*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
اخبار مهم.
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور از کتابخانه و موزه ملک بازدید کرد حجت ‎الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی به همراه دکتر حسینی معاون امورمجلس رئیس جمهور از کتابخانه و موزه ملک بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری حجت ‎الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در معیت سید محمد حسینی رئیس هیئت امنای موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، غلامرضا خواجه سروی، مدیرعامل موسسه و اعضای هیئت امنا روز پنج شنبه از کتابخانه و موزه «ملک»  بازدید کردند.
سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و رئیس هیئت امنای کتابخانه «ملک»  در این بازدید گزارشی از وضعیت موزه ارائه کرد و گفت:  این کتابخانه با داشتن بیش از 19 هزار عنوان نسخه نفیس خطی، یکی از شش مجموعه بزرگ نسخه‌های خطی در ایران است  و با قدمت بیش از یک قرن جایگاه ویژه ای دارد.
حجت ‎الاسلام والمسلمین احمد مروی ضمن بازدید از مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، اظهار کرد: حاج حسین آقا ملک، کسی است که امکانات فراوان خود را در راه فرهنگ کشورش صرف کرده و هر کتاب را اول خودش مطالعه و سپس وقف کرده است.
وی با اشاره به گستره موقوفات و نیکوکاری‌های حاج حسین آقا ملک در خراسان و تهران یادآور شد: کم‌تر نمونه‌ای اینچنین در تاریخ ایران و جهان می‌توان سراغ گرفت که همه دارایی‌های بزرگ شخصی و خانوادگی را در زمینه فرهنگ و تمدن یک سرزمین به کار گرفته باشد. او کوششی را به انجام رسانده که بیش‌تر در توان یک دولت با امکانات گسترده بوده است. چنین شخصیتی می‌تواند الگویی تاریخی برای همگان باشد.

حجت ‎الاسلام والمسلمین مروی تاکید کرد: ابعاد شخصیتی حاج حسین آقا ملک به اندازه‌ای بزرگ و همه‌جانبه‌نگر در زمینه فرهنگ است که باید در قالب برگزاری یک کنگره بین‌المللی مورد تجلیل شود و مورد بررسی قرار گیرد تا به اشکال مختلف از جمله نگارش مقالات و دیگر تولیدات علمی و فرهنگی بیشتر شناخته شود چون بسیار کم به عموم مردم شناسانده شده است. 
شایان ذکر است، ‌ حاج حسین آقا ملک، بنیان‌گذار کتابخانه و موزه ملی ملک، این گنجینه را در سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرد.
موزه ملی ملک، گنجینه‌ای سه هزار ساله از آثار و اشیای ارزشمند تاریخی در زمینه‌های گوناگون دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار بیشتر
...