*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون امورمجلس رییس جمهور: تعامل دولت و مجلس بسیار خوب است معاون رئیس جمهور در امور مجلس با بیان اینکه درک مشترکی میان دولت و مجلس وجود دارد گفت: تعاملات میان این دو قوه بسیار خوب و همکاری آنها در سطح عالی است به گزارش ایرنا حسینعلی امیری یکشنبه شب در جمع خبرنگاران اسفراین اظهار داشت: یکی از امتیازات نظام جمهوری اسلامی تفکیک قواست و اینکه هر کدام از سه قوه بر اساس قانون اساسی دارای صلاحیت‌هایی هستند.
و ی افزود: درست است در ساختار قانون اساسی تفکیک قوا هست اما واقف هستیم که هر زمان که دولت و مجلس همدل بودند و درک مشترکی از شرایط کشور داشتند کارهای کشور در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته و هرگاه دچار شکاف و اختلاف بودیم کشور و مردم آسیب دیده‌اند.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: اتحاد، همدلی و تعامل ضابطه مند یکی از سیاست‌های راهبردی است که همواره رئیس جمهور بر آن تاکید دارد و من هم به عنوان معاون رئیس جمهور این سیاست را در مجلس پی گیر ی می‌کنم.
امیری با بیان اینکه تعاملات میان مجلس بسیار خوب است و همکاری‌ها درسطح عالی است افزود: درک مشترکی میان نمایندگان مجلس، مسئولین محلی و دولت و اعضای دولت با مجلس وجود دارد.
وی گفت: طرح‌ها و لوایحی دولت که به مجلس می‌دهد با کمترین تغییر و در زمان مناسب مورد رسیدگی از سوی نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد.
امیری افزود: اکنون بیش از ۷۰ لایحه در مجلس وجود دارد که هنوز بررسی نشده است.
وی افزود: با بررسی‌های انجام شده توسط دولت تعداد ۲۲ لایحه اولویت دار مشخص و به مجلس اعلام شده تا با توجه به اینکه زمان کمی تا پایان مجلس دهم باقی مانده است این لوایح اولویت دار را که اولویت کشور است در زمان باقی مانده از مجلس دهم مورد بررسی قرار گیرد.
وی گفت: این لوایح اولویت دار بیشتر در حوزه معیشت مردم، اشتغال و توسعه کشور، شفاف سازی، مبارزه با فساد و رونق تولید می‌باشد.
 
امتیاز دهی