*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی اقدامی ارزشمند است حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی در سه استان کشور گفت: این کار اقدامی بسیارارزشمند است که تحقق یافته است. آیین نمادین رونمایی از بیمه حوادث ۵۰۰هزار خانه روستایی و سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام  با حضور حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور برگزار شد و سند بیمه مربوط به هر یک از استان‌ها به نمایندگانی از استانداری‌های آن‌ها ارائه شد.
دکتر امیری  با اشاره به اینکه یکی از کارهای نوآورانه این بانک بیمه ۵۰۰ هزار خانه روستایی در برابر حوادث طبیعی است گفت: یکی از کارکردهای حکومت‌ها ایجاد شرایطی است که مردم بتوانند با امنیت روانی زندگی کنند. متأسفانه در حدود ۵۰ سال اخیر، مهاجرت از روستا به شهر بسیار زیاد شده است. امروزه تنها ۲۶ درصد جمعیت کشور روستایی هستند که نگران‌کننده است. اینکه ۵۰ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان روستایی است، یک ظرفیت است.
معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین افزود: مهاجرت به شهر تبعاتی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارد و باعث افزایش هزینه اداره حکومت می‌شود. مهاجرت از روستا به شهر عمدتاً به این صورت است که افراد در حاشیه شهرها ساکن می‌شوند. اگر افراد ساکن روستا احساس کنند، مقرون به صرفه است که در روستا باقی بمانند، چرا باید مهاجرت کنند و در حاشیه شهرها ساکن شوند؟ روستاییان در روستا با کرامت زندگی می‌کنند و نقش اساسی نیز در تولید ملی دارند.
امیری با اشاره به بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی در سه استان کشور گفت این اقدام بسیار ارزشمندی است. وی افزود: نقش روستاییان که عمدتاً به کشاورزی مشغولند، در اقتصاد کشورها اهمیت زیادی دارد. هنگامی یک روستایی بداند اگر حادثه‌ای طبیعی رخ داد، چگونه می‌تواند با آن مقابله کند، به وی انگیزه و امید می‌دهد.
وی اظهار کرد: باید تشکیلاتی که ایجاد می‌شود در راستای حفظ کرامت انسان‌ها باشد. مقرراتی هم که تنظیم می‌شود، باید این اصل را رعایت کند. این بانک در راستای مسئولیت‌های اجتماعی فعالیت‌های زیادی انجام داده و در سیل سال گذشته نیز کمک‌های زیادی کرد که جای تقدیر دارد. انعطاف در تضامین مورد تاکید است، اعطای تسهیلات کار خیری که اگر با  نادیده گرفتن کرامت انسانها باشد، فاقد ارزش است.
وی اضافه کرد، امنیت اقتصادی یک کشور عبارت است از ثبات در شرایط و ساختارها و نهادهای فعال بخش اقتصادی آن کشور و امنیت اقتصادی از مهمترین مؤلفه های امنیت ملی است.
امیری تصریح کرد: روستائیان نقش بسیار پررنگی در ایجاد امنیت اقتصادی دارند و بیمه روستائیان در زمینه های مختلف یکی از راهکارهای حمایت از روستائیان محسوب می شود.
 
 
امتیاز دهی