دکتر حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان خوی:دولت انقلابی و جهادی در مسیر رفع مشکلات مردم و کشور حرکت می کند

1401/2/31 شنبه

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انقلابی و مجاهدت شبانه روزی دولت برای جبران کاستی‌های گذشته و رفع مشکلات و احیای اعتماد مردم، اظهارداشت: دولت با دغدغه مندی و بر اساس برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشکلات و نیازهای کشور را با اولویت پیگیری می کند.
  سید محمد حسینی در جلسه شورای اداری خوی،  این شهرستان را از مراکز علم و فقاهت و زادگاه علما، مشاهیر و شخصیت های برجسته ادبی، علمی و انقلابی دانست و گفت: خوی از ظرفیت‌های اقتصادی،کشاورزی و فرهنگی زیادی برخوردار است که با تلاش و مشارکت مردم و حمایت های دولت می تواند به پیشرفت و شکوفایی برسد.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به ویژگی ها و آثار سفر های استانی گفت: مدیران در جریان سفر به استانها و شهرستانهای مختلف از نزدیک با مشکلات و راهکارهای حل و فصل آن آشنا می شوند و می توانند تصمیمات واقعی برای گره گشایی از مشکلات اتخاذ کنند.
 حسینی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر پیگیری و تحقق همه وعده های سفرهای استانی اظهار داشت: بلافاصله پس از سفرهای استانی، معاون اجرایی رئیس جمهور روند اجرای وعده های سفرها را به طور مستمر پیگیری می کند.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت مردمی با حمایت و مشارکت مردم در مسیر عبور از شرایط سخت قرار دارد اظهار داشت: برای عبور از مشکلات همه باید دست به دست هم بدهیم و با عزم و اراده جدی در مسیر پیشرفت و آبادانی گام برداریم، بی تردید اگر تلاش و مجاهدت کنیم نصرت الهی را هم شاهد خواهیم بود. امروز همه ارکان دولت با ایمان و باور به وعده الهی با جدیت در حال خدمت و کار و تلاش هستند. 
معاون امور مجلس رئیس جمهور آغاز اقدام دولت در مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، تلاش برای مهار بیماری کرونا و بهبود قابل توجه وضعیت سلامت جامعه نسبت به گذشته، آزادسازی سواحل و انجام سفرهای استانی را نشان دهنده اهتمام ویژه دولت برای رفع مشکلات کشور و مردم دانست و گفت: دولت در همه امور کشور بر اساس عدالت محوری فعالیت می کند تا با تلاش و مجاهدت شبانه روزی، اعتماد مردم احیا و تقویت شود.
 حسینی توجه کامل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیگیری مشکلات کشور  و مردم را راهگشا و ضروری دانست و گفت:
 همواره هرکجا از نگاه بلند امام راحل و رهبری عزیز کوتاهی و تعلل شده، دچار آسیب شدیم و هر جا که به آن توجه شده شاهد پیشرفت و شکوفایی هستیم.
 معاون رییس جمهور گفت: تبدیل شدن به نظام الگو و الهام بخش برای جهان اسلام نیازمند برخورداری از طرح و برنامه جامع است و دولت مردمی سند تحول را تدوین و در معرض نقد همه صاحب نظران و مردم قرار داده تا تصحیح و تکمیل شود این در حالی است که وقتی در دوره قبل مجلس شورای اسلامی نسبت به نحوه تدوین برنامه ششم از دولت ایراد گرفت، دولت وقت حاضر نشد آن را اصلاح کند و ناگزیر مجلس با اجازه از  مقام معظم انقلاب ناچار به تدوین برنامه شد.
معاون رئیس‌جمهور افزود: سند تحول  ۳۷ موضوع مهم و کلیدی را مورد توجه قرار داده و با اجرای آن می توان تحول بزرگی را در بخش های گوناگون شاهد بود ضمن اینکه دولت براساس  برنامه کوتاه مدت،میان مدت و دراز مدت برای رفع مشکلات گام بر می دارد.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به همگرایی دولت و مجلس اظهار داشت:  امروز هر دو قوه در تعامل و همکاری خوبی با یکدیگر قرار دارند و اخیراً بلافاصله پس از آنکه مجلس طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده را تصویب کرد دولت نیز آن را در دستور کار قرار داده و برای آن اعتبارات لازم را اختصاص داد.
حسینی در ادامه با اشاره به بازدید از طرح ها و پروژه های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی و خدماتی نیمه فعال شهرستان خوی اظهار داشت: مشکلات شهرستان در حوزه آب، تکمیل بیمارستان آیت الله خویی، تکمیل زیرساخت ها و پروژه های راهسازی، اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل مجموعه آرامگاه شمس تبریزی و تقویت بخش گردشگری شهرستان خوی را در جلسه شورای اداری استان به ریاست رئیس جمهور و نیز به وزرا و مسئولین مربوطه ارائه کرده و با جدیت روند رسیدگی به آن را پیگیری خواهد کرد.
در این جلسه امام جمعه شهرستان، فرماندار، نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نخبگان و صاحب نظران دیدگاه ها و پیشنهادات خود را در خصوص نیازها و بهبود شرایط شهرستان خوی ارائه کردند.
بیشتر >
اخبار برگزیده