*سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور : دولت لوایح رفع مشکلات معیشتی مردم را به مجلس ارائه کرد معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت از تمام ظرفیت‌های کارشناسی دستگاه‌های اجرایی بهره گرفت که در شرایط سخت اقتصادی لوایحی که هم به رفع مشکلات معیشتی مردم کمک کند و هم مبتنی بر واقعیت و اسناد بالا دستی باشد ارایه کند. به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری روز دوشنبه در نشست شورای مدیران کل امور مجلس وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاههای اجرایی کشور با اشاره به روز هفتم تیر و شهادت آیت الله بهشتی، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه گفت: روز هفتم تیر سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران حضرت امام (ره) است که در  سال ۱۳۶۰ به دست منافقین به شهادت رسیدند.
وی با بیان این که آیت الله بهشتی حق بزرگی بر گردن انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دارد افزود: مدیریت مرحوم آیت الله بهشتی بر مجلس خبرگان، تدوین قانون اساسی در سال ۱۳۵۸ و حضورشان در صحنه‌های انقلاب و معماری دستگاه قضا و پایه ریزی اساس نظام سیاسی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر بود.
امیری ادامه داد: مدیریت قوی و اندیشه‌های متعالی ایشان که برگرفته از دین مبین اسلام بود و آشنایی با نظام های سیاسی، حقوقی، اخلاق مداری، انصاف و ژرف اندیشی از او شخصیت کم نظیر و یک شخصیت محبوب و بسیار بزرگواری ساخته بود که منافقین کوردل چون نقش آیت بهشتی را در توسعه آینده کشور و شکوفایی انقلاب اسلامی دیدند او را هدف قرار داند و این شخصیت کم نظیر را از جهان اسلام گرفتند.
معاون پارلمانی دولت دوازدهم یادآور شد: بهترین تعبیر را هم حضرت امام (ره) درباره ایشان گفتند که بهشتی خودش یک امت بود. که واقعا همینگونه است. نزدیک به ۴۰ سال از شهادت ایشان می گذرد اما سخنرانی ها و کلیپ هایی که وجود دارد نشان می دهد که ایشان نسبت به زمان خود بسیار جلو بودند.
وی با تاکید بر این که باید اندیشه های دکتر بهشتی توسعه پیدا کند گفت: شخصیت آیت الله بهشتی از جنس شخصیت های آسمانی بود. خداوند انشاالله درجاتش را متعالی گرداند. ضروری است،  نسل امروز ما با این نوع دیدگاه‌ها و اندیشه ها آشنا شوند و بدانند چه شخصیت‌های بزرگی مانند آیت الله مطهری، شهید مفتح، رجایی، باهنر در شکل گیری انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نقش داشته اند.
امیری ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تمامی قضات و کارکنان این قوه؛ بر نقش قوه قضائیه در تحقق عدالت اجتماعی که موجب ارتقای مولفه های سرمایه‌های اجتماعی به عنوان پیشران‌های اصلی توسعه همه جانبه و متوازن است تاکید کرد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری در ادامه با بیان این که متاسفانه به خاطر شرایط کرونایی جلسات معاونان پارلمانی خیلی محدود شد گفت: اواخر دولت دوازدهم هستیم و لازم است از همکاری و تلاش مدیران کل امور مجلس و دستگاه‌های اجرایی جداگانه تقدیر شود.
امیری با بیان این که شما با سه مجلس که هرکدام اقتضای خود را داشت کار کردید، گفت: اگر تلاش ها و احساس مسوولیت های شما در  ۸ سال گذشته که دولت تدبیر و امید مدیریت کشور را داشت نبود کار دولت می توانست با سختی روبرو شود. صرفنظر از این در مقاطعی  نگاه های سیاسی خیلی پررنگ و غالب می شد و نگاه کارشناسی و کار دقیق بدنه دولت  در ارتباط باطرح ها و لوایح دولت و مسایل پارلمانی و تخصصی کارساز نبود.
وی افزود: دولت با مشی تعامل و گفتگو و براساس ضوابط و دستورالعمل دولت و مجلس با تمام فراز و نشیب ها موفق عمل کرده است. درمجموع شما توانستید با حضور مرتب و نگاه کارشناسانه به شکلی شرایط را در مجلس برای اعضای دولت فراهم کنید که امورات  پارلمانی به موقع و به صورت دقیق انجام شود.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت از تمام ظرفیت‌های کارشناسانه دستگاه‌های اجرایی بهره گرفت که در شرایط سخت اقتصادی  لوایحی که هم به رفع مشکلات معیشتی مردم کمک کند و هم مبتنی بر واقعیت و اسناد بالا دستی باشد ارائه نماید. انسجام و همدلی شکل گرفته در بین خانواده پارلمانی دولت موجب شد که امروز بسیاری از نمایندگان که با نگاه منصفانه به موضوعات نظر می نمایند؛ بر عملکرد  دلسوزانه شما عزیزان صحه بگذارند.
امیری در ادامه افزود: در اولین نشست دکتر روحانی رییس جمهور با  دکتر رئیسی، تاکید کرد که تمام مجموعه دولت آمادگی کامل دارند که تجارب مستند خود را تقدیم ایشان کنند  که قاعدتا خانواده پارلمانی باید به نحو مطلوب آن را به سرانجام رساند.
در این جلسه گزارشی از ارزیابی وزارتخانه و سازمان‌ها، برنامه حضور مدیران کل پارلمانی در مجلس و تکمیل مستند سازی تجربیات توسط مدیران ذی ربط معاونت امور مجلس مطرح شد، همچنین تعدادی از مدیران کل امور دستگاه ها نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
در این نشست که به میزبانی سازمانی مناطق آزاد تجاری برگزار شد، حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور ودبیر سازمان مناطق آزاد از افتتاح بورس بین الملل در ششمین دوره افتتاح پروژه های مناطق آزاد با حضور رییس جمهور خبر داد و افزود: بیش از ۸۰ درصد گلوگاه های کلیدی کشور در حوزه در مناطق آزاد است. اگر انتظار داریم مناطق آزاد توسعه پایدار داشته باشند و بتوانند اهداف تعریف شده اشان را محقق کنند ضروری است بازبینی جدی در ماموریت ها و وظایف و اختیارات مناطق آزاد اتفاق بیافتد.
مومنی به احصاء ۱۸۲ مشکل در ۷ دستگاه اجرایی در مناطق آزاد در دوره حضورش در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: اقدامات در این زمینه در دو فاز رفع مشکلات و تشکیل شوراها صورت گرفت. به جز ارزش افزوده سایر مشکلات احصاء شد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت اصلاح قانون مناطق آزاد، اجرای صحیح برنامه هفتم توسعه کشور و بازنگری در فرصت ها و مزیت های مناطق آزاد می توان به گونه ای عمل کنیم که اشکالات موجود در مناطق آزاد فعلی در مناطق آزاد جدید تکرار نشود.
در این نشست هر یک از مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور نظرات و پیشنهادات خود در باره بهبود تعامل و همکاری میان دولت و مجلس به ویژه در پیشبرد برنامه های مناطق آزاد ارائه کردند.
 
امتیاز دهی