*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
اخبار مجلس.
1
رئیس مجلس شورای اسلامی:تخصیص صد در صدی بودجه به صادرات پشتوانه‌ای برای رشد اقتصاد است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص صد در صدی بودجه به صادرات از سوی مجلس شورای اسلامی پشتوانه ای برای رشد اقتصاد است.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی ظهر امروز در ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر در استانداری قم، درباره برخی از مسائل داخلی و بین المللی و اقتصادی در سال ۹۶ عنوان کرد: در سال گذشته رویدادهای زیادی را پشت سر گذاشتیم که در این رویدادها نقاط منفی و مثبتی وجود داشت.
رئیس قوه مقننه افزود: توسعه صادرات رکن مهمی در افزایش اشتغال و تولید است؛ از نظر بودجه ای امسال در زمینه حمایت صادرات رشد خوبی را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: در بودجه سال ۹۷ از بخش صادرات حمایت شده است و درصدی از درآمدهای حاصل از واردات به حمایت از صادرات اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در گذشته صادرات از پشتوانه پایداری برخوردار نبود، ادامه داد: تخصیص صد در صدی بودجه به صادرات از سوی مجلس شورای اسلامی پشتوانه ای برای رشد اقتصاد است.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قم از نظر صادرات ظرفیت های خوبی دارد؛ استان در جذب بودجه توجه ویژه ای داشته باشد و از هم اکنون برای جذب آن تلاش نمائید؛ به ویژه اینکه بودجه ای را هم زمان برای واحدهای تولیدی اختصاص داده ایم.

لاریجانی گفت: معوقات بانکی موجب شده که سیستم بانکی کشور منجمد شود و دست بانک ها برای پرداخت تسهیلات باز نباشد و وقتی مقامات استانی تصمیاتی می گیرند بانک ها همکاری لازم را ندارند و ترجیح می دهند در امور تجاری سرمایه ها را به کار بگیرند.

وی بیان کرد: در این باره به بانک ها توصیه داریم وام هایی را ارائه نمایند و اگر بانکی این کار را انجام نداد، هیات دیگری از سوی بانک مرکزی تعیین شده تا تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر چه چالش هایی را در روند تولید داشته ایم اما تولید اصل مهمی در اقتصاد است و اگر این نقص رفع شود به توسعه می رسیم در این راستا قم دارای وجوه مختلف است که در وجه تولید نیز ظرفیت هایی داریم.
وی با بیان اینکه در جهت رونق اقتصادی باید به تولید توجه شود، گفت: در این باره ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق اشتغال در روستاها در نظر گرفته شده که باید مسئولان استانی برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان و تخلیه روستاها آن را جذب کنند.

لاریجانی عنوان کرد: در سال جاری در تبصره ۱۹ سازوکاری برای پروژه های کلنگی و نیمه کاره که بر روی دست باقی مانده و قرار بود سالهای قبل واگذار شود اما پیشرفتی نداشت در نظر گرفته شده است؛ این پروژه ها امسال با تبصره ۱۹ سازمان یافته تا واگذار شود و بودجه خوبی برای بخش خصوصی و توجه به اصل قانون ۴۴ در نظر گرفته شده و یارانه ای برای آن تعیین شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: صدا و سیما باید بودجه را برای مردم تشریح و شفاف کند تا اطلاعات مردم بالا رود؛ پروژه ها هر چه به بخش خصوصی واگذار شود به نفع کشور است.

لاریجانی بیان کرد: به موضوع احداث مترو و رفع مشکلات فرودگاه در قم توجه شود؛ در این راستا با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و دبیر شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی درخصوص رفع مشکلات سرمایه گذاران فرودگاه صحبت هایی شده است.

وی گفت: با تامین بودجه ای باید در رابطه با فرودگاه قم پول سرمایه گذاران عودت داده شود تا بخشی از مشکلات رفع گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ابتدای سال جدید استاندار قم جلساتی را برگزار کند تا منابع و اقدامات بخش خصوصی و انجام پروژه ها بررسی شود و کارها دنبال شود تا سال پر خیر و برکتی داشته باشیم و سال جدید را با روحیه ای تازه آغاز کنیم.
وی با ابراز خرسندی از اقدامات ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر در قم عنوان کرد: این ستاد از ورزیدگی خوبی در مدیریت سفر زائران برخوردار شده است و در سفرهای نوروزی با استفاده از تجربیات خوب خدمات مناسبی را ارائه می نماید.

لاریجانی افزود: ما در ایام نوروز شرایط متفاوتی را فراروی خود به ویژه در شهرهای قم ، مشهد و شیراز داریم؛ به ویژه در قم که سر راه مسافرین قرار گرفته است با دو جنس زائر و مسافر مواجه ایم که تعدادی از آن ها در قم اقامت می کنند و برخی نیز چند ساعت به زیارت می پردازند.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای مسافر و زائر چاره ای در استفاده از همه ظرفیت های دستگاههای اجرایی در خدمت رسانی نداریم؛ اگر چه اسکان در مدارس دشواری هایی را در آماده سازی کلاس ها به همراه دارد راه دیگری برای ایجاد ظرفیت مناسب وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در تامین نیازهای مسافران باید تصمیمات عقلایی بگیریم و از مدارس و دیگر ظرفیت ها نیز در اسکان استفاده کنیم از طرفی برای تعدادی از مسافرین که فقط چند ساعت اطراف حرم می مانند باید امکانات لازم و سرویس های خدماتی موجود باشد.

وی خاطرنشان کرد: امنیت یکی از نیازهای مهم زائران و مسافران است و در این باره طرح دستگیری اشرار و افراد سابقه دار تا حد زیادی این امنیت را فراهم می سازد البته در ایام عید نیز باید نظارت های جامعی در تامین امنیت و جلوگیری از تخلفات صورت بگیرد.

لاریجانی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر و اورژانس در جاده ها با سرعت بالایی به ارائه خدمات می پردازند البته در سال‌های قبل کمبودهایی در جاده ها در زمینه اعزام هلکوپتر و پلیس نامحسوس وجود داشت که در این باره تمهیداتی اندیشده شده تا با افزایش مراقبت ها، کاهش تصادفات را شاهد باشیم.

وی گفت: ارزیابی نظرات و وجود مشکلات تا حد زیادی می تواند موجب رفع دغدغه ها گردد در این باره لازم است ارزیابی ها و نتایج آن به خوبی ثبت و ضبط گردد تا در برنامه ها و اقدامات بتوان خلاء ها را از میان برد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: از زحمات اعضای ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر در استان قم قدردانی می‌کنم و امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...