*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: تمام تلاش‌ها برای تقویت وهمراهی میان دولت و مجلس باشد معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: در مدت زمان باقی مانده دولت، باید تمام تلاش‌ها بر تقویت، همراهی و همکاری میان دولت و مجلس در راستای ارائه خدمات ارزنده به مردم باشد. به گزارش ایرنا، جلسه شورای معاونین پارلمانی  وزارتخانه‌ها و سازمان های مستقل دولت به  ریاست حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری  و با حضور اردکانیان وزیر نیرو در وزارت نیرو برگزار شد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری در این جلسه بر نقش‌آفرینی معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در راستای تحقق ماموریت اصلی معاونت‌های پارلمانی که تعمیق و تسهیل روابط دولت و مجلس است تاکید کرد.
امیری  گفت: در مدت زمان باقی مانده دولت، باید تمام تلاش‌ها بر تقویت، همراهی و همکاری میان دولت و مجلس در راستای ارائه خدمات ارزنده به مردم باشد.
وی ادامه داد: ۱۳۵ فقره لایحه دولت تاکنون در مجلس یازدهم مطرح است که ۳۱  فقره از لوایح مزبور به عنوان لایحه جدید در مجلس یازدهم  اعلام وصول گردیده ، ۶۶ فقره لایحه معوقه از دوره دهم مجلس بوده که دولت درخواست ادامه  بررسی لوایح مزبور را نمود و ۲۷ فقره  لایحه از شورای نگهبان و مجمع از مجلس دهم  به مجلس یازدهم اعاده گردیده است و این در حالی است که  تاکنون ۳۰۷ طرح در مجلس شورای اسلامی  شامل: ۲۶۷طرح جدید، ۳ فقره طرح معوق از مجلس دهم و۳۷ فقره طرح از شورای نگهبان و مجمع از مجلس دهم به مجلس یازدهم اعاده گردیده است.
وی به لوایح معطل مانده در مجلس، به عنوان مثال لایحه جامع انتخابات اشاره کرد و گفت: لایحه جامع انتخابات که نتیجه انباشت تجارب  دولت‌های مختلف است و افراد متخصص با گرایش‌های  مختلف درخصوص این لایحه نظر داده‌اند در مجلس معطل مانده است و همچنین از مهمترین لوایح معطل مانده می توان به  :لایحه تجارت -لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم -لایحه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان-لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی مصوب ۱۳۵۱ (حذف چهار صفر از پول ملی ) -لایحه مشارکت عمومی – خصوصی-لایحه شفافیت -لایحه شوراهای حل اختلاف-لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) واز مهمترین لوایح اعلام وصول نشده:لایحه یک فوریتی نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی -لایحه  یک فوریتی مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری –مالی- لایحه یک فوریتی حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت- لایحه دو فوریتی اصلاح بند (و ) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور (همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق های کشوری و لشگری و تامین اجتماعی) -لایحه ثبت اشخاص حقوقی، اشاره نمود. 
معاون امور مجلس رییس جمهور افزود: ضروری است به دستورالعمل روابط دولت و مجلس توجه ویژه شود زیرا با توجه به اصول این دستورالعمل می‌توانید به ساماندهی انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون اقدام کنید.
معاون پارلمانی رییس جمهوری به حفظ و حراست از مسئولیت های اعضای دولت و معاونین پارلمانی تاکید و ادامه داد: از آثار نادیده گرفتن اصول قانون اساسی و در هم نوردیدن مرزهای میان  نهادهای اجرایی، قضایی و قانون گذاری در عموم کشورها آشفتگی می باشد و در کشور ما نیز باید این مهم مورد توجه قرار گیرد و همواره مرزهای تعیین شده قانون اساسی به طور جدی مورد توجه باشد.
امیری به حضور فعالانه معاونین  پارلمانی و پاسخگویی به موقع به درخواست‌های نمایندگان محترم  اشاره کرد و توضیح داد:  با توجه به تاکید رییس جمهوری به مستند سازی تجربیات مدیران در دولت یازدهم و دوازدهم بر همکاری معاونین پارلمانی به موضوع مستندسازی تجربیات در این حوزه تاکید کرد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: با گذشت چند ماه و پیگیری های مکرر متاسفانه هنوز ۱۰ لایه دولت اعلام وصول نشده از مجلس شورای اسلامی درخواست اعلام وصول و تسریع در رسیدگی به لوایح دولت را داریم.
در این نشست رضا اردکانیان وزیر نیرو ضمن تشریح اقدامات وزارت نیرو بر نقش معاون پارلمانی  رئیس جمهور در شرایط سخت کنونی در ایجاد تفاهم میان دولت و مجلس تاکید و از تلاش‌های ارزنده تیم پارلمانی دولت قدردانی کرد.
 
امتیاز دهی