*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
پیام معاون پارلمانی رییس جمهور به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهور به مناسبت سی و یکم شهریور ، سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس رییس جمهور، متن پیام دکتر امیری به این شرح است: 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
سی و یکم شهریور هر سال این سرزمین رنگ و بوی آسمانی می گیرد و مردم ایران یک دل و یک صدا هفته ی اول مهر را به تجلیل از عظمت و معنویت حماسه ی هشت ساله ای از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی می پردازند که خلاصه ی همه ی خوبی ها و تابلو ی تمام نمای همه ی زیبایی هاست. 

هفته ی دفاع مقدس، هفته ی تجلیل از یک دوره ی زمانی خاص نیست، هفته ی تجلیل از یک قشر و گروه خاص نیز هم نیست. بلکه هفته ی تجلیل از یک ملت است که در طول دوران دفاع مقدس خود، به جهانیان نشان داد هر قدرت و ابرقدرتی که چشم ناپاک و طمع دست اندازی به این سرزمین کهن پرگهر را داشته باشد با چنان پاسخ دندان شکنی مواجه می شود که درس عبرت همه ی زورگویان عالم درطول تاریخ است. 

تجلیل از دفاع مقدس، تجلیل از انقلاب نوپایی است که به بهای شعار استقلال و آزادی،،‌مستحکم و استوار توانست، یکه و تنها به اتکای شیرزنان و شیر آهن کوه مردان سرزمین اش، درمقابل قدرتهای شرق و غرب عالم هشت سال ایستادگی کند و حماسه ی شکوهمند مقاومت طولانی ترین جنگ تاریخ بشر را بی آنکه حتی یک وجب از خاک اش را از دست دهد، بیافریند.

امسال نیز مردم ایران ، شمال و جنوب، شرق و غرب، شهر و روستا، سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس را در نمایش زیبای وحدت ملی،‌ جشن می گیرند و با فریاد " ما پیروزیم" شعار واحد این همایش معنوی،‌ به خود و جهان یادآور می شود که ملت ایران شکست ناپذیر است،‌که اگر نبود، تاریخ مقاومت هشت ساله در عنفوان انقلاب، زمانی که درمحاصره ی همه جانبه ی سیاسی و اقتصادی بود و گونی سنگر و سیم خاردار برای دفاع هم از او دریغ می شد، به نحو دیگری رقم می خورد.
 
دفاع مقدس ملت ایران، برای کشور تنها اقتدار و امنیت به ارمغان نیاورد، بلکه دفاع مقدس، دربطن خود حامل فرهنگی شد که نسل های پی درپی از چشمه ی زلال معرفت و معنویت اش سیراب می شوند. فرهنگ مقاومت، فرهنگ عزت، فرهنگ ایثار و مهرورزی و نوعدوستی و دریک کلام، فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) دستاورد معنوی دفاع مقدس است. شهرها ، کوچه ها و محله های ما، همچنان به عطر و بوی نام و یاد شهدا مزین اند و جانبازان و آزادگان و ایثارگردان و رزمندگان، ‌همچنان سرمایه های ارزشمند دفاع مقدس در میان ما هستند. 

مقاومت هشت ساله ؛ آغاز دفاع مقدس ملت ایران است. به شهادت تاریخ،‌ عداوت و دشمنی ها با این ملت رشید و رهیده از بند استثمار و استعمار، پس از آتش بس ،‌پایان نیافت و حماسه ی مقاومت ایران همچنان تا به امروز ادامه داشته است و هرچند در طول این سه دهه ، توطئه ها و تحریم ها حتی برای یک روز متوقف نشده و انقلاب و ملت غیور ایران به همت فرزندان برومند و مومن و انقلابی اش، روز به روز قوی تر شد و روزی نیست که خبر پیشرفتهای علمی و صنایع پیشرفته ی نظامی ما دشمن ذبون را عصبانی نکند  تا اینکه اکنون دنیا اعتراف می کند که جمهوری اسلامی ایران در قله ی افتخار و اقتدار ایستاده است. 

همزمانی هفته دفاع مقدس با آغاز فصل تحصیلی،‌ خود نماد و نشانه ی این حقیقت است که دفاع مقدس،‌ بخش معنوی هویت اسلامی و انقلابی ماست و در برهه ی حساس کنونی که همه ی کفر در مقابل انقلاب اسلامی ایران قد علم کرده و تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه به مردم ایران تحمیل کرده است، هفته ی دفاع مقدس را در مدارس نیز با "زنگ مقاومت"،‌ آغاز می کنیم.

هفته ی دفاع مقدس را به ملت غیور ایران، مقام معظم رهبری و مسئولین خدمتگذار،‌ خانواده معزز شهدا، جانبازان، آزادگان ایثارگران، رزمندگان بسیجی، سپاهی و ارتشی سالهای دفاع مقدس و نیروهای مسلح و سرافراز ایران تبریک و تهنیت عرض می کنم و یاد و خاطره شهدا و امام عزیزمان که با فرمان ایمان ، ایستادگی ،‌عرفان خود درس دفاع به همه ی ما آموخت تا در مقابل صف آرایی دشمنان مستحکم و استوار بایستیم گرامی می داریم.
حسینعلی امیری
معاون امور مجلس رئیس جمهور
 
امتیاز دهی