*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
اخبار مجلس.
پژمان‌فر
پژمان‌فر مطرح کرد:اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رونق صنعت گردشگری نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد کرد به منظور رونق گردشگری داخلی از ظرفیت بیلبوردهای شهری بهره گرفته شود تا ظرفیت‌های گردشگری به مردم شناسانده شود.
شنبه 17 تیر 1396 ساعت 07:35

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل وابستگی اقتصاد کشورمان به نفت به راحتی از کنار بسیاری از ظرفیت‌ها مانند صنعت گردشگری عبور کرده‌ایم، گفت: امروزه اگر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه شود، حتما حوزه گردشگری رشد خواهد یافت زیرا یکی از عرصه‌هایی که اقتصاد را از وابستگی به نفت جدا می‌کند، همین مولفه است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ایجاد رشد در عرصه گردشگری باید به هر دو عرصه گردشگری داخلی و خارجی توجه ویژه‌ای شود، اظهار کرد: همه افراد اذعان دارند که تا چشم انداز 1404 باید به جذب بیست میلیون گردشگر خارجی دست یابیم لذا برای تحقق این مهم باید تدبیر مناسبی شود و در این میان با برنامه ریزی اقدام به تهیه زیرساخت‌ها شود.

وی با اشاره به اهمیت دوچندان تقویت گردشگری داخلی نیز افزود: امروزه می‌توان مشاهده کرد که بسیاری از افراد ساکن در یک منطقه از ظرفیت‌های گردشگری حوالی خودشان مطلع نیستند که این مهم یک ضعف محسوب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اگر افراد به پتانسل‌های موجود صنعت گردشگری توجه کنند می‌توانند به اشتغال پایدار برسند، تصریح کرد: به عنوان مثال در سفری که به استان سیستان و بلوچستان داشتم، از آثار باستانی همچون شهر سوخته دید کردم؛ باید اذعان کرد که این آثار منحصر به فرد مورد توجه نیست و گردشگران داخلی به دلیل اطلاع نداشتن از وجود چنین آثاری به این اماکن نمی‌روند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت بیلبوردهای شهری بهره خوبی گرفته شود تا مردم هر شهر بدانند چه میزان از مواهب طبیعی، آثار تاریخی و باستانی در اطرافشان وجود دارد و می‌توانند با خانواده‌ها به بازدید از این اماکن بپردازند و اوقات خوبی را در کنار همدیگر داشته باشند از این رو باید گفت که چنین ضعفی به دلیل وجود ضعف در برنامه ریزی توسط مسئولان و متولیان حوزه گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  اظهار کرد علاوه بر گردشگری خارجی برای توسعه گردشگری داخلی نیز باید برنامه‌ریزی کرد از این رو. برگزاری تورهای مشترک، استان‌گردی و... می‌تواند به توسعه گردشگری داخلی استان ها کمک شایانی کند./

پایان پیام
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...