*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور زنگ مهر و مقاومت را در مجتمع آموزشی استثنائی ناشنوایان اندیشه نواخت : دکتر امیری : دانش آموزان دوشادوش رزمندگان در دفاع مقدس حضور داشتند معاون پارلمانی رئیس جمهوری در آغاز سال تحصیلی جدید مدارس و موسسات آموزشی، با گرامی داشت یاد شهدا، جانبازان و آزادگان و کسانی که برای عزت و سربلندی ایران تلاش می کنند، گفت: نقش دانش آموزان در دفاع مقدس بسیار بزرگ بود ودوشادوش رزمندگان حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس رئیس جمهور،‌ آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در مجتمع آموزشی (استثنائی ناشنوایان) اندیشه تهران روز دوشنبه با حضور «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهوری آغاز شد.


دکتر امیری در این مراسم ، ضمن تبریک بازگشایی مدارس اظهار داشت: امروز برای من روزی بسیار خوب و به یاد ماندنی است، حضور شما دانش آموزان در مقاطع مختلف و مربیان و معلمان و مدیران این آموزشگاه مهم که همراه با عشق و علاقه و احساس مسئولیت را برعهده دارند..
وی خطاب به دانش آموزان گفت: معلمان تک تک شما را مانند فرزندان خود دوست دارند و این عشق و علاقه است که شما را برای علم‌آموزی و ارتقای ارزش های انسانی گرد هم آورده است.

امیری با بیان اینکه شغل معلمی، شغل انبیاء است، افزود: از طرف رئیس جمهوری و هیأت دولت، سال تحصیلی جدید را تبریک می گویم. رئیس جمهوری مخصوصا خدمت همه شما دانش آموزان، معلمان و مدیران و اولیای شریف شما سلام رساندند..
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: سال تحصیلی در ایران مقارن با یکی از مهمترین اتفاقات تاریخی کشور یعنی هفته دفاع مقدس است. حدود ۳۹ سال پیش رژیم بعث عراق با پشتیبانی و همراهی  کشورهایی که با ما دشمنی داشتند ، به کشور عزیز ما حمله کردند و بخش هایی از غرب و جنوب کشور را اشغال کردند.
.وی ادامه داد: این جنگ تحمیلی و نابرابر هشت سال طول کشید و در این ۸ سال لر،‌کرد، ترک و عرب و عجم و شهری و روستایی و دانش آموز و دانشجو در کنار هم متحد و منسجم و همراه، دفاع مقدس را مدیریت کردند که دشمن متجاوز را بیرون راندند.

امیری افزود: در این راه تعدادی شهید، جانباز و آزاده شدند و تعدادی از این شهدا و جانبازان ، دانش آموز و هم سن شما بودند، و در کنار نیروهایی مثل ارتش و سپاه ، در قالب گردانهای بسیجی، نقش عظیمی در بیرون راندن دشمن داشتند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: امروز سال تحصیلی ۹۸_۹۹ را در مدرسه شما آغاز می کنیم و با اشاره به آیه 13 سوره حجرات، گفت : خداوند متعال بنده های خود را متفاوت خلق کرده و از همه نزدیک تر به خدا با تقواترین است.
وی افزود :‌خداوند متعال بنده های خود را متفاوت خلق کرده است. ناشنوایی نقص نیست فقط تفاوت است؛ همان طور که انسان ها در رنگ پوست و قیافه تفاوت دارند در خلقت و توانایی های جسمی هم تفاوت دارند.

دکتر امیری ادامه داد: شما می دانید که خداوند بندگان خود را به گونه ای خلق کرده است که اثر انگشت دو انسان شبیه هم نیست؛ بنابراین خداوند بنده های خود را متفاوت آفریده است؛ نباید فکر کنیم کم توانی شنیداری و دیداری و ... نقص است، بلکه نقص نیست و تفاوت است و تفاوت ،‌ محدودیت و ناکامی نمی آورد و مشکلی برای انسان ایجاد نمی کند. و این تلاش، تمرین و تکاپو و دغدغه های ذهنی است که انسان را به نتیجه می رساند..
معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت : شما بدانید الان در شرایط تحریم هستیم و با وجود محدودیت های تحریمی دولت ترامپ علیه ایران در دولت حسن روحانی بودجه آموزش و پرورش  چند برابر شده و در سال ۹۸ بیشترین بودجه برای آموزش و پرورش اختصاص داده شد..
دکتر امیری افزود:در شرایط تحریم هستیم و این شرایط محدودیت هایی ایجاد کرده،  به طوری که حتی قوانین بین المللی که در ارتباط با دانش آموزان و کودکان است از جمله اعلامیه های حقوق بشر و منشور حقوق کودک و سایر اسناد بین المللی،  تعارض آنها با سیاست های آمریکا علیه ایران آشکار است.
معاون رئیس جمهور خطاب به دانش آموزان ادامه داد: با وجود این شرایط شما عزیزان در اولویت هستید. دولت و آموزش و پرورش در تلاش است که بهترین معلمان و مربیان را برای تعلیم و آموزش شما به کار گیرد و مهارت های حرفه ای را در کل کشور توسعه دهد و این مهارت ها برای شما مهم و اساسی است..
 

 
 
امتیاز دهی