*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
اخبار مهم.
1
1398/7/17 چهارشنبه قانون «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» ابلاغ شد قانون « اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» از سوی ریاست محترم جمهور، ابلاغ شد به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور ضمن اعلام این خبر افزود: از تاریخ تصویب این قانون که در قالب لایحه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه گردیده بود، فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند، قبل از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی به تابعیت ایران در می آیند.
همچنین فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی، در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی، می توانند تابعیت ایران را تقاضا کنند و به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.
وی افزود: درصورتی که پدر و یا مادر متقاضی در قید حیات نبوده و یا در دسترس نباشند، در صورت ابهام در احراز نسب متقاضی، احراز نسب با دادگاه صالح می باشد.
معاون پارلمانی رییس جمهور خاطر نشان کرد: افراد فاقد تابعیتی که خود و حداقل یکی از والدین شان در ایران متولد شده باشند، می توانند پس از رسیدن به سن هجده سال تمام شمسی، تابعیت ایرانی را تقاضا کنند که در صورت نداشتن سوء پیشینه کیفری و نیز نداشتن مشکل به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.
شایان ذکر است با تصویب این قانون مشکل تابعیت و شناسنامه فرزندانی که دارای مادر ایرانی و پدر غیر ایرانی می باشند حل خواهد شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار بیشتر
...