خبر جدید

دکتر حسینی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر جزیره قشم خبر داد:

آمادگی قشم برای خدمت رسانی به بیش از یک میلیون گردشگر و مسافر نوروزی

معاون رئیس جمهور اهتمام جدی دولت برای جلب رضایتمندی مردم با خدمت‌رسانی گسترده، جهادی و بی منت را مورد تاکید قرار داد و گفت: آمادگی قشم برای خدمت رسانی به بیش از یک میلیون گردشگر و مسافر نوروزی نوید بخش تحرک جدی در بخش گردشگری است.
1401/12/28 یکشنبه
دکتر سید محمد حسینی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم  که با حضور مدیرعامل منطقه آزاد قشم، فرماندار، روحانیت منطقه و روسای کمیته‌های ۱۷ گانه و اعضا؛ ستاد اجرایی آن در سالن رشد سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد با قدردانی از اقدامات انجام شده برای پذیرایی از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی در این جزیره اظهار داشت: جزیره قشم یک مقصد گردشگری خاص است که از جاذبه ها و ظرفیت های  گسترده و متنوعی برخوردار است که اگر به درستی معرفی شود می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی از جذابیت زیادی برخوردار بوده و ضمن تقویت اقتصاد منطقه برای همه گردشگران خاطره انگیز باشد.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امسال به خاطر عبور از شرایط حاد کرونایی، میلیون‌ها نفر از مردم کشورمان از فرصت تعطیلات نوروزی برای سفر به شهرهای مختلف از جمله قشم استفاده خواهند کرد لذا در چنین شرایطی، همه دست اندرکاران و مدیران کشور مسئولیت دارند، بسترهای مناسبی به منظور پذیرایی از گردشگران فراهم سازند.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور خدمت به مردم را از مهمترین وظایف نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: خدمت به مردم یک اصل اساسی است و در روایات دینی بر آن تاکید شده است.  اهمیت و ارزش خدمت به مردم به قدری است که حتی اگر کسی در حال طواف خانه خدا باشد برای رسیدگی به نیاز مردم می تواند آن را رها کند.
دکتر حسینی اظهارداشت: امام عظیم الشان و راحل ما که آن جایگاه رفیع را داشتند می فرمودند اگر به من، خدمتگزار بگویید، بهتر از آن است که رهبر بگویید، یا شهید بهشتی نیز فرموده اند ما شیفتگان خدمتیم و نه تشنگان قدرت و مولا علی (ع) هم در آن فرمان معروف خودشان به مالک اشتر فرموده اند: وَ أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ - مهربانی به رعیت و دوست داشتن آنها و لطف در حق ایشان را شعار دل خود ساز و کارگزار، مسوول و مدیر در نظام اسلامی باید چنین نگاهی داشته باشد.
معاون رئیس جمهور گفت: امام صادق علیه السلام فرموده اند: الماشی فی حاجَةِ أخیهِ کالسّاعی بینَ الصَّفا والمَرْوَةِ - کسی که در راه برطرف ساختن نیاز برادر خود قدم بردارد چونان کسی است که سعی میان صفا و مروه به جای آورد.
دکتر حسینی افزود : آیت الله رئیسی و همه اعضای دولت مردمی مصمم هستند از همه لحظات فرصت خدمتگزاری برای گره گشایی از مشکلات مردم استفاده کرده و با جبران کم توجه های گذشته، سرمایه اجتماعی نظام و اعتماد آسیب دیده مردم را احیا و تقویت کند.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رئیس جمهور هم همواره در خدمت مردم و در حال گره گشایی از کار مردم است، افزود: همه شما شاهد هستید که آیت‌الله رئیسی در سفرهای استانی حتی گاهی اوقات به روستا می رفتند و آنجا از نزدیک مشکلات مردم را بررسی می کردند و پیگیر هم هستند تا این مشکلات بر طرف شود و وظیفه ما و یکی از وظایف اصلی نظام اسلامی خدمت به مردم است.
 دکتر حسینی ایام تعطیلات نوروز و سفرهای مردم را در نشاط و شادمانی  مردم و جامعه حائز اهمیت دانست و گفت: در حالی که عده ای مدام سعی می کنند تا با اخبار مایوسانه و کذب مردم و خانواده ها را نگران و ناامید کنند، ایام تعطیلات نوروز فرصت  خوبی است که نشاط و شادابی مردم تجلی پیدا کند.
 معاون رئیس جمهور با بیان اینکه جزیره قشم از ظرفیت ها و جاذبه های فراوانی برخوردار است و می تواند یک مقصد گردشگری برای مردم ایران و گردشگران خارجی باشد، گفت: مسئولین دست به دست هم می توانند این جزیره را به الگوی خدمت رسانی به مسافران و گردشگران تبدیل کنند.
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: سواحل زیبا، بازارچه ها، دره ستارگان، جزایر اطراف قشم ، جنگل های حرا، دریا و هوای لطیف از جمله جاذبه های گردشگری جزیره زیبای قشم است و ضرورت دارد این ظرفیت های کم نظیر،  به مردم داخل و خارج کشور به خوبی معرفی شود.
 دکتر حسینی با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه پنج ساله هفتم به مسئله گردشگری توجه ویژه ای شده است اظهار داشت: حضور گردشگران داخلی و خارجی در کنار آثار اقتصادی از نتایج فرهنگی بسیار زیادی برخوردار است و گردشگران خارجی می توانند به عنوان سفیران فرهنگی،  آداب و رسوم و سبک زندگی متعالی مردم ایران را به جهانیان معرفی کنند.
 معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با تاکید بر اهمیت توجه به صنعت گردشگری گفت: سیاست خارجی متوازن و تعامل حداکثری دولت مردمی برای توسعه روابط  باهمه کشورهای دنیا، فرصت مناسبی برای رونق صنعت گردشگری است و لازم است برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شود. دکتر حسینی خاطرنشان کرد: دولت مردمی از روز سوم شهریور ۱۴۰۰ که وزرا از مجلس رای اعتماد گرفتند بلافاصله فعالیت‌های خود را برای خدمت به مردم شروع کرد و در طول این مدت به صورت شبانه روزی و بی وقفه در مسیر رفع مشکلات مردم قرار داشته است و مصمم است اعتماد مردم که در مقطعی مورد کم توجهی بوده را جبران کرده و سرمایه اجتماعی نظام را تقویت کند. معاون رئیس جمهور گفت : در هفته های گذشته پروژه های بزرگی در سراسر کشور در حوزه های بهداشت درمان، حمل و نقل، آبرسانی و انتقال آب و نفت و انرژی به بهره برداری رسیده است این در حالی است که در دهه ۹۰ کشور فاقد رشد اقتصادی بود و طرح های بخش‌ های مختلف از جمله عمرانی و زیر بنایی، مسکن و نفت و گاز معطل مانده بود.معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: همانطور که در دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و ایثار و فداکاری توانستیم در نبرد نابرابر به پیروزی دست پیدا کنیم در شرایط کنونی نیز می توانیم با وحدت و همدلی کمبودها را جبران کرده و به نظام الگو و الهام بخش تبدیل شویم.
دکتر حسینی ادامه داد: در هر کوی و بزن این سرزمین پهناور اگر شما بروید نام یک شهیدی درخشش دارد، در هر روستایی و هر جایی در کشور بروید اینگونه است و باید به این مردمی که پشتوانه نظام هستند خدمت کنیم و مشکلات شان را بر طرف کنیم، گرفتاری ها از سر راه برداشته شود و این ظرفیت هم در کشور وجود دارد.معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه ذخایر معادن به تنهای می توانند کشور ما را مدیریت کند، گفت: هفت درصد منابع و ذخایر معدنی دنیا در ایران قرار دارد و اگر امروز کشور بزرگی همچون چین به ما و انرژی ما نیاز دارد به طور حتم به مس ما هم نیاز دارد و خیلی از کشورهای دیگر به فولاد ما هم نیاز دارند و این منابع و ذخایر هم می تواند نیازهای دیگران را تامین کند و در مقابل ما هم نیازهای که داریم بر طرف می شود.دکتر حسینی اضافه کرد: همه ما باید دست به دست هم بدهیم با امید، با نشاط و با انگیزه بالا کار کنیم که ان شاء الله نتایج آن هم حاصل خواهد شد و اگر ما کار کنیم خداوند هم عنایت خواهد کرد.
وی با یادآوری دوران سراسر شکوه و حماسه دفاع مقدس که ما در یک نبرد نا برابر در مقابل همه دنیا قرار داشتیم، گفت: در آن زمان همین کشور آلمان که مدعی حقوق بشر است تسلیحات و بمب های شیمیایی را به صدام می داد تا در سردشت، حلبچه و سایر جبهه های حق علیه باطل استفاده کند. در آن زمان تمام دنیا از رژیم بعثی صدام حمایت و به آن کمک می کردند اما عاقبت ما پیروز شدیم بخاطر اینکه روحیه جهاد، ایثار و شهادت وجود داشت و خداوند هم کمک می کرد.دکتر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلسات فشرده دولت برای تدوین برنامه پنج ساله هفتم توسعه اظهار داشت: این جلسات از هفته گذشته به صورت فشرده و سه نوبته آغاز شده و فردا ( یک شنبه) نهایی و آماده تقدیم به مجلس شورای اسلامی خواهد شد و نمایندگان مجلس نیز بعد از تعطیلات آنرا در دستور کار خود قرار خواهند داد. معاون پارلمانی گفت: برنامه پنج ساله هفتم توسعه یک سیاستگزاری ۵ سال است و دولت بر اساس سند تحول و سیاست‌های کلی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند این برنامه را در ۱۲ مسئله اساسی کشور از جمله مسکن، صندوق های بازنشستگی و آب و انرژی مورد توجه قرار داده است که می تواند بسیار کارگشا و موثر باشد. در این جلسه دکتر فتح اللهی مدیرعامل منطقه آزاد قشم در سخنانی با قدردانی از حضور دکتر حسینی با اشاره به استقبال گردشگران داخلی و جهانگردان از جاذبه های طبیعی جزیره قشم اظهار داشت: در سال جاری چهار میلیون گردشگر از قشم بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش داشته و پیش بینی می شود در ایام نوروز امسال حدود یک و نیم میلیون نفر گردشگر از این منطقه بازدید کنند.در این جلسه فرماندار، رئیس شورای شهر و تعدادی از مسئولان محلی گزارشی از آخرین وضعیت جزیره قشم و مشکلات آن در حوزه بهداشت و درمان، حمل و نقل و گردشگری ارائه کرده و خواستار پیگیری آن توسط معاون پارلمانی رئیس جمهور شدند.دکتر حسینی در ادامه برنامه سفر از امکانات و ظرفیت های گردشگری و نیز بندر تجاری بهمن قشم بازدید و با توضیحات مسئولین در جریان مزیتها و مشکلات آن برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی منطقه قرار گرفت.
اخبار برگزیده