*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
تاکید رئیس‌جمهور این است که دولت در انتخابات یک مجری بی‌طرف باشد حسینعلی امیری با بیان اینکه مهم برای دولت، برگزاری یک انتخابات پرشور و باشکوه است گفت: تاکید رئیس‌جمهور این است که دولت باید در انتخابات یک مجری بی‌طرف باشد. حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، در مورد اظهارات اخیر خود در برنامه «دستخط» که گفته بود «از مجلس دهم راضی هستیم ...گاهی برخی نمایندگان که خیلی با دولت همراه و همکار هستند و تحت عنوان لیست دولت وارد مجلس شدند به من گله می کنند و می پرسند پس کی می خواهید سازماندهی کنید و برای مجلس آینده برنامه ریزی کنید»، گفت: این سخن یک مقدمه‌ای دارد و مقده آن این است که مصاحبه کننده از من پرسید که در همه دولت‌ها برای هم سو کردن مجلس بعدی برنامه ریزی کردند ما هم شنیدیم دولت شما هم دارد برنامه ریزی می‌کند که با خود هم سو کند من پاسخ دادم نه، تاکید آقای رئیس جمهور این است که دولت باید یک مجری بی طرف باشد.
وی ادامه داد: من گفتم که این خبری که دولت دارد تلاش می‌کند مجلس هم سویی با خود بوجود آورد اساس ندارد، بعضی از نمایندگان مجلس که با ما خوب هستند ـ البته همه نمایندگان با ما خوب هستند ـ از ما می پرسند شما نمی خواهید برنامه ریزی داشته باشید که من هم می‌گویم آقای رئیس جمهور تاکید دارند دولت باید یک مجری بی طرف باشد.
وی اضافه کرد: مهم برای دولت، برگزاری یک انتخابات پرشور و باشکوه است و اینکه همه سلایق داخل نظام هم در انتخابات دارای کاندیدا باشند.
امیری در پاسخ به این سوال که آیا این مساله که دولت با تغییر سه وزیر دیگر باید رای اعتماد مجدد از مجلس بگیرد برایش نگران کننده نیست؟ بیان داشت:‌ ان‌شالله به آنجا نمی رسد، ما همیشه گفتیم سوال استیضاح و تحقیق و تفحص حق نمایندگان مجلس است و برای ما هم مسئله عجیب و غریبی نیست، نمایندگان سوال می کنند و وزرا در مجلس حضور پیدا می‌کنند و به سوالات پاسخ می دهند و اگر ابهامی و آنها باشد ابهام را رفع می کند بنابراین شرایط اصل ۱۳۶ که به آن اشاره کردید به آنجا نمی‌رسد و امیدواریم این موضوعات حل و فصل شود.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: طبیعتاً خود نمایندگان مجلس هم می‌دانند چه زمانی از حقوق خود استفاده کنند در شرایطی که نیاز به وحدت داریم و همه باید مشکلات کشور را حل کنند طبیعتاً این شرایط از منظر نمایندگان مورد عنایت قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/
 
امتیاز دهی