معاون امور مجلس رئیس جمهور در مهرواره هوای نو و تجلیل از برترین های هیئت های دینی: تشکل های دینی درموفقیت برنامه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از نقش بی بدیلی برخوردار هستند/ مبلغان دینی پیش قراولان معرفت افزایی در سطح جامعه هستند

1401/2/26 دوشنبه

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به نقش و جایگاه تاثیرگذار هیات های مذهبی در آگاهی بخشی و بصیرت افزایی و مقابله با هجمه های تبلیغاتی دشمنان تاکید کرد: هیئت ها و تشکل های دینی بعنوان بزرگترین شبکه اجتماعی کشوردر کنار ترویج معارف و آموزه های اعتقادی، در تبیین مسایل روز جامعه و موفقیت برنامه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح جامعه از نقش بی بدیلی برخوردار هستند.  
سید محمد حسینی شنبه شب در حاشیه نخستین جشنواره مهرواره هوای نو و تجلیل از برترین هیئت ها و تشکل های دینی کشور، در مصاحبه با خبرنگاران، هیات های مذهبی را مجموعه ای مخلص، متخلق و سرشار از معرفت و معنویت توصیف کرد و گفت: تشکل های دینی و مذهبی در کنار ترویج معاوف دینی و اعتقادی، درعرصه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز از نقش مهمی برخوردار هستند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور ورود هیئت ها و تشکل های دینی به ارائه خدمات اجتماعی را اقدامی مبارک و موثر دانست و گفت: هیئت های مذهبی از پایگاه فراگیر مردمی برخوردار هستند و استفاده از این ظرفیت بزرگ در تبیین مسائل روز کشور و مقابله با هجمه های تبلیغاتی دشمنان و بدخواهان نظام در کنار ترویج ناب ترین و خالص ترین آموزه های دینی و مذهبی در قالب شعر و هنر می تواند ضمن بصیرت افزایی به رشد و تعالی مادی و معنوی جامعه بینجامد.
حسینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه منبر باید انسان ساز و اندیشه ساز باشد و مداحی پراکندن معرفت ،‌حکمت و امید و عقیده راسخ است،  تاکید کرد: هیئت های مذهبی می توانند افسران جهاد تبیین باشند و مبلغان دینی پیش قراولان معرفت افزایی در سطح جامعه هستند. 
معاون پارلمانی رئیس جمهور درپاسخ به سوالی درخصوص نقش  تشکل های دینی در روند اجرای تصمیمات و برنامه های فرهنگی و اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: بی تردید تشکل های فراگیری مانند هیئت های مذهبی با توجه به ارتباط مستقیم با مردم از نقش مهمی در موفقیت برنامه های دولت برخوردار هستند و در تصمیم اخیر دولت درخصوص اصلاح و عادلانه سازی نظام یارانه ای بعنوان خدمت بزرگ اقتصادی و اجتماعی دولت مردمی، می توانند در توجیه و همراه سازی مردم نقش موثری ایفا کنند تا دشمن در جنگ روایت ها نتواند اذهان عمومی را مغشوش کند.
حسینی فعالیت و حضور هیئت های مذهبی در همه مناسبت ها و ایام سال را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: هیات های دینی نباید فعالیت خود را صرفا منحصر به اعیاد و عزاداری کنند  بلکه باید در همه ایام سال، جلوه رنگین خدمت بی منت به مردم در این هیات ها بجوشد.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر محوریت مسجد در فعالیت های فرهنگی، گفت: مسجد و هیئت های مذهبی باید در کنار هم قرار بگیرند و در جذب و هدایت جامعه به سمت تعالی و پیشرفت نقش مکمل داشته باشند.
حسینی با بیان اینکه هیئت های مذهبی در دهه 40 و 50 مهمترین پایگاه نهضت اسلامی بودند، خاطرنشان کرد: شبکه سازی هدفمند و موثر برای افزایش اثرگذاری هیئت های دینی در سطح جامعه اقدامی ضروری است و در این راستا لازم است هیئت های مذهبی برای بهره وری از ظرفیت های عظیم مردمی هم افزایی داشته باشند.
حسینی درخصوص تقویت جایگاه هیئت های مذهبی، گفت: قرار است سازمان هیئت ها و تشکل های دینی به یک سازمان ملی تبدیل شود که البته ضرورت دارد وجهه مردمی هیئت های حفظ شود. سازمان تبلیغات اسلامی نیز در راستای تدوین اطلس فرهنگی کشور تدوین اتاق وضعیت فرهنگی  زیست بومی کشور را به عهده گرفته که ماموریت بسیار مهمی است .
معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تجلیل از هیئت های دینی کشور، اظهارداشت: مهرواره هوای نو به تعبیر حافظ شیرازی طرحی نو در انداخته است تا برخی آسیب هایی که در مداحی است و مورد تذکر مقام معظم رهبری قرار گرفته را واکاوی و نقش راهبری خود را در این زمینه ایفا کند.
در این جشنواره با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاون امور مجلس رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس  بنیاد شهید و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از برترین ها و برگزیدگان هیئت های فعال در عرصه های فرهنگی و اجتماعی تجلیل شد.
بیشتر >
اخبار برگزیده