*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
عناوین مهم اخبار.
1
رئیس جمهوری بر اجرایی شدن منویات رهبر معظم انقلاب تاکید دارند معاون پارلمانی رییس جمهوری با انتقاد از فاصله طبقاتی شکل گرفته در سال‌های اخیر، گفت: آیت الله رئیسی رئیس جمهوری ایران بر اجرایی شدن منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند. به گزارش برنا، سید محمد حسینی شامگاه یکشنبه در برنامه در انتهای الوند با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: شهید رجایی پس از انقلاب ابتدا مسوول آموزش و پرورش شد و افتخار می کرد که معلم است و شهید باهنر در تدوین کتاب های درسی با شهید رجایی همراهی داشت. دو معلم در بالاترین مقام اجرایی کشور قرار گرفتند و ۲۸ روز کار کردند.
وی ادامه داد: این دو عزیز به شهادت رسیدند اما نامشان جاودان است و امیدوارم دولت سیزدهم جا پای این دو بزرگوار بگذارد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به دیدار با رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: باید از رهبر انقلاب تشکر کرد که بلافاصله با وزرا دیدار کردند. شنبه خدمت معظم له رسیدیم و توصیه های ارزنده ای مطرح فرموند که آیت الله رییسی نیز در جلسه امروز هیات دولت، بر اجرایی شدن خواسته های رهبر انقلاب تاکید کردند.
حسینی ادامه داد: رسانه ها باید در ادامه مطالبات را پیگیری کنند. حضرت آقا فرمودند به مردم قول ندهید مگر عمل کنید. در سال های اخیر وعده هایی دادند و عمل نکردند و اعتماد عده ای از مردم سلب شده و این دولت باید طوری کار کند که مردم باور کنند که مسوولان به فکر منافع مردم
وی توضیح داد: تک تک نکات رهبر انقلاب دقیق و حساب شده بود و باید روی واژه به واژه این بیانات دقت شود.
معاون پارلمانی رییس جمهوری تصریح کرد: پیوست عدالت برای نخستین بار مطرح شد. در گذشته تصمیماتی گرفته شده که فاصله طبقاتی افزایش یافته است. دلار ۴۲۰۰ تومانی به کالای اساسی تبدیل نشد و به دلالی و واسطه گری رسید و مردم هزینه آنرا پرداخت کردند.
حسینی اظهار کرد: در داستان خصوصی سازی چه اتفاقاتی رخ داد که در نهایت رییس سازمان خصوصی سازی را دستگیر کردند. یک مورد دو مورد نبود بلکه در چند مورد کارخانه تعطیل می شد و زمین کارخانه به فروش می رسید.
وی ادامه داد: باید مکانیزمی طراحی شود که واگذاری ها به سود یک نفر منتهی نشود و به مشکلات کارگران دامن بزند. از سال ۹۲ به بعد فاصله طبقانی ما بیشتر شده است در حالی که ما به دنبال عدالت بودیم. در سال های اخیر افرادی که تفکرات سرمایه داری دارند افتخار می کردند مسکن نساختند و به طبقات محروم کمک نکردند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم یادآور شد: برخی فکر می کردند اگر قوه قضاییه با فساد مبارزه کند، کار تمام است در صورتی که منشا این فساد در قوه مجریه است؛ از اینرو باید مدیران سالم و پایبند به ارزش‌ها انتخاب شوند و دستگاه های نظارتی و مردم و فضای مجازی و راه اندازی سامانه ها از پنهانکاری و رانت جلوگیری کرد.
حسینی گفت: باید مسائل علنی باشد، اگر وزیری می خواهد مزایده و مناقصه ای در مجموعه داشته باشد، باید شفاف باشد و به افراد خاصی تعلق نگیرد. در عین حال باید دولت الکترونیک را محقق کنیم.
وی ادامه داد: دولت برنامه های تحولی در بخش های مختلف در دستور کار دارد تا از حالت انفعال دور شویم. در این روال کنونی راه به جایی نمی بریم و دچار رخوت و ایستایی خواهیم بود.
معاون امور مجلس رئیس جمهوری اضافه کرد: دیپلماسی خارجی، راه اندازی دیپلماسی اقتصادی و ساخت یک میلیون مسکن کارهای بزرگی است که باید به اجرا برسد.
رسانه‌ها نسبت به سوءاستفاده‌ از موقعیت مسئولان باشند
حسینی یادآور شد: برادر، پدر زن و دیگر اقوام مسوولانی را داشتیم که سوء استفاده کردند. ما به دنبال حکومت علوی هستیم و ببینید مولا علی با برادرش چگونه برخورد می کند. مسوولان باید مراقب باشند. رهبر انقلاب چهار فرزند پسر دارند اما هیچ کدام از این بزرگواران مسوولیت اجرایی ندارند در حالی که توانمندی های بسیاری دارند.
حسینی افزود: باید حتی از برخی چیزهای مباح هم پرهیز کرد و رسانه ها روی سوء استفاده از موقعیت افراد و مسوولان حساس باشند.
وی درباره امضای میثاق نامه از سوی اعضای هیات دولت نیز گفت: پنجشنبه که نخستین جلسه دولت را تشکیل دادیم میثاق نامه امضا کردیم و رییس جمهوری نیز با کسی رودروایسی ندارد و تاکید کرد اگر کسی دنبال چیزی باشد با او برخورد می کنیم و تک تک اعضای دولت این مهم را به معنای التزام عملی به شعائر انقلاب اسلامی امضا کردند.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: ما باید هرچه مهمتر است مورد توجه قرار دهیم. به حاشیه ها نپردازیم. سه قوه نیز امروز با هم هستند و همه باید توانشان را به خدمت بی منت بگذارند. مردم از سوء استفاده  و پارتی بازی در ادارات رنج می برند. مافیاهایی در جاهای مختلف راه افتاده که باید با آن برخورد شود. تولید محوری، فناوری، شایسته سالاری از دیگر موارد مورد تاکید است.
حسینی تاکید کرد: نخبگان نباید احساس کنند که به آنان توجه نمی شود. ما سامانه ای برای ایده های مختلف داریم و وزرا موظف به ارتباط به جوانان خلاق و نخبگان هستند تا از این شرایط فعلی برون رفت حاصل شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...