*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: لایحه «افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم» با قید دوفوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده است. دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: لایحه «افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم» با قید دوفوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده است. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در توضیح ضرورت تقدیم لایحه فوق گفت: در راستای تقویت و مدیریت عرضه سهام شرکت ها در بازار سرمایه و تامین مالی بیش از پیش شرکت های بورسی در بازار سرمایه از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه های خرد تزریق شده به آن، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید.
معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: با عنایت به روند صعودی شاخص کل و ارزش معاملات در بازار سرمایه کشور از ابتدای سال 1398 و در ماه های ابتدایی سال 1399 و همچنین استقبال گسترده سرمایه گذاران در این حوزه، این امر ظرفیت جدیدی را دراقتصاد کشور ایجاد می کند که بهره گیری از آن می تواند آثار مثبتی را به دنبال داشته باشد.
از این رو برای تشویق شرکت های پذیرفته شده در بورس به افزایش سرمایه از طریق «صرف سهام (یعنی فروش سهام با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهام) » با « سلب حق تقدم» در نظر گرفتن مشوق مالیاتی می تواند موجب تشویق شرکت ها به افزایش سرمایه از این طریق شود.
دکتر امیری خاطر نشان کرد: از این رو می توان علاوه بر تحقق افزایش سرمایه شرکت های بورسی، به منظور تامین دولت و کاهش تصدی گری آن در شرکت های بورسی نیز بهره گرفت.
 
امتیاز دهی