*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون رئیس جمهوری: اراده دولت در پشتیبانی از بخش خصوصی جدی است معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت به هیچ وجه تاجر خوبی نیست و نباید با بخش خصوصی رقابت کند، گفت : دولت باید در حوزه هماهنگی و پشتیبانی عمل کند و امروز اراده دولت تدبیر و امید دراین زمینه جدی است. به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت افزود: مسائل و موضوعات اقتصادی همیشه و در دولت‌های مختلف مورد توجه بوده و بخش قابل توجهی از برنامه ریزی های کلان که در کشور و در دولت های مختلف انجام شده معطوف به مسائل اقتصادی بوده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید توجه به مسایل اقتصادی از عنایت بیشتری برخوردار بوده ، گفت: زمانی که دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت کشور از نظر شرایط اقتصادی وضع خاصی داشت. آن زمان قطعنامه های ظالمانه که علیه ما صادر شده بود ارتباطات بین المللی و اقتصادی ما را محدود کرده بود و سایه تحریم های ظالمانه بر سر کشور سنگینی می کرد و تورم به حدود ۴۵ درصد رسیده بود.
وی یادآور شد: هیچ کالایی به مقصد ایران حمل نمی شد و تحریم بیمه ها مشکلاتی را درست کرده بود و ابزار و امکانات بخش کشاورزی و صنعت با محدودیت جدی مواجه بود.
امیری اظهارکرد: یکی از مهمترین بخش هایی که دولت  به آن باید توجه ویژه ای دارد بخش اقتصادی است. رهبر معظم انقلاب در ۱۰ سال گذشته عناوینی که برای سال های شمسی در پیام نوروزی تعیین می کنند معطوف به مسایل اقتصادی است پس معلوم است که موضوع اقتصاد و رونق اقتصاد و تولید و معیشت و ارتقا سطح تولید ملی و همچنین توسعه اقتصادی یکی از مسائلی است که در بالاترین سطح کشور همواره مورد تاکید و توجه است.
امیری افزود:.امروز دشمن دو نقطه اصلی یعنی فرهنگ و اقتصاد را هدف قرار داده است اما به لطف خدا با مقاومت مردم و رهبری امام راحل و رهبرمعظم انقلاب توطئه های دشمنان با شکست مواجه شده است .
معاون رئیس جمهوری گفت: گاهی لرزه های اقتصادی برخی کشورها را با مشکلات زیادی مواجه می کند؛ استقلال آن کشورها را مخدوش می کند. ما که به دنبال استقلال سیاسی کشور بودیم به برکت امام راحل و رهبر معظم انقلاب در بسیاری از شاخص ها در دنیا مقام قابل توجه داریم. از نظر اقتصادی نیز باید به شرایطی که در شان مردم ایران است برسیم.
وی با اشاره به اینکه اعتقاد دولت تدبیر و امید و توجه دولت به بخش اقتصاد و توسعه اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان است افزود: توریست درمانی یکی از مهمترین ظرفیت هایی است که در فارس وجود داشته است. استان فارس در تاریخ مورد توجه تجار بوده و ظرفیت هایی که در این استان وجود دارد کم نظیر است.
وی ادامه داد: دولت نابخرد آمریکا و رئیس جمهور این کشور با خروج از برجام به دنبال آن هستند تا مشکلاتی برای اقتصاد کشور ایجاد کنند و ابتدا فکرمی کردند با تحریم، کشور را دچار فروپاشی می کنند اما با تلاش مردم و برنامه ریزی دولت و رهبری و تلاش فعالان حوزه های مختلف اقتصادی هر روز شاهد افتتاح پروژه های متعدد در سطوح مختلف کشور هستیم.
وی یادآور شد: رئیس جمهوری در ۶ ماه گذشته در پنج استان پروژه افتتاح کردند و اعضای دیگر هیات دولت نیز به همین نحو پروژه های مختلفی را در کشور افتتاح می کنند. امروز مرودشت یک کارگاه بزرگ سازندگی است و با برنامه ریزی هایی که دولت محترم برای به ثمر رسیدن پروژه ها دارند در آینده شاهد به ثمر رسیدن پروژه ها خواهیم بود.
امیری تاکید کرد: عزم دولت و دولتمردان و کارگزاران برای سازندگی کشور و عبور از شرایط دشمنان جزم است و با گزارش هایی که دستگاه های ذیربط دارند و سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار ارائه می دهند از این شرایط سخت عبور می کنیم. همین همدلی و همراهی و ایستادگی باعث شده تا لحن کسانی که به دنبال فروپاشی ایران بودند تغییر کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: حفظ ارزش پول ملی و رونق تولید و کاهش وابستگی به درآمدهای ناشی از نفت خام، بهبود فضای کسب و کار، واگذاری بنگاه های دولتی و اصلاح سیستم بانکی و ثبات پایه پولی برنامه هایی است که دولت با اصلاح مقررات و تقدیم لوایح به دنبال اجرای آن است و بخشی از آن به سامان رسیده است.
وی ادامه داد: در واگذاری بنگاه های اقتصادی در دولت های گذشته در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۲ درصد از بنگاه ها به بخش های خصوصی واقعی واگذار شد و بقیه به بخش های خصوصی که به نوعی دولتی هستند واگذار شده است ولی در دولت تدبیر و امید ۱۰۰ درصد واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی بود و انجام شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به ظرفیت های فراوان استان فارس در بخش های مختلف گفت: به واسطه سال هایی که در استان فارس مسئولیت داشتیم ارتباط زیادی با اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی این استان داشته ام و واحدهای صنعتی فارس را خوب می شناسم و می دانم این استان برندهایی دارد که در حوزه خلیج فارس خوب درخشیدند. راه اندازی و تقویت اتاق گفت و گو بین بخش خصوصی و بخش دولتی می تواند مشکل فعالان اقتصادی استان را حل کند.
وی تاکید کرد: دولت به هیچ وجه تاجر خوبی نیست، دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کند، دولت باید کارش هماهنگی و پشتیبانی باشد و اراده دولت در این خصوص جدی است.می توانیم برای استان فارس آینده خوبی پیش بینی کنیم.
امیری افزود: امروز کارآفرینان حوزه اقتصادی مجاهدان عرصه جنگ اقتصادی هستند بنابراین نگاه به کارافرینان و فعالان بخش اقتصادی باید نگاه به کسانی باشد که در یک نبرد با دشمن در حال جنگ هستند و باید برای حل مشکل این افراد تلاش کرد و دست کارآفرینان را بوسید که سرمایه خود را برای ایجاد اشتغال و توسعه کشور بکار می گیرند.
وی ادامه داد: کسانی که در حوزه صادرات هستند باید کیفیت تولید را بالا ببرند تا بتواند در بازار حوزه خلیج فارس قدرت رقابت را داشته باشند. مرودشت دارای ظرفیت زیادی است و محصولات قابل توجهی در این شهرستان کشت می شود که می تواند نقش قابل توجهی در حوزه اقتصاد داشته باشد.
بهره برداری از شماری از طرح‌ها از جمله پارک دانشمندی، زمین چمن مصنوعی شهرداری مرودشت و افتتاح زمین چمن مصنوعی بزرگ و خانه جوان مرودشت از  برنامه های سفر معاون پارلمانی رئیس جمهوری است.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری شهریورماه گذشته نیز در سفر به فارس در شهرستان های رستم، ممسنی و بخش بیضا شهرستان سپیدان حضور یافت و سپس در شورای اداری استان شرکت کرد. 
شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع است. 
سطح اداری این شهرستان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان فارس در جلسه دهم مهرماه جاری هیات دولت به فرمانداری ویژه ارتقا یافته است. 
 

 
 
امتیاز دهی