*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
در شورای ساماندهی مبادلات ارزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی مطرح شد: دکتر امیری : تحریم دکتر ظریف نشان دهنده ی عجر امریکایی ها در مواجهه با منطق و استدلال ماست معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود، گفت: علی رغم سختی ها شاهد ثبات روز افزون اقتصادی هستیم. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری پیش از ظهر شنبه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار کرد : خراسان جنوبی در مسیر شتاب توسعه قرار دارد و از این جهت آینده خوبی را برای استان پیش بینی می کنیم.
وی افزود : در استان خراسان‌جنوبی فرصت‌های خوبی است و می‌تواند در رونق استان و کشور نقش مهم و اساسی داشته باشد. استان خراسان جنوبی شتاب بهتری در توسعه خواهد داشت و تاکنون نیز اقدامات خوبی در استان شده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریم ها شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورد، خروج آمریکا از برجام ، از ارزش حقوقی و سیاسی این تعهد کم نکرد. امروز در شرایط خاصی قرار داریم و برجام یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده و این‌که آمریکا یک‌طرفه از برجام خارج شده ، از ارزش حقوقی و بین‌المللی برجام کاسته نشده و هنوز این آثار حقوقی، سیاسی و بین‌المللی را دارد.
 
 امیری ادامه داد: در سال های ۹۱ علیه ایران یک اجماع جهانی بود، ولی امروزه شرایط عکس شده و در چشم جهانیان آمریکایی ها به عنوان افرادی بی اعتماد مطرح هستند که این حاصل برجام است. آمریکایی‌ها در برجام نقص عهد کردند و خودشان را در دنیا بی‌اعتماد نشان دادند و شرایط امروز با سال‌های 91 و 92 متفاوت است و دشمنان کشور ایران را ماجراجو و دنبال جنگ می‌دانستند و به‌جز دو کشور حامیان زیادی نداشتیم اما امروز این‌گونه نیست و آمریکا بدنام و بدعهد است و غیرقابل اعتماد .اگر لحن آمریکایی‌ها تغییر کرده نیز حاصل همین برجام است و اگر توازن قدرت ما تغییر یافته نیز میوه برجام بوده است.
 
وی افزود: تغییر شرایط بین المللی به نفع ایران ثمره صبر راهبردی انقلاب اسلامی، مقاومت مردم، نتیجه برجام و تبحر تیم مذاکره کننده در پرتو راهنمایی هایی رهبرمعظم انقلاب اسلامی است. نادیده گرفتن برجام جفا در حق تیم مذاکره کننده و رئیس جمهور است و اگر با اقتدار در دنیا حضور داریم و جامعه جهانی همراه ایران اسلامی و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی است، به‌دلیل آثار سیاسی و حقوقی برجام است.
 
وی افزود: : برجام همچنان کارکرد خود را دارد و از عزت و اقتدار خوبی نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و جبهه مقاومت در منطقه تشکیل شده و این مقاومت به‌لطف الهی جواب داده است.
امیری اظهار کرد: مسیر طی‌شده مسیری درست است و دشمنان می‌خواستند با نشانه گرفتن اقتصاد کشور و ایجاد تنگناها در حوزه اقتصادی و نارضایتی بین مردم کشور را به هم بریزند اما خواب آنها تعبیر نشده است.
وی با بیان اینکه "علی‌رغم تمام مشکلات شاهد پروژه‌های بزرگ و مهم در کشور هستیم" گفت: شرایط اقتصادی تا پایان سال روز به روز بهبود می‌یابد و در استان خراسان جنوبی فرصت‌های خوبی است و می‌تواند در رونق استان و کشور نقش مهم و اساسی داشته باشد.
امیری بیان کرد: آمریکایی ها فکر می کردند که اگر برجام خارج شوند ما نیز رفتاری متقابل در خروج از برجام خواهیم داشت و مجدد می توانند ما را به فصل هفتم و هشتم منشور ملل متحد برگردانند.
وی با بیان اینکه علی رغم تنگناهای اقتصادی هر روز شاهد افتتاح پروژه ها هستیم، ادامه داد: همه تلاش های دولت بر کاهش شرایطی است که تحریم های ناجوانمردانه به وجود آورده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد : تحریم دکتر ظریف نشان دهنده ی عجر امریکایی ها در مواجهه با منطق و استدلال ماست و نشان دهنده ی عدم صداقت آنهاست.
 

 
 
امتیاز دهی