*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
اخبار مهم.
1
با حضور در معاونت امور مجلس؛ معاون پارلمانی رییس جمهوری فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهوری با حضور در معاونت امور مجلس به طور رسمی کار خود راآغاز کرد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید محمد حسینی صبح امروز شنبه با حضور در معاونت امور مجلس ریاست جمهوری فعالیت خود را به طور رسمی کار خود را آغاز کرد .
وی بعد از ورود در دفتر کار خود نشستی خصوصی با حسینعلی امیری معاون سابق پارلمانی داشت.
حسینی بعد از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: بنده از صبح شنبه سی‌ام مرداد کار خود را آغاز کردم. چون جمعه شب حکم بنده صادر شد زمانی که در اوج کار معاونت پارلمانی بود. با توجه به اینکه بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی در مجلس مطرح بود، فرصتی نشد که در خدمت امیری برسم.
 معاون پارلمانی رییس جمهوری ادامه داد: صبح شنبه برای رای اعتماد به مجلس رفتم و بعد از آن هم با توجه به جلساتی که داشتیم، فرصت نشد از تجربیات ارزشمند جناب دکتر امیری استفاده کنیم. امروز مجالی هست که در خدمت آقای دکتر باشیم که از دوستان قدیمی هستند چون در شورای نگهبان و قوه قضاییه هم مناصب و مسئولیت‌های خطیری داشتند و از ایشان قول گرفتیم درآینده هم این ارتباط برقرار باشد.
وی با بیان اینکه متاسفانه همیشه بین مدیران قبل  و بعدی گسست به وجود میاید و انتقال تجربیات صورت نمی‌گیرد، درباره فعالیت‌های معاون پارلمانی اشاره کرد و گفت: بیش از یک سال است که مجلس جدید کار خود را آغاز کرده و نیاز هست که ما بدانیم که طرح‌ها و لوایح و بودجه چیست و نمایندگان چه انتظارات و مطالباتی داشته و دارند. علاوه بر این آخرین وضعیت را باید بدانیم که بتوانیم کار را  ادامه دهیم.
حسینی ادامه داد: ما نباید کار را از صفر شروع کنیم از  این جهت از دکتر امیری خواستیم که در تعامل باشیم و ایشان هم با حسن ظن و با احساس تعهد و مسئولیتی که دارند، قرار شد که با ما همکاری داشته باشند و از تجربیات ایشان استفاده کنیم.
معاون پارلمانی رییس جمهوری یادآورشد: مجلس در مسائل مختلف با دولت در ارتباط است که نمونه آن رای نمایندگان به وزیران پیشنهادی است.
 وی ضمن قدردانی و تشکر از رای بالای نمایندگان به وزیران دولت اظهار کرد: این بالاترین آرا در این مجلس نسبت به وزیران است  که به اغلب وزیران بیش از ۲۰۰ رای دادند و ۲۷۷ رای به وزیر دادگستری بی‌سابقه یا کم سابقه است که یک رکورد خوبی هست و نشان خوبی برای تعامل دولت و  مجلس است.
حسینی گفت: همانطور که دیدید، نمایندگان با دقت و سختگیری مسائل را مطرح کردند برای مثال در دوره قبل نسبت به وزیر اطلاعات کمتر وارد بحث می شدند  در حالی که این بار با جدیت ابهامات خودشان را گفتند .شائبه‌ها و مسائل مالی را مطرح کردند و وزرا هم توضیح دادند .
معاون پارلمانی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری هم در سخنان پایانی خودشان با قاطعیت گفتند که درباره تک تک وزیران استعلام گرفتیم و از این جهت نگران نباشید، از یک مرجع نبوده هم از وزارت اطلاعات هم از اطلاعات سپاه و جاهای دیگر و اگر بر فرض هم متوجه شویم که در جایی تخلفات و اشکالات و ایرادات اساسی بوده ،برخورد می‌کنیم و رودربایستی و ملاحظه در کار نخواهد بود.
وی ضمن تشکر مجدد از نمایندگان ابراز امیدواری کرد این همکاری ادامه داشته باشد چرا که کشور در شرایط سخت و دشواری هست و مردم تحمل نزاع، کشمکش و تنش را ندارند.
 حسینی ادامه داد: امیدواریم  هر سه قوه با هم کار کنند و نقش معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور و معاونت‌های پارلمانی وزارتخانه‌ها در این پیوند بسیار مهم است که بتوانیم با تفاهم با یکدیگر مطالبات مردم را تامین کنیم.
 مجلس برای دولت سنگ تمام گذاشت
حسینعلی امیری، معاون سابق  پارلمانی رییس جمهور در دولت دوازدهم هم ضمن استقبال از معاون پارلمانی دولت سیزدهم اظهار کرد: اتفاق خوبی است که آقای حسینی کاملا به کار آشنا هستند و سابقه او در ادوار مختلف گواه این حرف است.
امیریرای بالای مجلس به وزرا را نشان دهنده عزم مجلس برای کمک به دولت ارزیابی کرد و گفت: دولت و مجلس از نظر قانونی ارتباط زیادی به هم دارند و اصولا علاوه بر قدرت قانونگذاری، مجلس قدرت نظارتی هم دارد. بنابراین هرگاه دولت و مجلس با هم همراه باشند، کار کشور خوب پیش خواهد رفت.
معاون پارلمانی دولت دوازدهم یادآورشد: در روزهای اخیر مجلس برای دولت سنگ تمام گذاشت که باید از نمایندگان مجلس تشکر کرد.
وی با بیان اینکه دوره آزمون و خطا گذشته است، آمادگی خود را برای کمک به معاونت پارلمانی و دولت سیزدهم اعلام کرد و افزود: تحریم ها و فشارها شرایط سختی پیش روی ما قرار داده است که عبور از این شرایط، وحدت و یکپارچگی را طلب می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار بیشتر
...