*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
1
1398/7/13 شنبه معاون پارلمانی رییس جمهور: همکاری قوای سه گانه مطلوب است حسینعلی امیری در سفر یک روزه به قزوین پس ازشرکت درمراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح درجمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنها درخصوص تعامل دولت و مجلس و توجه به مطالبات مردم پاسخ گفت. دکترامیری در خصوص تعامل دولت و مجلس اظهارداشت : خوشبختانه همکاری و تعامل خوبی بین قوای سه گانه و نیرو های مسلح وجود دارد و تجربه هم نشان داده هر جا همکاری ها بیشتر شده و به درک مشترک رسیده ایم ، مشکلات مردم کمتر بوده و زودتر حل شده و هرجا تفرقه و اختلاف داشته ایم، مردم متضرر شده اند ، لذا تاکید رئیس جمهور تعامل با سه قوه است.

معاون  پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: لوایح دولت در مجلس بخوبی پیگیری و تصویب می شود و بارها دیدید که نمایندگان رای اعتماد بالایی به وزرای پیشنهادی داده اند که بیانگر رسیدن به یک درک مشترک است.

امیری گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی که اخیرا تصویب شد حکایت از تداوم تعامل دولت و مجلس دارد و این رویکرد ادامه خواهد داشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهارداشت: در این راستا دولت در تلاش است برای حل مسائل کشور و تامین معیشت مردم و بالا رفتن سطح توسعه استان ها، حل بیکاری و تحقق اشتغال گام بردارد و این نگاه در سطوح بالای دولت هم وجود دارد.

وی اضافه کرد: دولت ستاد اقتصادی را مدیریت می کند تا آثار تحریم ها کمتر شود و بر اساس آمار بانک مرکزی خوشبختانه تورم درحال کاهش است و اشتغال بیشتر شده، البته تحریم های ظالمانه موثر بوده و فشارها به مردم را بیشتر کرده است که برای آن هم برنامه داریم.

امیری بیان کرد: ثبات اقتصادی در کشور در حال ایجاد شدن است و علیرغم شرایطی که آمریکا بر ما تحمیل کرده هر هفته شاهد افتتاح طرح های بزرگ توسط رئیس جمهور و هیئت دولت در استانهای کشور هستیم و امروز هم در استان قزوین چند طرح افتتاح می شود که بیانگر تلاش مسئولان و مردم و ادامه حرکت در مسیر رونق تولید و اقتصاد است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهارداشت: مردم بدانند دولت برای شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی دشمن برنامه ریزی کرده و آمادگی دارد و به یاری خدا و همراهی مردم عبور از چالش ها با موفقیت صورت خواهد گرفت.

دکتر امیری  در خصوص تامین امنیت برای مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: یکی از ویژگی های مراسم اربعین مردمی بودن آن است و دولت فقط تسهیل کننده امور و برقرارکننده امنیت مراسم است.

وی اضافه کرد: اربعین را خود مردم اداره می کنند و در مسیر عتبات و داخل کشور با برپایی موکب هایی زمینه پذیریای و خدمت رسانی به زائران را مهیا کرده اند و تمام کارها با مشارکت خیرین و مردم است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: نا آرامی های ایجاد شده در عراق نقشه صهیونیست ها و وهابیت برای تحت تاثیر قرار دادن مراسم اربعین است که بزودی با درایت شیعیان و مراجع این کشور حل می شود.
امیری تصریح کرد: برای ایجاد امنیت این مراسم دولت وارد کار شده و هفته گذشته وزیر کشور در عراق با مسئولان عراقی، وزارت کشور عراق و فرماندهای انتظامی این کشور جلسات متعددی داشتند و در گزارشی که به هیات دولت ارائه شد، همه شرایط برای برگزاری مراسم مهیا شده است.

وی اظهارداشت: آنچه در چند روز گذشته در قالب بروز نا آرامی درچند شهر دیده شد به نظر می رسد ریشه درنقشه های شوم رژیم وهابی و صهیونیست ها و برخی کشورهای وابسته منطقه دارد که نمی توانند این اجتماع عظیم را تحمل کنند.

وی گفت: حضور ۲۰ میلیون زائر مسلمان که بیانگر وحدت و انسجام کشورهای اسلامی است، بدون شک اسرائیل و وابستگانش را آزار می دهد و برای دشمنان سخت است که بپذیرند مراسم اربعین با حضور میلیونی مسلمانان و حتی غیر مسلمان:ها از اروپا و آسیا برگزار شود ، لذا نار آرامی ها را شکل داده اند تا این حرکت را دچار آسیب کنند.

امیری گفت: با هوشیاری و توصیه مراجع عظام در کشور عراق موضوع نا آرامی ها در مسیر حل شدن است و دولت هم توصیه کرده فعلا از مرز خسروی زائران تردد نکنند تا شرایط در کشور عراق عادی شود.
وی اضافه کرد: به زائران توصیه می کنیم حتما به مواردی که از سوی مسئولان اعلام می شود توجه کنند و بویژه به مقررات کشور عراق احترام بگذارند و آن را رعایت کنند و تاکید رهبری هم این است که با توجه به قانون این مراسم چون گذشته بدون هیچ مشکلی برگزار شود.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...