده