*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
1
1398/10/8 يكشنبه معاون پارلمانی رییس جمهور: حمایت های حقوقی و قانونی از شرکت های دانش بنیان وظیفه دولت، مجلس و قوه قضائیه است معاون پارلمانی رئیس جمهور در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی با تاکید بر توجه ویژه دولت به شرکت های دانش بنیان، حمایت های حقوقی و قانونی از آن ها را وظیفه دولت، مجلس و قوه قضائیه خواند. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری دکتر  حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، امروز ۸ دی ماه ۱۳۹۸ از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد. این کارخانه اولین شعبه پارک فناوری پردیس است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن بازدید از بخش های مختلف این کارخانه با بیان اینکه توسعه شرکت های دانش بنیان شتاب بسیار خوبی در کشور در جهت صرفه جویی در وقت، منبع، کمک به محیط زیست با هزینه کمتر و سرعت بیشتر می شود، گفت: در این کارخانه، تعداد قابل توجهی از جوانان با عشق و علاقه در راستای اقتصاد دانش بنیان که منجر به تامین نیازهای افراد جامعه در کشور می شود درتلاشند که بسیار قابل تحسین و تقدیر است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه بر توجه ویژه دولت به شرکت های استارت آپی و دانش بنیان که موجب ایجاد اشتغال تخصصی پایدار، ترویج فرهنگ کارآفرینی، تقویت اقتصاد دانش بنیان و افزایش سرمایه گذاری در حوزه فن آوری تاکید کرد و گفت: آنچه باید مورد توجه دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه  قرار گیرد ، حمایت های حقوقی و قانونی از شرکت های دانش بنیان است. در بسیاری از بخش ها، خلاهای قانونی، نبود بسترهای حقوقی، مشکلاتی در مسیر کار برایشان فراهم می آورد و از آنجا که شتاب توسعه بسیار بالاست خیلی از قوانین و مقرراتی که وجود دارد پاسخگوی نیازهای آنها نیست.
امیری افزود: قرار شد که با کمک معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مشکلات حقوقی شرکت های دانش بنیان  بررسی شود؛ و آن بخش هایی که مربوط به دولت است با تصویبنامه های مربوطه و در جاهایی که نیاز به تقدیم لایحه است، اقدامات لازم جهت ارائه به مجلس انجام شود.
وی با اشاره به اینکه پدیده هایی هم وجود دارند که به تازگی  ایجاد شده اند و احکامش در قانون مربوط به شرکت های دانش بنیان وجود ندارد، ادامه داد: در برخی بخش ها قوانینی وجود دارد که نیاز به بروزرسانی دارد که باید انجام شود؛ بخش های مربوط به مالکیت های فکری، اختراعات و طرح های صنعتی هم نیاز به حمایت های حقوقی از سوی قوه قضائیه دارد. تولید، توسعه و ایجاد اشتغال و ارتقاء سطح معیشت مردم و ایجاد درآمد ملی بسیار مهم است و همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات این شرکت ها را حل کنیم.
معاون پارلمانی ریاست جمهوری در پایان  بر حفظ نیروهای دانش بنیان به عنوان گرانبهاترین و موثرترین سرمایه توسعه متوازن و پایدار اشاره و تاکید کرد: امروز  وظیفه تمامی مسئولان ارشد نظام است که بستر مناسب جهت بهره مندی از ظرفیت های دانشجو و تحصیلکرده جوان کشور را که با عشق و علاقه پا به عرصه فعالیت نهاده اند، فراهم آورند.
انتهای پیام/

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...