*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
عناوین مهم اخبار.
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور: کسانی در داخل و خارج کشور بدنبال تحریف تاریخ معاصر کشور هستند معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان این که برخی بدنبال ارایه اطلاعات نادرست از تاریخ معاصر ایران هستند، گفت: امروزه در داخل و خارج کشور افراد و موسساتی، تعمد دارند که تاریخ معاصر ما را تحریف کنند و برعکس جلوه بدهند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور  روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت دانشمند فقید، زنده یاد علی اکبر رنجبر کرمانی با اشاره تلاش برخی برای ارائه اطلاعات نادرست از تاریخ معاصر ایران، گفت: امروزه در داخل و خارج کشور افراد و موسساتی، تعمد دارند که تاریخ معاصر ما را تحریف کنند و برعکس جلوه بدهند و درباریان خائن رژیم ستم شاهی را به عنوان خادم معرفی و کاری کنند انسان‌های مبارز به فراموشی سپرده شوند.
حسینی ادامه داد: اخیرا مصادف با سالگرد شهادت «رئیسعلی دلواری» بود که با عنوان روز مبارزه با استعمار انگلیس نام گرفته است. خیلی از تصاویر، اسناد و مدارکی که این شخصیت مبارز  در آن فعالیت داشته را محو کردند. با این حال نام بزرگانی مانند او یا میرزا کوچک خان جنگلی، شیخ محمد خیابانی و دیگر مبارزان به فراموشی سپرده نمی‌شود.
معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: کاری که مورخان انقلابی و مراکز و موسسات تاریخی کشور انجام می دهند بسیار ارزشمند است و باعث می شود فرزندان ما و آیندگان بدانند چهره ها و شخصیت ها چه سابقه ای داشتند.
وی با اشاره به برخی اتفاقات اوایل انقلاب، ادامه داد: در این باره رهبر معظم انقلاب  فرمودند که «بعضی‌ها می‌خواهند درباره اتفاقات دهه ۶۰ جای جلاد و شهید را عوض کنند» برای همین هم در بیانیه گام دوم تاکید کردند جوانان تاریخ را خوب بیاموزند.
حسینی خاطرنشان کرد: این کار بسیار ارزنده ای است که دانشمندان و نویسندگان متعهد و مومن حقایق تاریخی را بیان می‌کنند. تاریخ نگاری یکی از ابعاد و مظاهر فرهنگ و هویت ما است. چیزی نیست که مربوط به گذشته باشد و تمام شود. اگر این طور بود که در قرآن درباره انبیا این همه سخن گفته نمی شد و همه اینها برای عبرت آموزی است و درس‌آموزی فراوانی دارد.  
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: در نظرگاه امام راحل تاریخ یک درس عبرت است و باید از تاریخ عبرت گرفته شود و  حوادث تاریخی باید سرمشق ما باشد.
وی افزود: اگر انقلاب اسلامی به ثمر رسید و اگر ۴۲ -۴۳ سال علیرغم همه دشمنی ها این شجره طیبه تنومند و تناور را پر از خیر و برکت کرده به خاطر این است که ما از تاریخ درس گرفته ایم. برای همین کسانی که دست به قلم هستند و تاریخ را می نویسند بسیار کار ارزشمند و انقلابی انجام می دهند.
حسینی با اشاره به شخصیت مرحوم «علی اکبر رنجبر کرمانی» گفت: این مرحوم از همان دوران کودکی با مرام مبارزه‌گری انقلاب آشنا بود و در اوایل انقلاب با حزب جمهوری اسلامی همکاری داشت. در دوران دفاع مقدس، از میهن خود دفاع کرد و زمانی هم با قلم از آرمان‌ها و اهداف بالای انقلاب دفاع کرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: ورود به عرصه تاریخ‌نگاری تحلیلی و موشکافانه عرصه ای است که جرأت و جسارت می خواهد و باید کسانی که می آیند و این کار بزرگ را به عهده می گیرند را ترغیب و تشویق کرد.
حسینی تصریح کرد: اگر ملت ما می خواهد به اهداف بلند دست پیدا کنند جز مجاهدت و سخت کوشی و تلاش راهی وجود ندارد و اکنون که دولت انقلابی و ولایی سر کار آمده است همه باید جهادی تلاش کنند تا مشکلات کشور برطرف شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...