*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های خود را به‌روز کند معاون امور مجلس رییس جمهوری با تاکید بر اینکه توسعه بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق نمی‌شود، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شرایط تحریم باید آموزش‌های خود را به روز کرده و سهم قابل توجهی در توسعه کشور ‌ایفا کند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا «حسینعلی امیری» معاون امور مجلس رییس جمهوری با تبریک هفته ملی مهارت و با بیان این که آموزش‌های فنی و حرفه ای ترکیبی از هنر، علم و فن است، گفت: این آموزش‌ها بی تردید حلقه اتصال اشتغال و کارآفرینی است و باید با جدیت به آن توجه شود.
 وی افزود: این هفته فرصتی است تا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص عملکرد، دستاوردها و نقاط ضعف و قوت خود با مسئولان به گفت و گو کرده و مشکلات را حل و فصل کنند.
امیری خلاقیت و ابتکار را ویژگی مشترک تعاریف توسعه عنوان کرد و گفت: توسعه یک فرایند و یک گذر تاریخی است و تمام ابعاد بشری را در بر می‌گیرد، توسعه منجر به تحول در زندگی بشر می‌شود بنابراین در بحث‌های توسعه‌ای، تحول در مدیریت همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در شرایط تحریم باید به داشته‌های درونی تکیه کنیم، آموزش‌های مهارتی در این شرایط بسیار مهم است و توسعه آموزش‌های مهارتی در توسعه اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضرورت دارد.
وی با بیان اینکه توسعه همه ابعاد و عرصه‌های اجتماعی را در برمی‌گیرد، افزود: توسعه‌ای که محور آن فرهنگ، خلاقیت و نوآوری و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است، موفق‌تر و با خطرپذیری کمتر است و در این شرایط لازم است بسترهای لازم برای توسعه مهیا شود.
 وی ابزارهای لازم برای توسعه را فرهنگی و فیزیکی قلمداد کرد و گفت: در توسعه فرهنگی حاکمیت اندیشه و در توسعه فیزیکی حاکمیت سرمایه مد نظر است.
امیری با بیان اینکه کشور شرایط خاصی را میگذراند، گفت: تحریم‌ها شرایط خاصی به ما تحمیل کرده و درآمد کشور کاهش پیدا کرده است در چنین شرایطی باید از ظرفیت‌های داخل کشور استفاده کنیم و از این رو آموزش‌های مهارتی دارای اهمیت است.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تعداد افراد اندکی دنبال تحصیل در دانشگاه هستند، در جامعه اسلامی نیز کار امری مقدس است اما علیرغم تاکیدات زیاد، افراد پیگیر شغل دولتی هستند به همین دلیل با خیل زیادی تحصیل کردهِ بیکار مواجه هستیم.
 سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های خود را به روز کند
معاون امور مجلس ریاست جمهوری بیان کرد: در معاونت پارلمانی از طرح ها و لوایحی که در حوزه ارتقاء فعالیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مطرح می شود حمایت می‌کنیم و در واقع سازمان در کنار صندلی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هیات دولت یک صندلی دیگر خواهد داشت و البته انتظار داریم سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش‌های خود را به روز کند و سهم قابل توجهی در توسعه کشور ایفا کند.
وی افزود: در شرایط شیوع بیماری کرونا مسئولیت مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مضاعف است.
امیری در ادامه بر مطابقت استانداردهای آموزشی سازمان با  استانداردهای جهانی، رهگیری وضعیت اشتغال مهارت آموزان و ایجاد بانک اطلاعاتی آنان، توسعه همکاری با سازمان‌های مردم نهاد تاکید کرد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری در ابتدای این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات افتخار آفرین مرصاد، افزود: این عملیات ستون فقرات منافقین را شکست و این عملیات جزء آخرین عملیات‌های دوره دفاع مقدس است و البته با این تفاوت که مهاجمین در این عملیات منافقینی بودند که دستشان به خون عزیرترین و شریف ترین جوانان این مملکت آلوده بود.
مجوز فعالیت ۴۲ مرکز آموزش مهارتی جوارکارگاهی و بین کارگاهی در ۱۹ استان کشور، هم زمان با هفته ملی مهارت با حضور حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهوری و علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صادر شد.
 
امتیاز دهی